Ασφάλτινο Πήλιο 2018

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Η ιδέα έπεσε στο Βολιώτικο τραπέζι (εγώ & Δημήτρης @ELF ), από τον Δήμο @dimos47ki7, όπου του έριξε την ιδέα άλλος guest star o Γιώργος @Jeronimo . Κανονικό Inception δηλαδή!!!!

Το Σαβ/κο 17-18 Μαρτίου, θα γίνει ένα μικρό tour στο μαγευτικό Πήλιο, μόνο άσφαλτο (λες και ξέρουμε και κανένα χώμα, ντιπ ξεφτίλες, ολόκληρο βουνό....).
Το πρόγραμμα σε πολύ γενικές γραμμές, λέει ότι το Σάββατο θα σας βολτάρουμε στο Πήλιο, το βράδυ θα σας βγάλουμε όξω και την

Το σημείο συνάντησης είναι μπροστά από το Παιδαγωγικό Πανεπιστήμιο (τέρμα της οδού Ιάσoνος, στο ξέφωτο που φαίνεται από κάτω), για να βγούμε και καμιά φώτο παραλιακά (που θα βγούμε και παρακάτω) και είπαμε για 10 το πρωί, να προλάβουν και οι πρωινοί και 10:30 ξεκινάμε.



Η διαδρομή (edit: την έβγαλε ο Δημήτρης @ELF, αυτόν θα βρίζετε ή θα αποδώστε τα εύσημα) το Σαββάτου, μάλλον (βρίσκεται σε επιτελική ωρίμανση για αλλαγές/διορθώσεις) , θα είναι η παρακάτω:
Google my maps


(Google maps https://goo.gl/maps/bufCLGzS8hn )

Κλειστή διαδρομή, με πολλές στροφές για να πάτε όσο γρήγορα/αργά θέλετε και ένα μοναδικό τοπίο!


Για την Κυριακή θα παίξει άλλη μια βόλτα προς Τρίκερι (είτε στο χωριό Κόττες, στην ταβέρνα με την απίστευτη καραβιδομακαρονάδα, είτε στην Αγ. Κυριακή σε άλλες 2 μοναδικές ταβέρνες) για φαγητό με ψαράκια και διάφορα θαλασσοειδή και καφεδάκι!!

Google my maps


(Google maps https://goo.gl/maps/G7DsbgtMPwk )

Mετά επιστροφή Βόλο για αγκαλιές, αγάπες, χαιρετούρες και φιλιά και καλή επιστροφή σε όλους!


Σχετικά με διανυκτέρευση, πιστεύω ότι θα βρείτε από φθηνά μέχρι ακριβά, αλλά λογικά θα μπορέσουμε να σας προτείνουμε κάποιες λύσεις ;)

Αυτά... σας περιμένουμε :)

Η φόρμα δήλωσης συμμετοχής





Και οι συμμετοχές ;)

 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@todor Θόδωρα καλή Σαρακοστή/χρόνια πολλά κλπ :)
Σε σχέση με το παραάτω: "Υ.Γ. αυτά τα καινούρια κόλπα του διαόλου με τις λίστες και τις συμμετοχές, δεν τα ξέρω, οπότε αν υπάρχει κάποιος καλοθελητής (θα τον κεράσω ολόκληρο σακουλάκι με λουκουμάκια παραδοσιακά) μπορεί να το κάνει, ευχαριστούμε προκαταβολικά :) "

χωρίς το κέρασμα λουκουμιού-μονο τσίπουρα/πιτόγυρα δέχομαι:D- στείλε πμ τι θες να έχει η φόρμα (ψευδώνυμο, κλπ... ότι θες....) και θα την βάλω.



ΥΓ: και γαμώ τα βολτάκια θα γίνει αυτο!!!:cool::ok::ok::ok:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Κατάλαβα...θα έχω τον παλαβό μπροστα, θα τελειώσει το σκ και δεν θα έχω δει ούτε ένα τοπιο (στα πρότυπα του advontroffy)

1. @Jeronimo
2. @dimos47ki7
3. @ELF
4. @todor
5. @Phoenix
6. @#skliros_kariolis (geez996)
7. ...
8. ...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Πέρυσι αναβλήθηκε και ήρθε ο καιρός να γίνει , η περιοχή έχει φοβερές ομορφιές!:)

Είναι πολλά τα παιδιά απο Βόλο και Θεσσαλία γενικά , για να Ξανα-βρεθούμε.

Μπράβο στα παιδιά απο εκεί που τρέχουν τις διαδρομές τα μαγαζιά και όλα τα άλλα .:ok:

Ελπίζω ολα φέτος να βγουν οπως πρέπει και να μας κάνει το χατήρι και ο καιρός για να το ευχαριστηθουμε όλοι.

Έχουμε πολύ καιρό ακόμα για τροποποιήσεις και όλα τα σχετικά οπότε όλα Χαλαρά !

