Αυτά παθαίνεις, άμα κάνεις παρέα με αναποφάσιστους...

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ναι, και μου συνεβη και μενα οπως πολυ καλα ξερεις Κωστα στην πρωτη πτωση στο χωμα :thumbsdown: Το αριστερο καπακι ειναι τελειως εκτεθειμενο και η Χονδα δε δινει ουτε καν πλαϊνα καγκελα για το μηχανακι, μονο αφτερμαρκετ. Ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανει καποιος στο CRF του αλλιως κινδυνευει να μεινει απο μια χαζοπτώση στο χωμα :mad:
Αντιστοιχο fail με τα πλαινα σταντ της ΚΤΜ που βιδωνουν πανω στο καρτερ. Ευτυχως αυτα λυνονται ευκολα απο την αγορα aftermarket.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ζωντανευω το νήμα γιατί αρχίζω και γλυκοκοιτάζω το T700 και φλερτάρω έντονα με την ιδέα να έχω 2 καινούργια μηχανάκια στον σταυλο.

Το μόνο που με στοπαρει σχετικά με το Τ7, είναι το γεγονός ότι για την χρήση που θέλω εγώ να του κάνω, δεν βρισκω σημαντικό προτέρημα έναντι του 640.
Δηλαδή για ονοφαδικα ταξίδια και μονοήμερες/πολυήμερες χωμάτινες με ενίοτε τεχνικο χώμα για τα δικά μου δεδομενα, δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι να θυσιάσω την χωμάτινη διασκέδαση που δίνει το 640 έναντι της ασφάλτινης άνεσης που θα δώσει το Τ7, φαινομενικά πάντα στο ίδιο ταξίδι απάνω στις ίδιες διαδρομές και συνθήκες.

Το Tracer αποφάσισα (λέμε τώρα) να μην το δώσω γιατί μου έχει λείψει η οδική του συμπεριφορά γενικά, ομολογώ πιο πολύ από το 990. Καθόμουν προχθές και έβλεπα φωτογραφίες από τα δύο αυτά μηχανάκια και το αίσθημα της οδηγικής χαρμάνας, ήταν πιο έντονο στο Tracer. Άσε που είναι καινούργιο ρε φίλε... ειναι σα μπιμπελό, δε μου πάει η καρδιά να το δώσω.

Αυτά βέβαια λέω τώρα, στις 14:12 ώρα τοπική, με ώρα ζώνης GMT+8.
Αύριο δεν ξέρω τι θα συμβεί.

Επίσεις έχετε το κάθε δικαίωμα να μου πείτε "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα, μας έχεις ζαλίσει τα π@πάρια"

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μην υπόσχεσαι όταν είσαι χαρούμενος.
Μην απαντάς όταν είσαι θυμωμένος και

Μην αποφασίζεις όταν εχεις μερες να οδηγησεις το 990 !! :inlove:
:friendship:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ζωντανευω το νήμα γιατί αρχίζω και γλυκοκοιτάζω το T700 και φλερτάρω έντονα με την ιδέα να έχω 2 καινούργια μηχανάκια στον σταυλο.

Το μόνο που με στοπαρει σχετικά με το Τ7, είναι το γεγονός ότι για την χρήση που θέλω εγώ να του κάνω, δεν βρισκω σημαντικό προτέρημα έναντι του 640.
Δηλαδή για ονοφαδικα ταξίδια και μονοήμερες/πολυήμερες χωμάτινες με ενίοτε τεχνικο χώμα για τα δικά μου δεδομενα, δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι να θυσιάσω την χωμάτινη διασκέδαση που δίνει το 640 έναντι της ασφάλτινης άνεσης που θα δώσει το Τ7, φαινομενικά πάντα στο ίδιο ταξίδι απάνω στις ίδιες διαδρομές και συνθήκες.

Το Tracer αποφάσισα (λέμε τώρα) να μην το δώσω γιατί μου έχει λείψει η οδική του συμπεριφορά γενικά, ομολογώ πιο πολύ από το 990. Καθόμουν προχθές και έβλεπα φωτογραφίες από τα δύο αυτά μηχανάκια και το αίσθημα της οδηγικής χαρμάνας, ήταν πιο έντονο στο Tracer. Άσε που είναι καινούργιο ρε φίλε... ειναι σα μπιμπελό, δε μου πάει η καρδιά να το δώσω.

Αυτά βέβαια λέω τώρα, στις 14:12 ώρα τοπική, με ώρα ζώνης GMT+8.
Αύριο δεν ξέρω τι θα συμβεί.

Επίσεις έχετε το κάθε δικαίωμα να μου πείτε "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα, μας έχεις ζαλίσει τα π@πάρια"

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δε με χέσανε εμένα, με εσένα θα ξεκινήσουν???
Πάρε το 700άρι καρντιά μου, αφού σου γλυκοψυθιριζει στο αυτί ήδη!! Άσε που το άλλο το αγρίμι, λόγω ηλικίας (και χρήσης) θα στα βγάλει τα θεματάκια... (Απλή επιχειρηματολογία από έναν ντιπ άσχετο....)

Καλορίζικο λοιπόν και είναι ένα πολύ όμορφο δώρο επιστροφής
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το να κρατήσεις το Tracer καταρχήν είναι σωστή απόφαση.. Καλό είναι αφού μπορείς να έχεις ένα γνήσιο ασφάλτινο και ένα γνήσιο χωμάτινο μηχανάκι...

Άρα απο την πλευρά του tracer είσαι μάγκας. Έχεις ένα σύγχρονο ολοκαίνουργιο και δυνατό ασφάλτινο εργαλείο..

Τώρα όσο αφορά το χώμα..

Για το 640, κάτσε να πάμε τωρα που ανοίγει η σεζόν και έρθεις με το καλό κάνα δυο ωραίες χωμάτινες, να δούμε τα υπέρ και τα κατά και αποφασίζεις στη συνέχεια. Είναι ένα ωραίο σενάριο να έχεις ένα Tracer για ασφάλτινα και ένα T700 για χωμάτινα αλλα΄βέβαια και το 640 είναι πολύ διασκεδαστικό μηχανάκι στο αμιγώς χωμάτινο, περισσότερο σαφώς απο το βαρύτερο και πιο τουριστικό T700.

Όμως το Τ700 είναι αυτή τη στιγμή το new kid on the πλοκ που τα κάνει όλα ωραία και είναι και όμορφο και σε νιώθω εκεί στα ξένα να το ονειρεύεσαι και να θες να τα χώσεις!! Εσύ ξέρεις τη ψυχολογία σου και στο τέλος κάνουμε αυτό που μας κατεβάζει η κουτρα μας είναι βέβαιο!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ζωντανευω το νήμα γιατί αρχίζω και γλυκοκοιτάζω το T700 και φλερτάρω έντονα με την ιδέα να έχω 2 καινούργια μηχανάκια στον σταυλο.

Το μόνο που με στοπαρει σχετικά με το Τ7, είναι το γεγονός ότι για την χρήση που θέλω εγώ να του κάνω, δεν βρισκω σημαντικό προτέρημα έναντι του 640.
Δηλαδή για ονοφαδικα ταξίδια και μονοήμερες/πολυήμερες χωμάτινες με ενίοτε τεχνικο χώμα για τα δικά μου δεδομενα, δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι να θυσιάσω την χωμάτινη διασκέδαση που δίνει το 640 έναντι της ασφάλτινης άνεσης που θα δώσει το Τ7, φαινομενικά πάντα στο ίδιο ταξίδι απάνω στις ίδιες διαδρομές και συνθήκες.

Το Tracer αποφάσισα (λέμε τώρα) να μην το δώσω γιατί μου έχει λείψει η οδική του συμπεριφορά γενικά, ομολογώ πιο πολύ από το 990. Καθόμουν προχθές και έβλεπα φωτογραφίες από τα δύο αυτά μηχανάκια και το αίσθημα της οδηγικής χαρμάνας, ήταν πιο έντονο στο Tracer. Άσε που είναι καινούργιο ρε φίλε... ειναι σα μπιμπελό, δε μου πάει η καρδιά να το δώσω.

Αυτά βέβαια λέω τώρα, στις 14:12 ώρα τοπική, με ώρα ζώνης GMT+8.
Αύριο δεν ξέρω τι θα συμβεί.

Επίσεις έχετε το κάθε δικαίωμα να μου πείτε "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα, μας έχεις ζαλίσει τα π@πάρια"

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από αλλού περιμένουμε και από αλλού μας έρχεται....κοίτα δω τώρα κάτι πράματα :p:p
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δε με χέσανε εμένα, με εσένα θα ξεκινήσουν???
Πάρε το 700άρι καρντιά μου, αφού σου γλυκοψυθιριζει στο αυτί ήδη!! Άσε που το άλλο το αγρίμι, λόγω ηλικίας (και χρήσης) θα στα βγάλει τα θεματάκια... (Απλή επιχειρηματολογία από έναν ντιπ άσχετο....)

Καλορίζικο λοιπόν και είναι ένα πολύ όμορφο δώρο επιστροφής
Είπε ο αποφασισμένος.....
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Στα συν της λύσης δυο Yamaha στον στάβλο, ότι θα είναι και τα δύο καινούργιες μοτοσυκλέτες...
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Δώσε Γιάννο!!!!Δώσε Aldebaran !!!!!Μαζί σου σε όλα ρε(ότι και αν κάνεις),ρόδες είναι όλα!!!Άαα και πούσαι κιεγώ το γλυκοκοιτάζω το Τ7(σε μεταχείρο μάλλον σε μερικά χρονάκια)!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όχι γιατί με το 640 μπαίνεις και σε στενά μονοπάτια που δύσκολα θα μπει το t700.

Έχω δει 640adv να κάνει την εντούρο διαδρομή του salaminiacs 1 που δεν την έλεγες και εύκολη. Με το t7 θα κάνεις ότι έκανες με το 990.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όχι γιατί με το 640 μπαίνεις και σε στενά μονοπάτια που δύσκολα θα μπει το t700.

Έχω δει 640adv να κάνει την εντούρο διαδρομή του salaminiacs 1 που δεν την έλεγες και εύκολη. Με το t7 θα κάνεις ότι έκανες με το 990.
ομολογώ οτι θα πρέπει να συμφωνήσω... Αυτό σκεφτόμουνα όταν οδήγαγα το T700.. Όσο και να προχωρήσει η τεχνολογία και η εξέλιξη ένα on-off θα είναι on-off Και τα 200 κιλά θα είναι 200 κιλά.. Το γελοίο χαμόγελο που θα σου δώσει στο χώμα ένα πολεμικό μονοκύλινδρο δεν θα συγκριθεί ποτέ με κανένα on-off

¨Οσο αντέχουν τα κόκκαλα μας μονοκύλινδρο για μένα.. Και ας υποφέρω στην Εθνική! Στα φρυδέτα μου!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Πουφ, πάρε κάτι Γιάννη, γιατί θα μας πεθάνεις... Ή δώστα όλα και ξεκινάς από την αρχή :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μην υπόσχεσαι όταν είσαι χαρούμενος.
Μην απαντάς όταν είσαι θυμωμένος και

Μην αποφασίζεις όταν εχεις μερες να οδηγησεις το 990 !! :inlove:
:friendship:
Έτσι την πάτησα με το 990 και το έβγαλα από την αγγελία χαχαχα.... τώρα όμως Λευτέρη νομίζω πως θα πρέπει να κάνω την καρδιά μου πέτρα...
κλαψ... λυγμ...

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη το πρόγραμμα σου έχει βγει απλά δε το ξέρεις ! Δίνεις το 690 και το 990 για το 790 R ! ευχαριστώ
Μιχάλη δε μου αρέσει το 790 ρε συ. Αν δε μου κάνει κλικ οπτικά το μεκανακι δε μπορώ να το συμπαθήσω, είμαι τύπος μπανιστιρτζης.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δε με χέσανε εμένα, με εσένα θα ξεκινήσουν???
Πάρε το 700άρι καρντιά μου, αφού σου γλυκοψυθιριζει στο αυτί ήδη!! Άσε που το άλλο το αγρίμι, λόγω ηλικίας (και χρήσης) θα στα βγάλει τα θεματάκια... (Απλή επιχειρηματολογία από έναν ντιπ άσχετο....)

Καλορίζικο λοιπόν και είναι ένα πολύ όμορφο δώρο επιστροφής
Βρε καρδούλα μου δεν έχω καταλήξει ακόμα, απλά αμφιταλαντευομαι με τις επιλογές που έχω, γ@μω το Τ7 και το γκάντ ντεμ μάρκετινγκ..
Ελα αφού τα ξέρεις, είσαι ο μέντορας μου χαχα

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το να κρατήσεις το Tracer καταρχήν είναι σωστή απόφαση.. Καλό είναι αφού μπορείς να έχεις ένα γνήσιο ασφάλτινο και ένα γνήσιο χωμάτινο μηχανάκι...

Άρα απο την πλευρά του tracer είσαι μάγκας. Έχεις ένα σύγχρονο ολοκαίνουργιο και δυνατό ασφάλτινο εργαλείο..

Τώρα όσο αφορά το χώμα..

Για το 640, κάτσε να πάμε τωρα που ανοίγει η σεζόν και έρθεις με το καλό κάνα δυο ωραίες χωμάτινες, να δούμε τα υπέρ και τα κατά και αποφασίζεις στη συνέχεια. Είναι ένα ωραίο σενάριο να έχεις ένα Tracer για ασφάλτινα και ένα T700 για χωμάτινα αλλα΄βέβαια και το 640 είναι πολύ διασκεδαστικό μηχανάκι στο αμιγώς χωμάτινο, περισσότερο σαφώς απο το βαρύτερο και πιο τουριστικό T700.

Όμως το Τ700 είναι αυτή τη στιγμή το new kid on the πλοκ που τα κάνει όλα ωραία και είναι και όμορφο και σε νιώθω εκεί στα ξένα να το ονειρεύεσαι και να θες να τα χώσεις!! Εσύ ξέρεις τη ψυχολογία σου και στο τέλος κάνουμε αυτό που μας κατεβάζει η κουτρα μας είναι βέβαιο!!
Βαγγο δεν ξαναδινω λεφτά για μοτοσακό, τουλάχιστον για μια 5ετία.
Οτι κάνω θα το κάνω με τα ήδη υπάρχον μηχανηματα.... το 990 είναι υπαψηφιο προς αποχώρηση.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Από αλλού περιμένουμε και από αλλού μας έρχεται....κοίτα δω τώρα κάτι πράματα :p:p
Εσύ να κοιτάξεις να βάλεις κάνα προβολάκι στο μεκανακι σου και άσε μας εμάς τους αναποφάσιστους...
Καλα σε λένε ντροπή των βεστρομάδων χαχαχαχα

Γράφω από ταπατοκ και δε μπορώ να βάλω καρδούλες και φιλακια

Ματς μουτς..

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δώσε Γιάννο!!!!Δώσε Aldebaran !!!!!Μαζί σου σε όλα ρε(ότι και αν κάνεις),ρόδες είναι όλα!!!Άαα και πούσαι κιεγώ το γλυκοκοιτάζω το Τ7(σε μεταχείρο μάλλον σε μερικά χρονάκια)!!!
Γειά σου ρε Μιλταρα!
Εβιβα τσι πρωτόρακες μρε..

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom