Ασφάλτινη βόλτα προς Πελοπόννησο.

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
:prft:Στηρίζω
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Η αλήθεια είναι ότι όταν έκανα την πρόταση για βόλτα Πελοπόννησο, δεν γνώριζα ότι θα γινόταν και το troffy στο Μαίναλο και γύρω απο αυτό, ούτε τις ημερομηνίες διεξαγωγής του, ειχα σαν ιδέα κάτι για Απρίλη σε κάποια διαδρομή γύρω από 3 περιοχές που ανέφερα, είτε Μαίναλο είτε Πάρνωνα ειτε Ταΰγετο, που μου αρέσουν και έχω παει αλλα όχι σε ολες με μοτο,αν και απο ότι φαίνεται μπορεί να συνδυαστεί και με το επερχόμενο troffy...τελικά. Εγώ θα μπορούσα για ασφαλτινη τις 2 ημερομηνίες που ανέφερα, για μονοήμερη, καθώς θέλω να πάω και στο troffy και ο χρόνος είναι περιορισμένος...
Πες οτι δεν έχεις μέση να ανεβοκατεβαίνεις με το D908RR :laugh:. Εντάξει ρε παίδες και αν δεν είναι οργανωμένη πειράζει; Το θετικό στο θέμα αυτό είναι οτι βρήκαμε 2-3 ασφάλτινες βολτες προς Πελοπόνησσο εμείς οι βλάχοι Ρουμελιώτες. Είναι διαχρονικό το θέμα ;)
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Πες οτι δεν έχεις μέση να ανεβοκατεβαίνεις με το D908RR :laugh:. Εντάξει ρε παίδες και αν δεν είναι οργανωμένη πειράζει; Το θετικό στο θέμα αυτό είναι οτι βρήκαμε 2-3 ασφάλτινες βολτες προς Πελοπόνησσο εμείς οι βλάχοι Ρουμελιώτες. Είναι διαχρονικό το θέμα ;)
Θα ξαναβάλω τα Pirelli str αν είναι για την βόλτα, σιγά μην πάω με τα Dunlop...Και μετα ξανά τραμπα, με βλέπω κολλητο με τον λαστιχά για έναν μήνα... Χαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Μέχρι στιγμής έχουμε δηλώσει συμμετοχή 4 άτομα (πιθανώς συν 2 εκτός forum, ένας φίλος δικός μου και ένας του mpachnis). Νομίζω όλοι μιλάμε για μονοήμερη, όλοι μπορούμε στις 26 Μαρτίου, δύο έχουν δυνατότητα και στις 8-9 Απριλίου (εγώ αν χρειαστεί ενδεχομένως να μπορώ στις 8), ενδιαφέρον έχει εκδηλώσει ο Juve_750 για τις 26 (αν δεν έχει άλλη υποχρέωση) καθώς και ο naftilos (άγνωστο για ποιά μέρα).

Δεν ξέρω εάν θα βρεθεί κάποιος άλλος/η να συμμετάσχει (υπενθυμίζω στην αρχή είχαν εκδηλώσει ενδιαφέρον γύρω στα 12 άτομα), θα έλεγα να προκρίνουμε ως ημερομηνία βάσει δηλώσεων την 26η και, εαν δηλώσουν και άλλοι συμμετοχή, θα δούμε ποιά ημερομηνία συγκεντρώνει τις περισσότερες προτιμήσεις. Δεν ξέρω επίσης, αν πάμε για τις 8-9 Απριλίου, κατά πόσο αυτοί που είναι από πιο μακρυά και θέλουν να πάνε και στο ADVtrOFFy θα θεωρήσουν "υπερβολή" το να κατέβουν δυο φορές μέσα σε 12 μέρες (αντί για 26 μέρες στην αντίθετη περίπτωση) στην περιοχή ....Αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
Δεν ειναι θεμα ημερομηνιας πιστευω.αλλα 610χλμ(τοσο δειχνει το maps) δεν ειναι χαλαρη βολτα,γνωμη μου παντα,θα ειναι ενα πολυ σφιγμενο μονοημερο για να βγει.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Μήπως βλέπεις λάθος διαδρομή; Τόσο μεγάλη είναι μία που πρότεινε ο ibar αλλά πιάνει και Μεσσηνία. Αυτές που προτείνουμε είναι από 420km - 460km (αναχώρηση και επιστροφή από και σε Αθήνα ανάλογα τη διαδρομή) κυρίως αυτή ώστε να αποφευχθεί κατά το δυνατόν η, βαρετή για πολλούς, εθνική οδός, station 14 to Leof. Schistou Skaramagka
και εναλλακτικά αυτή με επιστροφή από την εθνική οδό station 14 to Chaïdari
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
jojo72 σωστος.Λαθος μου γιατη εχουν ανεβει παραπανω απο μια διαδρομες και το εχασα.Δυστηχως μονο αυτην την κυριακη εχω ελευθερη να προγραμματισω,οποτε δεν μπορω να δωσω 100% απαντηση
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Μικρό το κακό, άλλωστε καλύτερα να έχουμε πληθώρα επιλογών από το να έχουμε μόνο μία! ;) Αν μπορέσεις να έχεις ελεύθερη εκείνη τη μέρα σε περιμένουμε!

Όπως φαίνεται μέχρι στιγμής είμαστε οι εξής:
  • 1) jojo72 Γιάννης- Τρίπολη - 26/3 ( πιθανόν και ένας φίλος εκτός forum)
  • 2) D347H81 Κώστας, Αθήνα 26/3 ή 8-9 /4
  • 3) p1lotos Θανάσης 26/3 ή 8-9 /4
  • 4) mpachnis Μηνάς, Αθήνα 26/3 (λογικά κι ένας φίλος εκτός φόρουμ)
  • 5) galanakop Νίκος - Τρίπολη -26/3
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Οι σωστοί.... ναυτίλοι στην φουρτούνα φαίνονται..... Ευπειθώς αναφέρει παρών ο άνθρωπος!
Σε βάζω μέσα για τις 26 και βλέπουμε για τυχόν αλλαγή ημερομηνίας...

  • 1) jojo72 Γιάννης- Τρίπολη - 26/3 ( πιθανόν και ένας φίλος εκτός forum)
  • 2) D347H81 Κώστας, Αθήνα 26/3 ή 8-9 /4
  • 3) p1lotos Θανάσης 26/3 ή 8-9 /4
  • 4) mpachnis Μηνάς, Αθήνα 26/3 (λογικά κι ένας φίλος εκτός φόρουμ)
  • 5) galanakop Νίκος - Τρίπολη -26/3
  • 6) naftilos Θωμάς - Αθήνα - 26/3
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Μικρό το κακό, άλλωστε καλύτερα να έχουμε πληθώρα επιλογών από το να έχουμε μόνο μία! ;) Αν μπορέσεις να έχεις ελεύθερη εκείνη τη μέρα σε περιμένουμε!

Όπως φαίνεται μέχρι στιγμής είμαστε οι εξής:
  • 1) jojo72 Γιάννης- Τρίπολη - 26/3 ( πιθανόν και ένας φίλος εκτός forum)
  • 2) D347H81 Κώστας, Αθήνα 26/3 ή 8-9 /4
  • 3) p1lotos Θανάσης 26/3 ή 8-9 /4
  • 4) mpachnis Μηνάς, Αθήνα 26/3 (λογικά κι ένας φίλος εκτός φόρουμ)
  • 5) galanakop Νίκος - Τρίπολη -26/3
Γιαννη δες τα μυνηματα σου στο thread
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Χιόνια θα έχει; Χωρίς χιόνια δεν πάω πουθενά :p

α! Και λάσπες.

α! Και νύχτα.
Άντε βρε! Μια σε έχουμε να μη σε προσέξουμε; Θα περάσουμε και από το χιονοδρομικό που έχει χιονάκι ακόμα, θα σε αφήσουμε εκεί τη νύχτα και το πρωί που θα λιώνει θα περάσεις και λάσπες!!!! Vidal Sassoon τρία σε ένα λέμε!! :p:p
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Με μια σκάντζα βάρδιας για 26/03 θα μπορέσω να έρθω και εγώ... για να δούμε.
socrates Πράξε τα δέοντα και εγγράψου στη λίστα! ;)
Natassa το ίδιο ισχύει και για εσένα, εάν σε ενδιαφέρει να ακολουθήσεις μια καθαρά ασφάλτινη διαδρομή κατά 70-80% διαφορετική αυτής του Απριλίου. Έτσι και αλλιώς οι μισοί από Αθήνα είναι οπότε έλα με τα παιδιά.

Μέσα στη βδομάδα, το αργότερο την Παρασκευή, πρέπει να οριστικοποιήσουμε τη διαδρομή (αν δεν έχει κανείς να προτείνει κάποια προσθήκη-παράκαμψη) και να επιβεβαιώσουμε κατά το δυνατόν τις συμμετοχές.
 

p1lotos

Μέλος
Όνομα
Thanasis
Μοτό
BMW 850GS - 2019
Παιδιά καλησπέρα,
Μπορει καποιος να ανεβάσει την διαδρομή γιατί χάθηκα λίγο με τα μηνύματα.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Η προτεινόμενη είναι αυτή station 14 to Chaïdari ώστε να αποφευχθεί η επιστροφή από την "βαρετή" Ε.Ο.
Διαφορετικά, για όποιον θέλει να επιστέψει από τον ίδιο δρόμο είναι αυτή station 14 to Chaïdari (μιλάμε πάντα για τους ερχόμενους από Αθήνα).

Η διαφορά δηλαδή είναι μόνο στην επιστροφή.... Επίσης η διαδρομή μέσα και γύρω από τον ορεινό όγκο του Μαινάλου μπορεί να τροποποιηθεί αναλόγως τις συνθήκες και τις επιθυμίες π.χ. να προσθέσουμε μια διαδρομή ή να την αφήσουμε γιατί περάσαμε περισσότερο χρόνο κάνοντας κάτι άλλο κλπ.
 
Top Bottom