Welcome all !
:photo:

Υ.Γ. Η διανυκτέρευση το Σαββάτο θα είναι Βόλο για να πάμε όσοι θέλουν με τα πόδια σχεδόν για νύχτα ...
( θυμάμαι έχει Πολεμικά Νυχτερινα μαγαζιά Βόλο);)


Υ.Γ.1 Στο καλεντάρι υπήρχε μεγάλο κενό εκεί στον Μάρτιο οπότε ηταν ιδανικό να συμπληρωθεί με μια καλή 2ήμερη ασφαλτινη !:hungry:

Y.Γ.2 Περιμένουμε και τους "μαύρους" καβαλάρηδες για τα Tips ... που κατέχουν σε εμάς τους ανοιχτόχρωμους σε live προσομοίωση :secret:



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κατάλαβα...θα έχω τον παλαβό μπροστα, θα τελειώσει το σκ και δεν θα έχω δει ούτε ένα τοπιο (στα πρότυπα του advontroffy)
ότι και να κάνετε, όπως και να πάτε, αφού δήλωσε ο faster-than-the-speed-of-light, τιτανοτεράστιος, πανμέγιστος @Phoenix οτι θα έρθει, δεν έχετε σωτηρία και το ξέρετε....

εγώ πάλι, θα είμαι στην πολυθρόνα του δικού μου κάπως έτσι :wtng: και θα απολαμβάνω την διαδρομή! ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενημερώθηκε το 1ο ποστ με τη φόρμα συμμετοχών και τον αντίστοιχο πίνακα που ενημερώνεται live ;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ενημερώθηκε το 1ο ποστ με τη φόρμα συμμετοχών και τον αντίστοιχο πίνακα που ενημερώνεται live ;)
τι δεν έκανα σωστά??? την έκανα την δήλωσή μου, μου ήρθε και email, αλλά στην λίστα με τους συμμετέχοντες από κάτω, δεν με βλέπω...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
τι δεν έκανα σωστά??? την έκανα την δήλωσή μου, μου ήρθε και email, αλλά στην λίστα με τους συμμετέχοντες από κάτω, δεν με βλέπω...
Δες ξανά:D, κάνε κι ένα refresh στη σελίδα:cool:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μμμμμμμμ....πάντα ήθελα να βολτάρω ασφάλτινα σε εκείνα τα μέρη....να στρίψω και λίγο το μωρό, γιατί όλο στα χώματα το πάω...

Μάλλον μέσα, θα δηλώσω επίσημα μόλις το κονφιρμάρω.

Μπράβο παίδες! :friendship:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Το βλέπω και θα ενημερώσω εγκαίρως αφού δούμε πόσοι θάμαστε τελικά.
Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος πάντα, αίτηση έκανα στον εαυτό μου, την ενέκρινα, ενημέρωσα τους ΛΟΣ (λοιπούς κλπ) και όλα καλά.:l2:
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αν και την άνοιξη είναι λίγο δύσκολο να βρω σκ ελευθερο λόγο δουλειάς θα το προσπαθήσω να έρθω αλλά θα δηλώσω συμμετοχή τελευταία στιγμή.
@todor Θοδωρή είπες λέξεις κλειδιά,κλειστές διαδρομές πολλές στροφές!!
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Σας ζηλεύω..!
Σαν το Πήλιο δεν έχει, αγαπημένη μου διαδρομή ανάβασης από Άνω Λεχώνια, Μηλιές μέχρι την Τσαγκαράδα
Και με supermoto(Ktm 690sm) και είναι εξίσου διασκεδαστική :yew:
Με το Tenere πιο άνετα.
Με drz είχαμε ανεβεί από Δράκεια, Χάνια μέχρι να πάμε Τσαγκαράδα, κούραση με το drz δικάβαλο..

Μακάρι να τα καταφέρω να έρθω!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αυτη την φορα νομιζω
Σας ζηλεύω..!
Σαν το Πήλιο δεν έχει, αγαπημένη μου διαδρομή ανάβασης από Άνω Λεχώνια, Μηλιές μέχρι την Τσαγκαράδα
Και με supermoto(Ktm 690sm) και είναι εξίσου διασκεδαστική :yew:
Με το Tenere πιο άνετα.
Με drz είχαμε ανεβεί από Δράκεια, Χάνια μέχρι να πάμε Τσαγκαράδα, κούραση με το drz δικάβαλο..

Μακάρι να τα καταφέρω να έρθω!
Σαν την Πίνδο δεν έχει, αλλά στην αναβροχιά και με το σύνδρομο της στέρησης να έχει κτυπήσει κόκκινο και το Πήλιο μια χαρά είναι. Και αυτή τη φορά το προκάνω, καθόσον κατέπλευσα στο περιχαρακωμένο στρατόπεδο πρωτευούσης, και διατελώ επιτέλους στο σωστό τόπο τον σωστό χρόνο.
 
Top Bottom