Ασύρματη τεχνολογία 5G και οι επιπτώσεις της.

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σεμναααααα παιδεες......
Χωρις βασικές γνώσεις/πληροφόρηση στο αντικείμενο είναι επικίνδυνο να γράφουμε οτι μας κατέβει σε τέτοια θέματα από όλες τις απόψεις, διότι διαβάζει κόσμος.
Θερμή παράκληση: Ας παραθέτουμε εμπεριστατωμένες επιστημονικές πηγές τουλάχιστον με αυτά που θεωρούμε και υποστηρίζουμε γιατί είναι πολύ λεπτά αυτά τα ζητήματα και γενικά κινδυνεύουμε να ενστερμιστούμε ξανά μεσαίωνικές αντιλήψεις όπως το πάμε.
Το κείμενο του thenos είναι τροφή για σκέψη και περαιτέρω αναζήτηση.
Έκανα edit στο σχόλιο μου για να μην είναι ορφανό από λινκ. Σωστή επισήμανση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ας δούμε και τον αντίλογο από έναν επώνυμο δημοσιογράφο, βραβευμένο, σε έγκυρο έντυπο, που αναφέρεται σε πιο σοβαρές πηγές.


 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλό θα ήταν να πέσει λίγο το προσδόκιμο ζωής γιατί εκτός από τη ραγδαία αύξηση του καρκίνου έχουμε και ραγδαία αύξηση του πληθυσμού από μη καρκινοπαθείς.
Οι άνθρωποι είναι αλήθεια πως γενικώς αρρωσταίνουν αλλά η επιστήμη τους κάνει καλά. Κάποτε οι επιδημίες ξεπαστρεύαν πολλές χιλιάδες ανθρώπων. Σήμερα με τα εμβόλια και το καθαρό νερό οι επιδημίες έχουν περιοριστεί πλήρως, σχεδόν δεν υπάρχουν.
Δεν αντέχει άλλους ανθρώπους ο πλανήτης. Αυτή είναι η αλήθεια και ο πλανήτης ήδη αντιδρά.
Ομολογώ οτι δεν διαβάζεις συχνά κάτι τέτοιο! Να ευχόμαστε να πέσει λίγο το προσδόκιμο ζωής και γαμώ το κέρατο μου οι άνθρωποι αρρωσταίνουν και η παλιοεπιστήμη τους κάνει καλά!

Σε πραγματικά νούμερα αν κάποιος οφείλεται για την υπερβολική αύξηση του πληθυσμού στον κόσμο είναι κατα βάση η Ασία, δευτερευόντως η Αφρική και τελευταία η Ευρώπη που είναι σταθερή για δεκαετίες και μάλλον οδεύει και σε μείωση πληθυσμού, τώρα δεν ξέρω σε αυτά τα στοιχεία αν ενσωματώνονται και οι μετανάστες.

Παγκόσμιος πληθυσμός - Βικιπαίδεια

Ασία και Αφρική δηλαδή που γεννοβολάνε σαν κουνέλια.. Ας βάλουν λοιπόν ένα όριο στις γεννήσεις εκεί τί να πώ?? Ας τους πάρουν τηλεοράσεις και tablet να σταματήσει λίγο η αναπαραγωγή!

Τώρα αν κάποιος θέλει να πάρει πάνω του την ευθύνη και να κάνει την αρχή να προσφέρει στον πλανήτη και να κατεβάσει τον πληθυσμό του και να σώσει και τα ταμεία απο κάνα ευράκι Ιδού η Ρόδος.. Πολυκατοικίες υπάρχουν ψηλές, απλά καλό σημάδι με το κεφάλι να είναι σίγουρη δουλειά!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ελπίζω
Ομολογώ οτι δεν διαβάζεις συχνά κάτι τέτοιο! Να ευχόμαστε να πέσει λίγο το προσδόκιμο ζωής και γαμώ το κέρατο μου οι άνθρωποι αρρωσταίνουν και η παλιοεπιστήμη τους κάνει καλά!

Σε πραγματικά νούμερα αν κάποιος οφείλεται για την υπερβολική αύξηση του πληθυσμού στον κόσμο είναι κατα βάση η Ασία, δευτερευόντως η Αφρική και τελευταία η Ευρώπη που είναι σταθερή για δεκαετίες και μάλλον οδεύει και σε μείωση πληθυσμού, τώρα δεν ξέρω σε αυτά τα στοιχεία αν ενσωματώνονται και οι μετανάστες.

Παγκόσμιος πληθυσμός - Βικιπαίδεια

Ασία και Αφρική δηλαδή που γεννοβολάνε σαν κουνέλια.. Ας βάλουν λοιπόν ένα όριο στις γεννήσεις εκεί τί να πώ?? Ας τους πάρουν τηλεοράσεις και tablet να σταματήσει λίγο η αναπαραγωγή!

Τώρα αν κάποιος θέλει να πάρει πάνω του την ευθύνη και να κάνει την αρχή να προσφέρει στον πλανήτη και να κατεβάσει τον πληθυσμό του και να σώσει και τα ταμεία απο κάνα ευράκι Ιδού η Ρόδος.. Πολυκατοικίες υπάρχουν ψηλές, απλά καλό σημάδι με το κεφάλι να είναι σίγουρη δουλειά!!
Ελπίζω το link που έβαλες εσύ ο ίδιος, να το διάβασες ολόκληρο και όχι μεμονωμένα (αν το διαβάσεις προσεκτικά θα λάβεις πολλές απαντήσεις). Κατανοείς φυσικά πως η μείωση πληθυσμού στην Ευρώπη δεν οφείλεται στους θανάτους αλλά στα tablet και τις τηλεοράσεις....

Καλό και το χιούμορ με το οποίο κλείνεις, αλλά και πάλι είσαι λάθος ενημερωμένος. Τα ταμεία και το δημόσιο επιβαρύνονται από αυτοκτονίες και δεν γλυτώνουν ευρώ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με ποιο τρόπο επιβαρυνονται με τις αυτοκτονίες?
Άσχετα θέματα συζητάμε, αλλά έχει παντα ενδιαφέρον ο θάνατος.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παντως οταν ειχε ερθει η μερκελ τοτε στον σαμαρα καπου το 2012,το πρωτο θεμα της ηταν το 4g ...:cool:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Με ποιο τρόπο επιβαρυνονται με τις αυτοκτονίες?
Άσχετα θέματα συζητάμε, αλλά έχει παντα ενδιαφέρον ο θάνατος.
Κοστίζει πάντοτε όταν αποδημεί εις Κύριον ενεργός πληθησμός.
Στη περίπτωση δε των αυτοκτονιών πέρα των απωλειών σε ανάπτυξη, οικονομική συμμετοχή σε ταμεία (η συντάξεις δεν έρχονται από τον ουρανό), φόρους κτλ υπάρχει επιπλέον επιβάρυνση του συστήματος υγείας καθώς πριν από κάθε αυτοκτονία έχουν προηγηθεί κάμποσες απόπειρες....
Ας μη χαλάμε άλλο το θρμα. Τα υπόλοιπα αν γκουγκλάρετε θα τα βρείτε...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ας δούμε και τον αντίλογο από έναν επώνυμο δημοσιογράφο, βραβευμένο, σε έγκυρο έντυπο, που αναφέρεται σε πιο σοβαρές πηγές.


Τους ΄΄επωνυμους΄΄, βραβευμενους, εγκυρους, αναγνωρισμενους, πιστοποιημενους κτλ κτλ κτλ να φοβασαι, οχι τους αλλους, τους ΄΄απλους΄΄, που δεν τα παιρνουν απο κανενα............................. Για μενα, αυτες οι ΄΄φωνες΄΄ λενε σχεδον παντα την αληθεια!!!!!!!!!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η κυρία που αναφέρεται ως πηγή στο πρώτο άρθρο μιά χαρά τα παίρνει από όσους "υποφέρουν από κύματα" και πάνε να τους διαβάσει την ενέργεια στο σώμα τους. Στοιχηματίζω ότι παρέχει και θεραπεία, οπότε και τα παίρνει και κάποια "αλήθεια" έχει λόγο να παρουσιάσει όπως την βολεύει. Τα υπόλοιπα, επιστημονικά γεγονότα, τα αγνοούμε γιατί μας ενοχλεί το μέσον, ΟΚ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ελπίζω


Ελπίζω το link που έβαλες εσύ ο ίδιος, να το διάβασες ολόκληρο και όχι μεμονωμένα (αν το διαβάσεις προσεκτικά θα λάβεις πολλές απαντήσεις). Κατανοείς φυσικά πως η μείωση πληθυσμού στην Ευρώπη δεν οφείλεται στους θανάτους αλλά στα tablet και τις τηλεοράσεις....

Καλό και το χιούμορ με το οποίο κλείνεις, αλλά και πάλι είσαι λάθος ενημερωμένος. Τα ταμεία και το δημόσιο επιβαρύνονται από αυτοκτονίες και δεν γλυτώνουν ευρώ.
Κάτσε ρε συ γιατί μπερδεύτηκα, η μείωση του πληθυσμού στην Ευρώπη λες δεν οφείλεται στους θανάτους αλλά στα tablet και στις τηλεοράσεις. Εννοείς πως ασχολούμαστε με tablet και τηλεοράσεις και δεν κάνουμε αναπαραγωγή??! Εννοείς εμμέσως την υπογεννητικότητα?

Επίσης μια αυτοκτονία στα 65-67 ή όποτε εξασφαλίσεις δικαίωμα συνταξιοδότησης είναι πολλαπλά επωφελής για το κράτος και τον καπιταλισμό συνολικά!!!Let's do it!!

Επίσης αν το δούμε αυστηρά χρηματοοικονομικά καμία αυτοκτονία δεν κοστίζει τίποτα. Μονάχα υπο προυποθέσεις ενός ανθρώπου με μόρφωση και ικανότητες τέτοια που προσφέρουν συγκριτικό πλεονέκτημα σε σχέση με οποιονδήποτε άλλον διαθέσιμο άνθρωπο απο το εργατικό δυναμικό. Και φυσικά αυτό το λέω ξέχωρα απο οποιαδήποτε πλάκα γιατί η πλάκα σε αυτά τα θέματα έχει ένα όριο σαφως.

Καταλαβαίνεις πως το χιούμορ μου προέκυψε μονάχα απο την δήλωση σου πως κάπως καλό θα ήταν να μειωθεί το προσδόκιμο ζωής! Το οποίο καταλαβαίνεις πως ακούγεται κάπως!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι φωνές της αλήθειας στα μικρά αφανή μέσα λένε ότι οι προσπάθειες μείωσης του πληθυσμού έγιναν με το AIDS και τον έμπολα και τον Η1Ν1 και με τους καρκίνους αλλά οι ακόμα πιο αλήτες του κεφαλαίου βρίσκουν θεραπείες πανάκριβες για να αρμέγουν το πόπολο. ΠΑΝΙΚΟΣ λέμε, απλά δεν θα γλιτώσουμε, ας τα φάμε σε μηχανάκια όσο προλαβαίνουμε!
 

Steve

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Στάθης
Μοτό
HONDA CB500X 2013-14
Οι εταιρείες που θα αναπτύξουν το 5G έχουν υποχρέωση να αποδείξουν ότι το προιόν τους είναι ασφαλές για την ανθρώπινη υγεία, όπως γίνεται εξάλλου με όλα τα άλλα προιόντα. Να αναφέρουν ρητώς τα τυχόν προβλήματα από την χρήση του και ο καταναλωτής να είναι ελεύθερος να επιλέξει αλλά ενήμερος.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οπότε αν εγώ έχω κινητό 5G και πίνουμε καφέ σε διπλανά τραπέζια, εγώ πεθαίνω και εσύ είσαι ασφαλής επειδή έχεις νόκια 3310 ας πούμε, παλιό καλό GSM; Δεν σε ακτινοβολεί η συσκευή μου, η οποία εκπέμπει στην ίδια ακριβώς ένταση με την κεραία, όπου και αν είναι, προκειμένου να υπάρχει η αμφίδρομη επικοινωνία; Φαντάσου μιά καφετέρια, ένα κλαμπ όπου οι μισοί (απαισιόδοξος υπολογισμός) ποστάρουν ινσταστόρι "περνάω τέλεια στο ΧΨΖ με το παρεάκΗ" δεν είσαι το ίδιο εκτεθειμένος με τους κατόχους 5G τηλεφώνου; Στο σινεμά; Στο λεωφορείο; Στην ουρά στην τράπεζά σου, ξέρω 'γω;

Δεν σε ξέρω κιόλας, δεν είναι ότι σε ειρωνεύομαι αλλά όλα αυτά δεν είναι ακριβώς στον έλεγχο του καταναλωτή, ότι και αν θέλουμε να πιστεύουμε λόγω δημοκρατίας και δικαιωμάτων και και και.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οι εταιρείες που θα αναπτύξουν το 5G έχουν υποχρέωση να αποδείξουν ότι το προιόν τους είναι ασφαλές για την ανθρώπινη υγεία, όπως γίνεται εξάλλου με όλα τα άλλα προιόντα. Να αναφέρουν ρητώς τα τυχόν προβλήματα από την χρήση του και ο καταναλωτής να είναι ελεύθερος να επιλέξει αλλά ενήμερος.
Ναι καλα, περιμενε εσυ οπως και ολοι μας, ¨αποδειξεις¨οτι ειναι ασφαλες το προιον τους για την υγεια μας!!!!!
"Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη".......
Θα γεμισουν ολο τον κοσμο με 5g, 16g 27g και παει λεγοντας, θελουμε δεν θελουμε..... Για το καλο μας......... ΠΑΝΤΑ!!!!!!
 
Top Bottom