Ασφάλεια Μοτοσικλέτας με κάλυψη κλοπής

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καλησπέρα σας, είμαι στην αναζήτηση για ασφάλεια μηχανής με προστασία κλοπής για την Guzzi. Μέχρι στιγμής έχω πάρει προσφορά από AIG για εξάμηνο στα 250 ευρώ με νομική προστασία, κάλυψη από ανασφάλιστα οχήματα και κλοπή με απαλλαγή 25% από την ασφαλιζόμενη αξία (13000 ευρώ). Η Allianz είδα δεν ασφαλίζει για κλοπή. Με Interamerican/Anytime δεν ξαναμπλέκω για κανένα λόγο.
Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εταιρεία μήπως;
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Οντώς οι εταιρείες που έχουν ασφάλεια κλοπής είναι ελάχιστες. Εγώ έβαλα Interamerican εδώ στο νησί για ψυχολογικούς ξεκάθαρα λόγους, καθώς οι κλοπές είναι σχεδόν μηδαμινές, 300 ευρώ περίπου το χρόνο το φουλ πακέτο. Αλλά λογικά στην Αθήνα η αντίστοιχη θα είναι σίγουρα αρκετά παραπάνω το χρόνο. Νομίζω με την AIG η τιμή που πήρες είναι εξαιρετική για την περιοχή. Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει με τις προϋποθέσεις που ζητούνται από τους ασφαλιστές (σε τι χώρο την έχεις, αν την κλειδώνεις κτλ).
 

jblesias

Μέλος
Όνομα
john
Μοτό
x adv 750
όποια εταιρεία και να επιλέξεις πρόσεξε τη διαφορά μεταξύ ολικής και μερικής κλοπής. εγω βρήκα φουλ πακέτο (μονο ολικη κλοπή,οχι μερική) στα 700+ ετήσιο.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
όποια εταιρεία και να επιλέξεις πρόσεξε τη διαφορά μεταξύ ολικής και μερικής κλοπής. εγω βρήκα φουλ πακέτο (μονο ολικη κλοπή,οχι μερική) στα 700+ ετήσιο.
Δεν νομίζω πως κάποια εταιρεία παρέχει μερική κλοπή σε μοτοσικλέτα..Αν έχει κάποιος μερική κλοπή ας μας πει κ την εταιρεία να ξέρουμε..
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
όποια εταιρεία και να επιλέξεις πρόσεξε τη διαφορά μεταξύ ολικής και μερικής κλοπής. εγω βρήκα φουλ πακέτο (μονο ολικη κλοπή,οχι μερική) στα 700+ ετήσιο.
Και στην AIG αναφέρει καθαρά, δεν υποστηρίζεται μερική κλοπή, εξαρτήματα μηχανής, αλλά μόνο ολική.
 
Top Bottom