Αστείες και περίεργες.

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Το χάσανε εκεί οι αγωνιαρηδες
.....βάση για μπαούλο είναι?



advphone
Ηλιακό πάνελ για να φορτίζει η μπαταρία:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άντε παράτα μας ρε.


 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Άντε παράτα μας ρε.


Περιμένω τους ''προπόνηση θέλει , τίποτα άλλο , δοκίμασε το με το Χ''
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φανταζόμαστε, γιατί ο τύπος το έκανε για πλάκα.
Με 100 κιλά μηχανάκι γίνεται ακόμα πιο εύκολο βέβαια.

Αυτά κοιτάς βρε αμιρου??
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Άντε παράτα μας ρε.


Μην ασχολεισαι, παλιοδιχρονακιας ειναι...σε λιγο θα καταργηθουνε... :ok:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περιμένω τους ''προπόνηση θέλει , τίποτα άλλο , δοκίμασε το με το Χ''
Είναι απολύτως σίγουρο ότι θέλει προπόνηση. Έχω δει στο μάθημα τον σπανό να το κάνει με gsadv μαθητή και ήμουν σίγουρος ότι θα το κάνει σκουπίδι. Πόσα χρόνια προπόνηση θέλει δεν μας λένε.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Είναι απολύτως σίγουρο ότι θέλει προπόνηση. Έχω δει στο μάθημα τον σπανό να το κάνει με gsadv μαθητή και ήμουν σίγουρος ότι θα το κάνει σκουπίδι. Πόσα χρόνια προπόνηση θέλει δεν μας λένε.
Για μεγαλο μηχανάκι θέλει σίγουρα, αλλά συνήθως αυτοί που τα κάνουν αυτά, τα εχουν κάνει πρώτα με μικρά enduro - mx, όταν ξεκίνησα το enduro ειχα θέμα με τα πολύ κατηφορικα, μέχρι που πηγα βόλτα με παρέα που ήταν χρόνια στην φάση αυτή, πιο μεγάλοι και η βόλτα είχε μέσα και κατι ωραία γκρεμια στο πουθενά, ε... απο ότι καταλαβαίνεις μου έφυγε η φοβια και καθε φορά φαινόταν πιο νορμαλ.. (Το μονοπατι ηταν μονοροδια κατηφόρικο, δεν γυρναγε το μηχανάκι, απλα κατεβαινες...με οποίο τρόπο μπορούσες, δεν υπήρχε άλλη επιλογή) :hungover:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Για μεγαλο μηχανάκι θέλει σίγουρα, αλλά συνήθως αυτοί που τα κάνουν αυτά, τα εχουν κάνει πρώτα με μικρά enduro - mx, όταν ξεκίνησα το enduro ειχα θέμα με τα πολύ κατηφορικα, μέχρι που πηγα βόλτα με παρέα που ήταν χρόνια στην φάση αυτή, πιο μεγάλοι και η βόλτα είχε μέσα και κατι ωραία γκρεμια στο πουθενά, ε... απο ότι καταλαβαίνεις μου έφυγε η φοβια και καθε φορά φαινόταν πιο νορμαλ.. (Το μονοπατι ηταν μονοροδια κατηφόρικο, δεν γυρναγε το μηχανάκι, απλα κατεβαινες...με οποίο τρόπο μπορούσες, δεν υπήρχε άλλη επιλογή) :hungover:
+1
επίσης προφανώς βοηθάει η προπόνηση αλλα πάντα θα υπάρχει η 1η φορά για κάτι που δεν θα νιώθεις άνετα και δεν θα το έχεις ξανακάνει (πχ λίγο μεγαλύτερη κλίση απο τις προηγούμενες φορές) οπότε εκεί απλα θέλει μια βαθειά ανάσα και να βουτήξεις φωνάζοντας ενα μεγάλο ΑΑΑΑΑΑΑ (συνταγή φίλου) μέσα απο το κράνος :D :D
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
+1
επίσης προφανώς βοηθάει η προπόνηση αλλα πάντα θα υπάρχει η 1η φορά για κάτι που δεν θα νιώθεις άνετα και δεν θα το έχεις ξανακάνει (πχ λίγο μεγαλύτερη κλίση απο τις προηγούμενες φορές) οπότε εκεί απλα θέλει μια βαθειά ανάσα και να βουτήξεις φωνάζοντας ενα μεγάλο ΑΑΑΑΑΑΑ (συνταγή φίλου) μέσα απο το κράνος :D:D
Εννοείται ότι θα υπάρχει 1η φορά για κάτι που δεν εχεις ξανακάνει, απλά όταν ξεκινήσεις και κάνεις όλο και πιο δυσκολα κατηφορικα με μεγαλύτερη κλίση, έρχεται η εξοικείωση και κάθε φορά φαίνεται πιο εύκολο... Με μια φορά ή μια βόλτα δεν γίνεται, αλλα από καπου γίνεται η αρχή...θέλει ώρες οδήγησης και αν το αφήσεις καιρό σε αφήνει θελει ξανα εξάσκηση-προπόνηση.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ναι αν καταλήξει το κατηφορίκο σε frontflip... χαχα και σκάσεις με την πλάτη ή σου έρθει στην πλατη το μηχανάκι σίγουρα... :rolleyes::wacky::laugh:....δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά δύσκολο πρέπει να κάνεις μλκια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συνήθως βάζουμε φωτό κλεμμένες από εξωτερικό φατσομπουκι, ινστα κλπ κλπ.
Τον νικητή τον έχουμε εδώ μέσα.
Χρησταρας ChristosGR ...με μονοσελο παλαιάς κοπής



advphone
 
Top Bottom