Ασφάλτινο Πήλιο 2020

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το 2018 έπεσε η ιδέα από τον Δημήτρη ELF και τελικά υλοποιήθηκε το Ασφάλτινο Πήλιο 2018.
2 μόλις χρόνια μετά, ξανά έπεσε η ιδέα μιας επανάληψης της ίδιας ιδέας!!!!

Το λοιπόν, Σαβ/κο 14-15 Μαρτίου (1 βδομάδα μετά την γιορτή της γυναίκας...δεν είναι τυχαία η ημερομηνία :cool::cool::cool::cool: ), θα γίνει ένα μικρό tour στο μαγευτικό Πήλιο, μόνο άσφαλτο, της ίδιας διαδρομής που έγινε το 2018, για όποιον δεν ακολούθησε ή για κάποιον που θέλει να την επαναλάβει ή για κάποιον που απλά μας αγαπάει και θέλει να μας ξαναδεί (αυτός εξαιρείται λόγω χαζομάρας) ...

Το πρόγραμμα σε πολύ γενικές γραμμές, λέει ότι το Σάββατο θα σας βολτάρουμε στο Πήλιο, στο βασικό οδικό δίκτυο-πιστάκι, μόνο που αυτή τη φορά θα κατέβουμε προς Πουρί / Χορευτό (εκτός αν πάλι συνουσιαστεί ο Δίας και γίνει ότι έγινε τότε....), θα σας μάθουμε τι εστί βολιώτικο πεινιρλί - λασποζύμαρο και το βράδυ θα σας βγάλουμε όξω σε κανένα τσιπουράδικο (για γλυκανίσιο ή άνευ, πορτοκαλάδες, γκαζόζες, ριζόγαλα...). Θα δείτε Χάνια (με το χιονοδρομικό τους), τον πολυφημισμένο πυργο του ΟΤΕ (να λέτε ότι κι εσείς πήγατε εκεί!!!), Ζαγορά (κάπου εκεί κοντά έχει και έναν μικρό καταρράκτη!!) , Τσαγκαράδα (αν καταφέρουμε και βρούμε την ίδια πλατεία με τον τεράστιο πλάτανο, θα τον δείτε κι αυτόν να του στείλετε χαιρετίσματα), , κάποιες από τις πανέμορφες παραλίες του Ανατολικού Πηλίου, τις μαγικές Μηλιές (με τον παλιό σιδηροδρομικό σταθμό, εκεί θα έχει κι άλλη αναμνηστική φωτογραφία), θα ξύσετε ότι θέλετε να ξύσετε, θα χορτάσετε αρώματα και χρώματα της φύσης, χαμός λέμε!!!!!!
και την Κυριακή, ελπίζουμε να την κάνουμε την διαδρομή προς Τρίκερι με ξεκάθαρο σκοπό το φαγοπότι εκεί (αυό μπορεί να αλλάξει στην πορεία, μια απόφαση είναι...)


Διαδρομή Σαββάτου:
Google my maps


(Google maps Βόλος προς Βόλος )


Διαδρομή Κυριακής:
Google my maps


(Google maps Βόλος προς Τρίκερι )


Mετά επιστροφή Βόλο για αγκαλιές, αγάπες, χαιρετούρες και φιλιά και καλή επιστροφή σε όλους!

Σχετικά με διανυκτέρευση, θα βρείτε από φθηνά μέχρι ακριβά, εσείς ψάχνετε, εσείς κλείνετε, εμείς σας αγαπάμε :)

Σχετικά με το φαγητό, το Σάββατο θα πάρουμε κάτι στο χέρι και το βράδυ θα βρούμε ένα τσιπουράδικο να πάμε να πιούμε (και φυσικά να φάμε, Βόλος είπαμε...)
Την Κυριακή θα φάμε είτε στο χωριό Κόττες, στην ταβέρνα με την απίστευτη καραβιδομακαρονάδα (που δεν ξέρω βέβαια αν δουλεύει η ταβέρνα...:):):) ), είτε στην Αγ. Κυριακή σε άλλες 2 μοναδικές ταβέρνες (που όμως επειδή είμαστε και καλλίγραμμα παιδιά, θα μας τσιμπήσουν λίγο τον αλαβάστρινο πισινούλη μας;... λίγο όμως...)

Αυτά... σας περιμένουμε μονούς/διπλούς ή με φίλους η ακόμα όλη η παρέα!! :)



λοιπόν....

Παρασκευή, κατά τις 19:00, συνάντηση στην Εθνική Τράπεζα Ελλάδος, επί της Ιάσονος. Μπαίνετε πριν το περίπτερο (ακριβώς μετά το φανάρι) δεξιά σε έναν πεζόδρομο και παρκάρετε τις μηχανές με θέα τον Παγασητικό. Καφεδάκι (Μινέρβα, με παστούλα....) και βλέπουμε :)




(παρακάτω φαίνεται το φανάρι που θα στρίψετε δεξιά)





Σάββατο
ξεκινάμε να μαζευόμαστε κατά τις 9:30!!!

Ευελπιστούμε να ξεκινήσουμε κατά τις 10:30!!!!!!

πολύ βασικό: φαγητό κανονίζετε εσείς (πεινρλί, σαντουιτσάκι, οτιδήποτε). Θα κάνουμε στάση κάπου για καφέ και θα φάμε εκεί ότι έχουμε.
Το βράδυ έχει έξοδο :);)

Σημείο συνάντησης.... στο τέλος της Ιάσονος, θα μας δείτε






στην από πάνω φωτογραφία, εκεί που είναι το περτικαλί αυτοκίνητο (τυχαίο????) έχει coffe island για καφεδάκι ;)

σας περιμένουμε για να βολτάρουμε παρέα :)

καλή μας αντάμωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Καλό μου ακούγεται. Από όσο είδα και το προηγούμενο ήταν πολύ ωραίο. Θα προσπαθήσω να έρθω φέτος!

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είχαμε πάει και στις κεραίες εε;;
Αυτές μάλλον εννοείς φίλε μου...
Μεγάλη ανακάλυψη...


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Είχαμε πάει και στις κεραίες εε;;
και θα ξαναπάμε και θα στηθούμε και θα βγούμε και ωραία φωτογραφία ;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αυτές μάλλον εννοείς φίλε μου...
Μεγάλη ανακάλυψη...


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τετοιο πυργο....εχει κ στην...Παρνηθα..δυο βηματα...!!!!!

Αν...το αναποφασιστο..αγορι βαλει φωτο......τα πολυδιαφημισμενα Βολιωτικα...πεινιρλι...κατι μπορει να γινει...χαχα..!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δώστε πεινιρλι στο λαοοοο
Συντομαααα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom