Ασφάλτινο Πήλιο 2018

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγω λεω να ανηφορησω σιγουλια σιγουλια την Παρασκευη ή Σαββατο πρωι. Διανυκτευρευση 10Χλμ περιπου εξω απο το κεντρο του Βολου για ηρεμια, Σπα και Ξε-σπά...
Ενα Τρικερι θα το παω για μασαμπουκα στο κυμα (να αναπωλησω τον "Ερωτικο") και απο εκει επιστροφη.

Καλυτερα ο καθ'ενας να κλεισει μονος του να μην τρεχουν οι Βολιωτες...

Καλημερες
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τα ξενοδοχεία που κοίταξα είναι ντιπ κέντρο!!! Λογικά, πιο απόκεντρο (π.χ. Ν. Ιωνία) θα έχει διαθεσιμότητα.
Τα λεωφορεία θα τα βρούμε (αν τα βρούμε) κοντα στον Βόλο, αρχές Πηλίου (Πορταριά ή Μακρυνίτσα-που δεν θα παμε, τουλαχιστον το Σάββατο), άρα δε πιστεύω οτι θα έχουμε θέμα.
Αυτό που ακουσα σήμερα και θέλω να το ψάξω, είναι ότι λόγω βροχών/χιονιού, ένα κομματι του δρόμου προς Τσαγκαραδα/Ζαγορά, έχει πρόβλημα (κλειστό!!!). Άρα πρέπει να μιλήσω με (???) καποιον φορέα να με ενημερώσει....

Στάλθηκε από το X5 μου
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Αλεξ εμείς θα πάμε μαζί.

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κλαίω, δεν ήξερα καν ότι ήσουν γραμμένος εδώ :laugh:
Για ξεσήκωσε τη πάνω γιάφκα...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αλεξ εμείς θα πάμε μαζί.

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να βρεις δικη σου γκομενα...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

alamanos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
F800GS
Ευχαριστούμε Θοδωρή για το ψάξιμο και το τρέξιμο φίλε μου.

Δυστυχώς όμως τα νέα δεν είναι καλά κατά την άποψή μου διότι με τόσα Σχολεία σε τριήμερες και αντίστοιχα τόσα τουριστικά λεωφορεία να αγχομαχάνε στα στροφιλίκια και φυσικά να τα συναντάς με τη μηχανή κάθε λίγο και λιγάκι δεν είναι ότι καλύτερο για μοτοβόλτα.
Επίσης το να βρει κάποιος όχι μόνο να μείνει, που φάνηκε ότι κάτι περίεργο γίνεται από το Booking κλπ που δεν ήταν φυσιολογικό το να μη βρίσκουμε δωμάτια της προκοπής αλλά και το να φάει κλπ με τόση πιτσιρικαρία μέσα στην όμορφη νεανική τρέλα της με την καλή έννοια πάντα, να τριγυρνάει εκτιμώ ότι θάναι όχι ότι καλύτερο επίσης.

Επειδή εμείς έχουμε και κάποια ηλικία των -ήντα θα ροβολίσουμε κατά τα μέρη σας με ευνοϊκότερες - ησυχότερες συνθήκες οπότε σας ευχόμαστε να περάσετε υπέροχα.
Λυπούμαστε βαθύτατα βέβαια γιατί δεν θα μας δοθεί η ευκαιρία να γνωριστούμε αλλά θα γίνει και αυτό τηλεφωνικά όποτε αποφασίσουμε να ανηφορίσουμε κατά τα μέρη σας.

Ευχαριστούμε και πάλι.
Σε καταλαβαίνω απολύτως, ίσως επειδή είμαστε σειρά, αποφεύγω και εγώ την κοσμούρα όσο μπορώ.

Όμως νομίζω παρασύρθηκες σε λάθος συμπέρασμα.

Το Πήλιο είναι ενδιαφέρον αλλά και μάλλον το πιο τουριστικό και πολυσύχναστο βουνό στην Ελλάδα. Αν όμως θες να το επισκεφτείς, αυτή είναι η καλύτερη εποχή.

Το καλοκαίρι αλλά και τον Χειμώνα όταν δουλεύει το χιονοδρομικό γίνεται χαμός.

Τα 5-6 σχολεία δεν δημιουργούν πρόβλημα. Τα πιτσιρίκια θα κινηθούν αλλού. Θα επιλέξουν τα κεντρικά ξενοδοχεία για να κινούνται στα μαγαζιά του κέντρου του Βόλου. Εκεί εγώ δεν θα πήγαινα και άδεια να ήταν.

Ξενοδοχείο θα διάλεγα εκτός πόλης, Αλλη μεριά, Αγχίαλος, Καλά Νερά, Κατηχώρι κλπ απόσταση 10λέπτου από το κέντρο στο οποίο μάλλον και δεν θα πατούσα γιατί τα “καλύτερα” είναι απόκεντρα.

Στάλθηκε από το SM-G388F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αποστόλη @alamanos ...μιλάς σοφά γέροντα (χιχιχιχιχιχι)

Γιώργο @sugariasgeorge Και ξέρεις ποιά είναι η καλύτερη θέση στο τρενάκι ε?????












η δεύτερη...
 

ELF

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW 1200 GS ADVENTURE
Μία ενημέρωση για να σας ψήσω όλους να έρθετε..Η επιλογή κάποιου ξενοδοχείου έξω από τον Βόλο νομίζω θα είναι πιο safe από θέμα κόστους και ηρεμίας.ΠΧ στα χωριά που προαναφέρθηκαν πιο πάνω.Είναι πολύ κοντινές οι αποστάσεις από Βόλο.Επίσης τα ξενοδοχεία θα έχουν πολύ κίνηση σίγουρα μέχρι τον Μάιο(βλέπε πενθήμερες εκδρομές) και μετά ξεκινάει η θερινή περίοδος. Λεωφορεία σίγουρα θα βρεθούν στο δρόμο μας αλλά όχι και τίποτα σοβαρό.Τα περισσότερα τουριστικά κινούνται Πορταριά και Μακρυνίτσα. Μία προσοχή παραπάνω χρειάζεται γιατί η ποιότητα της ασφάλτου δέν είναι και τόσο καλή και σε δύο τρία χωριά όπου θα έχει λίγο κίνηση παραπάνω.Επίσης δεν νομίζω ότι υπάρχει ΣΚ που το πήλιο δέν έχει κίνηση.Μικρό βουνό-Στενοί δρόμοι-πολύ stroffing . join the group ,θα είναι σούπερ.:stm:
 

ELF

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW 1200 GS ADVENTURE
Για το Τρίκερι θέλουμε δύο ωρίτσες για να φτάσουμε από Βόλο.Είναι ένα δρομολόγιο κυριολεκτικά το περισσότερο δίπλα από την θάλασσα με χαλαρούς ρυθμούς. Άν γίνει την κυριακή για όσους ακολουθήσουν σε συνδυασμό με την επιστροφή θα έχει λίγη κούραση αλλά οκ βγαίνει.Εκεί υπάρχουν μία-δύο ψαροταβέρνες που φημίζονται για τα ψαρικά τους-τσίπουρο και πολύ τοπίο για φωτογράφιση.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
http://www.mixanitouxronou.gr/ksekinise-i-kakokairia-me-isxyres-vroxoptoseis-katolisthiseis-sto-pilio-apokleistikan-oi-katoikoi-sto-xorefto-pos-tha-kinithei-to-fainomeno-tis-epomenes-ores-xartis/

http://www.myvolos.net/ζημιές-εκατομμυρίων-στο-πήλιο-από-την/

και όλη η επόμενη βδομάδα θα είναι (τουλάχιστον) βροχερή....


edit: έχουμε ακόμα 1 μήνα. Οπότε, χαλάρα ;) (θα παίξει adve φάση!!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

chaosm

Μέλος
http://www.mixanitouxronou.gr/ksekinise-i-kakokairia-me-isxyres-vroxoptoseis-katolisthiseis-sto-pilio-apokleistikan-oi-katoikoi-sto-xorefto-pos-tha-kinithei-to-fainomeno-tis-epomenes-ores-xartis/

http://www.myvolos.net/ζημιές-εκατομμυρίων-στο-πήλιο-από-την/

και όλη η επόμενη βδομάδα θα είναι (τουλάχιστον) βροχερή....


edit: έχουμε ακόμα 1 μήνα. Οπότε, χαλάρα ;) (θα παίξει adve φάση!!)
Το οδικό δίκτυο προς Ζαγορά δε το βλέπω σωο μετά τις τελευταίες βροχές
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το συγκεκριμμένο κομμάτι έχει πάθη μεγάλη ζημιά, αλλά έχει δεχτεί και τεράστιες ποσότητες νερού!!!
ήδη όμως έχει ξεκινήσει η αποκατάστασή του, οπότε δε μασάμε :)

εμείς πάντως την βόλτα εκείνο το Σάββατο θα την κάνουμε βρέχει/χιονίζει!!!!!
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
δεν μασαμε, η βολτα θα γινει και θα την ευχαριστηθουμε. μολις φτιαξει λιγο ο καιρος, τα αγαπημενα μας βολιωτακια θα κανουν ενα ντου να δουν τι παιζει στους δρομους και στην αναγκη κανουμε μια παρακαμψη.

γιαυτο κοιτατε να κλεισετε δωματια οσοι δηλωσατε για να μην εχουμε ευτραπελα ;)
 
Top Bottom