Ασφαλτινα Κρητικα βουνα,η προετοιμασια!! 3ημερο Πρωτομαγιας

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Αυτό το "Σχεδόν" δεν μου αρέσει, αλλά θα κάνω την καρδιά μου πέτρα :D
Τα "σχεδόν" αλλά και πολλά από τα "μη σχεδόν" που κάποτε ήταν χώμα τα έχω γυρίσει με το Virago! Μη μασάς Νικόλα! ;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Aσε...... αυτο το Σκ θα επαιζε καταδρομικο διημερο να τσεκαρουμε διαδρομες-καταλυματα και μας τα χαλασε ο κωλοκαιρος.
Ναι ρε γαμώτο... Τα νεύρα μου... Έλειπε και η γυναίκα και θα ήταν ιδανικά! Ούτε παντόφλες, ούτε κάλτσες με πορτοκάλια! Άντε τώρα να της πω ότι θα λείπω το επόμενο ΣΚ αν κάνει καλό καιρό... :sorry:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Έλειπε και η γυναίκα και θα ήταν ιδανικά! Ούτε παντόφλες, ούτε κάλτσες με πορτοκάλια! Άντε τώρα να της πω ότι θα λείπω το επόμενο ΣΚ αν κάνει καλό καιρό... :sorry:
Να θυμάσαι ότι κάποτε ήσουν τσοπεράς και να παίρνεις θάρρος ! :ltg:

 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Κοπέλια, βοηθήστε λίγο... Δυο άτομα-μια μηχανή πηγαινέλα Ηράκλειο σε θέσεις αεροπορικού τύπου 190 ευρώ;
Μου διαφεύγει κάτι; Για ρίξτε κανένα tip να πέσει λίγο το κόστος άμα πέφτει
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κοπέλια, βοηθήστε λίγο... Δυο άτομα-μια μηχανή πηγαινέλα Ηράκλειο σε θέσεις αεροπορικού τύπου 190 ευρώ;
Μου διαφεύγει κάτι; Για ρίξτε κανένα tip να πέσει λίγο το κόστος άμα πέφτει
Θα έχουμε έκπτωση 50% στα εισιτήρια οδηγού (& συνοδηγού αν υπάρχει) και μηχανής αλλά μόνο για όσους ταξιδέψουν σε καμπίνα.
Ο τιμοκατάλογος της ΑΝΕΚ για τη γραμμή του Ηρακλείου βρίσκεται εδώ: http://www.anek.gr/anek_prod/pdf/PriceLists/Fares_100_012_el_v17.pdf.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό (και αν δεν κάνω κάποιο λάθος δεδομένης της ώρας) 2 άτομα σε καμπίνα ΑΒ4 και 1 μηχανή πάνε στα 125€, ενώ 1 οδηγός με τη μηχανή του στα 72€.
Η προϋπόθεση που μας δόθηκε είναι να τους δώσουμε ονοματεπώνυμα επιβατών και αριθμούς κυκλοφορίας έως 2 βδομάδες πριν την αναχώρηση, δηλαδή έως τις 14 Απριλίου.
Θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες εντός του μήνα και θα ενημερωθεί το πρώτο post.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Η προϋπόθεση που μας δόθηκε είναι να τους δώσουμε ονοματεπώνυμα επιβατών και αριθμούς κυκλοφορίας έως 2 βδομάδες πριν την αναχώρηση, δηλαδή έως τις 14 Απριλίου.
Εγώ τα δίνω από τώρα 14 Μαρτίου :D:)


Η ΑΝΕΚ έχει τις πιο ωραίες μακαρονάδες και τα βαπόρια για Ηράκλειο είναι όλα Ιαπωνικά...τυχαίο δεν νομίζω :D
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Θα μενουμε σε σκηνακια Γιαννη ? Φαγητο ?
Βρε όλα θες να τα μαθαίνεις;
Εκεί που θα πάμε το Σάββατο θα μείνουμε σκηνάκια σε παραλία με φαγητό σε ταβέρνα αλλά παίζουν και δωμάτια στην περιοχή. Αν μας κάνει το χατήρι ο καιρός θα ξέρουμε πληροφορίες το ΣΚ.
Την Κυριακή θα επιστρέψουμε Ηράκλειο το απόγευμα. Και εδώ θα ρωτήσουμε σε ξενοδοχεία για προσφορές κυρίως για τους διπλούς αλλά πιστεύω πως θα μπορέσω να φιλοξενήσω και κάποια άτομα στη γιάφκα που ετοιμάζω στο σπίτι μου. Υπάρχει ένα διπλό κρεβάτι και 2 καναπέδες και οι υπόλοιποι στρωματσάδα (έχω κάνα δυο φουσκωτά).
Δευτέρα είναι το πλοίο/δρόμος της επιστροφής.
Το πρόγραμμα που έχουμε βγάλει είναι λίγο στενό λόγω πολλών (για το νησί) χιλιομέτρων. Πρέπει να κάνουμε οπωσδήποτε αναγνωριστική μιας και πήρα το ΟΚ (έχω και μάρτυρες) καθώς ξύπνησε το τσοπεράδικο μέσα μου όπως μου συνέστησε ο @CubMan (τη μέθυσα και λίγο χθες... ;) ).
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Περιμένουμε με αγωνία να δούμε-μάθουμε (αν και είμαστε μέσα απο τώρα εκτός απροόπτου).
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Όλες οι ετοιμασίες γίνονται υπογείως... θα ενημερωθει το αρχικο ποστ εντος των ημερων και θα τα μαθετε ολα ;) για τον υπνο,το φαγητο,τα βενζιναδικα,τις διαδρομες,θα κοινοποιηθουν και μεσω google maps να τις κατεβασει οποιος θελει να τις εχει στο κινητο του(καλο θα ηταν), για τα εισητηρια και τις εκπτωσεις που θα εχουμε στο καραβι και οτι αλλο χρειαζεται ;)

Ελπιζουμε σε καλο καιρο το ΣΚ(και να μας αφησει και η γριπη) να καταφερουμε να κανουμε αναγνωριστικη ;)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom