Αστείες και περίεργες.

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Για παρμπιζοκολα μου φάνηκε ....
Τότε μάλλον τα πλαστικά τα έλιωσε σε προηγούμενη μετατροπή που την έκανε με οξυγόνο και τώρα απλά μας διαφεύγει. Έτσι είναι! Του καλού του μάστορα, δεν καταλαβαινεις ότι πέρασε το χέρι του από πάνω.

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Από αγγελία στο car, πώληση φόρμας.

Σαν να βλεπω παραφύση πραγματα πανω στο τραπεζι......:UH:
































































αποσπωμενη πινακιδα!!!?απαραδεκτος(το -ος...με καθε επιφυλαξη :D:p)
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Σαν να βλεπω παραφύση πραγματα πανω στο τραπεζι......:UH:




αποσπωμενη πινακιδα!!!?απαραδεκτος(το -ος...με καθε επιφυλαξη :D:p)
Που πήγε κ εσένα το μάτι σου χαχαχα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αφήστε ρε σεις τα παιδιά να εκφραστούν όπως θέλουν :p :p





Sent from my iPhone using Tapatalk
γίνεσαι λίγο άδικος γιατί το παπιοράμφος το φοράει και το προηγούμενο βεστρόμ σαν εργοστασιακό έξτρα και το τρέισερ σαν αφερμάρκετ έξτρα. Γιατί τρου αντβέ χωρίς τέτοιο δεν υπάρχει. Απορώ πως την γλίτωσε η άφρικα ακόμα και δεν βγήκε τέτοια τρου προέκταση.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
γίνεσαι λίγο άδικος γιατί το παπιοράμφος το φοράει και το προηγούμενο βεστρόμ σαν εργοστασιακό έξτρα και το τρέισερ σαν αφερμάρκετ έξτρα. Γιατί τρου αντβέ χωρίς τέτοιο δεν υπάρχει. Απορώ πως την γλίτωσε η άφρικα ακόμα και δεν βγήκε τέτοια τρου προέκταση.
Για το χωμάτινο λάστιχο εμπρός και το ασφάλτινο πίσω;;; ( αυτά είναι πραγματικά χαρακτηριστικά :p )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το χωμάτινο λάστιχο εμπρός και το ασφάλτινο πίσω;;; ( αυτά είναι πραγματικά χαρακτηριστικά :p )


Sent from my iPhone using Tapatalk
E κάπου θα διάβασε ότι το TKC80 εμπρός κρατάει ενώ το πίσω λιώνει γρήγορα, οπότε είπε να πάρει τα καλύτερα από τους δύο κόσμους. Πόντος για την παρατηρητικότητα πάντως, ούτε που θα το πρόσεχα ποτέ. Καλημέρα :)
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
γίνεσαι λίγο άδικος γιατί το παπιοράμφος το φοράει και το προηγούμενο βεστρόμ σαν εργοστασιακό έξτρα και το τρέισερ σαν αφερμάρκετ έξτρα. Γιατί τρου αντβέ χωρίς τέτοιο δεν υπάρχει. Απορώ πως την γλίτωσε η άφρικα ακόμα και δεν βγήκε τέτοια τρου προέκταση.
Ενώ true adve με τα κύλινδρα να προεξέχουν αριστερά και δεξιά μισό μέτρο υπάρχει...!?! Μόνο οι Γερμανοί μπορούσαν να το κάνουν αυτό :laugh:το δικό μου το μυαλό (όσο έχω τέλος πάντων) δεν το χωράει δεν μπορεί να καταλάβει τη λογική πλευρά..! Αν ξέρει κάποιος ας μου πει!:hh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενώ true adve με τα κύλινδρα να προεξέχουν αριστερά και δεξιά μισό μέτρο υπάρχει...!?! Μόνο οι Γερμανοί μπορούσαν να το κάνουν αυτό :laugh:το δικό μου το μυαλό (όσο έχω τέλος πάντων) δεν το χωράει δεν μπορεί να καταλάβει τη λογική πλευρά..! Αν ξέρει κάποιος ας μου πει!:hh:
είμαστε στα αστεία και η κουβέντα είναι σοβαρή...

Βασικά ΚΑΝΕΙΣ άλλος δεν έχει ψαχτεί τόσο πολύ με το θέμα "adventure" όσο η BMW και ας λέμε ότι θέλουμε. Προφανώς πουλάει image και παπάντζα σε κάποιο βαθμό, αλλά ποιά εταιρία δεν το κάνει; Με το δεδομένο ότι οι περισσότεροι "ζουν την περιπέτεια" διαμέσου της αναγραφής του ονόματος στην άδεια ενός οχήματος με το οποίο επαγγελματίες και ελάχιστοι ιδιώτες κάνουν ότι διαφημίζεται έχει αναπτυχθεί όλη η κατηγορία. Το γεγονός ότι φτάσαμε 2018 για να ετοιμάζονται ως μοντέλα 2019 μόλις δύο μοτοσικλέτες που -ελπίζουμε ότι- θα είναι κάτω από 200 κιλά με σκοπό την "περιπέτεια" σε έναν πλανήτη που όσο πάει η δυνατότητα για "περιπέτεια" φθίνει, είναι αστείο, πολύ περισσότερο αστείο σκεπτόμενοι ότι οι "αληθινές περιπέτειες" σε στυλ Mondo Enduro και Helge Pedersen είναι σαράντα χρόνια παλιές. Μόνο τόσο πήρε σε μηχανολόγους και μαρκετίστες να καταλάβουν και πάλι δεν είμαστε σίγουροι αν το έπιασαν το νόημα.
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
είμαστε στα αστεία και η κουβέντα είναι σοβαρή...

.
Ε όχι και σοβαρή...Μην τρελαθούμε.. Εγώ για αστείο το βλέπω και μάλιστα χοντρό να φοβάμαι μην πέσω και χυθούν τα λάδια έξω.. Ακόμα δεν μου απάντησες όμως.. Βλέπεις εσύ καμία λογική με βοξερ κινητήρα να πας βουνό? Και μάλιστα με πνεύμα του είδους "αντβε"?






Ξανά λέω δεν ειμαι κανένας κολλημένος με μαρκες.. Όμως μια ενστικτωδώς λογική με κάνει να μπορώ να "κράξω" Επίσης το ότι εγώ σκέφτομαι έτσι δρ σημαίνει ότι είναι και το σωστό..!
 
Top Bottom