Ασφαλτινα Κρητικα βουνα,η προετοιμασια!! 3ημερο Πρωτομαγιας

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R

Αφορμη -> Ορεξη και αγαπη για να ταξιδευουμε και να γνωριζουμε την Ελλαδα και τον κοσμο.

Στοχος -> Να βρεθουμε,να γνωριστουμε,να γλεντησουμε και να ταξιδεψουμε παρεα αυτη τη φορα στην Κρητη.

Ειχα καιρο στο μυαλο μου να γινει ενα μεγαλο τριημερο στη Κρητη...αρπαζω προχτες τον @Markas ,τον @yns και τον Μιχαλη, τους βαζω σε ενα τραπεζι να συζητησουμε για τη βολτα.

Μαζευομαστε σε ενα πολυ σοβαρο καφενειο,και ριχνουμε στο τραπεζι τους χαρτες,


ναι, τους χαρτες, τι;;;;;;; δεν σας μοιαζουν αυτα με χαρτες??? ουτε μενα :p :p

Συζητησαμε πολλα και διαφορα, περι τοποθεσιας,διαδρομων,διαμονη και αλλα πολλα...

Εδω πρεπει να σας πω οτι ειδα και επαθα να τους πεισω να μην παμε χωμα, και το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπεται στον τιτλο , σχεδον ασφαλτινη λοιπον γιατι δεν μπορουμε να αποφυγουμε πολυ μικρα κομματια του στυλ 5-6 χιλιομετρα παντα βατο και ανετο χωμα τα οποια αξιζει να σκαρφαλωσουμε σε ορισμενα σημεια για να θαυμασουμε τη θεα.

Το τριημερο αποφασισαμε να ειναι 29-30/4 εως 1/5 , Σ,Κ και Δευτερα που ειναι αργια της πρωτομαγιας, ο καιρος τοτε στην Κρητη ειναι 99% ηλιολουστος και δροσερος, δηλαδη ιδανικος για ταξιδιωτικα χιλιομετρα και μυρωδιες ανοιξης.

Το θεμα αυτο ανοιχτηκε με σκοπο να ενημερωνεστε σχετικα με την βολτα,τον υπνο,να δηλωσετε ενδιαφερον,αποριες και οτι αλλο γουσταρετε για να βγει ενα ωραιο αποτελεσμα ;)


!!!!!!!!!!!!!!!!ΨΗΘΕΕΕΙΙΙΙΙΤΤΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
15-20 μερες νωριτερα και θα ημουν απο τους πρωτους...Δυστηχως λογο επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν θα μπορεσω να συμμετασχω.Οπως και να χει θα παρακολουθω το θεμα ζεστα και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι μια υπερ υπεροχη εκδρομη!!!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
15-20 μερες νωριτερα και θα ημουν απο τους πρωτους...Δυστηχως λογο επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν θα μπορεσω να συμμετασχω.Οπως και να χει θα παρακολουθω το θεμα ζεστα και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι μια υπερ υπεροχη εκδρομη!!!!
Εσενα δε σε θελουμε στη παρεα ετσι κι αλλιως οποτε δεν υπαρχει προβλημα που δεν θα ρθεις ;) :p :p :p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
15-20 μερες νωριτερα και θα ημουν απο τους πρωτους...Δυστηχως λογο επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν θα μπορεσω να συμμετασχω.Οπως και να χει θα παρακολουθω το θεμα ζεστα και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι μια υπερ υπεροχη εκδρομη!!!!
ρε ψηλεεεεεε μήπως είναι η ώρα να κατέβω Κρητή επιτέλους για τέτοια βόλτα και θα λείπεις??:waiting:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@ilai κατεβα εσυ και θα κανουμε κουμαντο.Ουτος η αλλος εγω για τις μερες μιλησα.Τις νυχτες θα ειμαι ολος δικος σας :woho:
αααααα τότε άλλαζει το θέμα !!! Κοίτα με έχετε τιμήσει που έχετε έρθει δυο φορές στη βόλτα που έκανα στο Πάρνωνα οπότε έιναι δύσκολο να αρνηθώ τώρα !! Εκτός απροόπτου λέω ναι και εγώ γιατί ειστε αλάνια και σας γουστάρω πολύ ;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
@Nick_990 η διαδρομή και τα λοιπά που έιναι ?? Μόνο ρακή και πιάτα βλέπω!!1:p:p:p
Τι σε νοιαζει η διαδρομη? εχεις μηχανακι για ολα τα τερρεν...:p
Ασε που θα πινουμε ολη νυχτα και τη μερα δεν βλεπω να ξυπναμε για βολτα... θα δουμε.. μπορει να το κανουμε φαγοποτι, καμια βολτα κεντρο για καφε,βαφλα κλπ και να την κλασουμε τη βολτα :p :p χαχαχαχαχα


Οι διαδρομες ειναι σχεδον ετοιμες σε χονδρικο επιπεδο, θα ξαναμιλησουμε μετα παιδια και οταν φτιαξει ο καιρος θα τις παω μια βολτα να δω ιντα λενε ;) μη μου αγχωνεσε!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι σε νοιαζει η διαδρομη? εχεις μηχανακι για ολα τα τερρεν...:p
Ασε που θα πινουμε ολη νυχτα και τη μερα δεν βλεπω να ξυπναμε για βολτα... θα δουμε.. μπορει να το κανουμε φαγοποτι, καμια βολτα κεντρο για καφε,βαφλα κλπ και να την κλασουμε τη βολτα :p :p χαχαχαχαχα


Οι διαδρομες ειναι σχεδον ετοιμες σε χονδρικο επιπεδο, θα ξαναμιλησουμε μετα παιδια και οταν φτιαξει ο καιρος θα τις παω μια βολτα να δω ιντα λενε ;) μη μου αγχωνεσε!!
Αυτά τα τσιπουραδικα στο κέντρο, στον πεζόδρομο....πρέπει να μας θυμουνται:hh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν εχουμε τσιπουραδικα αντρακι μου στο Ηρακλειο!! :p χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Τεσπα......ρακαδικα
Είναι σαν τους βορειους με τα σουβλακια-Καλαμακια ?:D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τεσπα......ρακαδικα
Είναι σαν τους βορειους με τα σουβλακια-Καλαμακια ?:D
Σουβλακι-καλαμακι = το ιδιο πραγμα
Ρακι-τσιπουρο = καμια σχεση , γι αυτο σου εκανα την παρατηριση και σε παρακαλω μην επαναληφθει διοτι θα επελθει τιμωρια :p :p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τι σε νοιαζει η διαδρομη? εχεις μηχανακι για ολα τα τερρεν...:p
Ασε που θα πινουμε ολη νυχτα και τη μερα δεν βλεπω να ξυπναμε για βολτα... θα δουμε.. μπορει να το κανουμε φαγοποτι, καμια βολτα κεντρο για καφε,βαφλα κλπ και να την κλασουμε τη βολτα :p :p χαχαχαχαχα


Οι διαδρομες ειναι σχεδον ετοιμες σε χονδρικο επιπεδο, θα ξαναμιλησουμε μετα παιδια και οταν φτιαξει ο καιρος θα τις παω μια βολτα να δω ιντα λενε ;) μη μου αγχωνεσε!!
:brbq::brbq::brbq::brs::brs::brs::plqtr::plqtr::plqtr: αν υπάρχουν αυτά όλα καλά!!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κάπου άκουσα ότι θα παίξουν εκπτώσεις στα ακτοπλοικά ?? Για ενημέρωσε το κόσμο Νίκοοοοοο ;)
Μη βιαζεσαι.... σιγα σιγα θα τα μαθετε,ολα στην ωρα τους... θα προσπαθησουμε να ερθουμε σε επαφη με τα ακτοπλοικα οπως και με τη διαμονη... οταν εχουμε δεδομενα θα κοινοποιηθουν!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom