Αυτά παθαίνεις, άμα κάνεις παρέα με αναποφάσιστους...

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Φιλαράκι, έχεις μπει στο τούνελ και δεν το ξέρεις ακόμη. Ετοίμασε + ένα δεκάρικο ευρώ, να δούμε αν θα βγω ψεύτης, γιατί για εκεί είσαι, και σε περιμένω για καφέ :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φιλαράκι, έχεις μπει στο τούνελ και δεν το ξέρεις ακόμη. Ετοίμασε + ένα δεκάρικο ευρώ, να δούμε αν θα βγω ψεύτης, γιατί για εκεί είσαι, και σε περιμένω για καφέ :)
Τι ένα 10αρικο ρε τρελέ.... σπίτι θα πάρω;
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τι ένα 10αρικο ρε τρελέ.... σπίτι θα πάρω;
Εκεί είσαι, και θα το δεις. Πόσο λες να φύγει το τρέισερ κ πόσο το 990 (γιατί αυτό θα κάνεις :) )
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εκεί είσαι, και θα το δεις. Πόσο λες να φύγει το τρέισερ κ πόσο το 990 (γιατί αυτό θα κάνεις :) )
Διάβασε την αρχή του νήματος λεμεεεεε
18Κ ταβάνι. Νομίζω θα τα πιάσω πουλώντας και τα δύο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μήπως είσαι στα 40 ή εκεί γύρω?? Σε ρωτάω γιατί και εγώ βασανίζομαι και δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει....:D:D:D:D

Πέρα από την πλάκα, αν είσαι διατεθειμένος να σκοτώσεις τα υπάρχοντα μηχανάκια (ειδικά το 990 που του έχεις σπρώξει και χρήμα), τότε βουρ. Για μένα, BMW ή 1290 είναι αντίστοιχα καλά μηχανάκια, τα οδηγάς για να δεις πιο θα σου κάτσει καλύτερα. Γιατί όμως 1290R αφού θα παίξεις και με μικρό εντουροτράβελ? Το ένα για όλα (που μάλλον δικαιολογεί και το 1290R) προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνο, με τι καρδιά θα κουτρουβαλάς στα χώματα με 18Κ μηχανάκι????
Δεν έχεις άδικο ρε φίλε, δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω για να ακούσω απόψεις και συμβουλές από φίλους και μη.

Εννοείται ότι δεν έχω καταλήξει κάπου. Η προτεραιότητα μόλις γυρίσω από το ταξίδι μου, θα είναι να φύγουν και τα 2 μηχανάκια στην τιμή που θέλω.
Αν δε γίνει αυτό, δε μπορώ να προχωρήσω περαιτέρω γιατί δεν θέλω να δώσω περαιτέρω χρήματα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Διάβασε την αρχή του νήματος λεμεεεεε
18Κ ταβάνι. Νομίζω θα τα πιάσω πουλώντας και τα δύο.
Aυτό πρέπει να δεις πρώτα, γιατί η πώληση, σήμερα, είναι δύσκολη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θελει βολτα το tracer, δεν καταλαβες? :cool:
Τώρα το Tracer και το ΚΤΜ είναι τακαρισμένα, γρασαρισμενα, σχεδον άδεια από βενζινα και στη φόρτιση.
Έπεσαν σε καλοκαιρινή νάρκη χαχαχα
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Το θυμάμαι ρε Κωστή, αλλά καβαλησα το Tracer και μου πήρε τα μυαλά, γι αυτό και πήγα ταμείο αμέσως. Και δεν το μετάνιωσα, γιατί μου έδωσε (και μου δίνει ακόμα) την οδηγική απόλαυση ακριβως που χρειαζομουν εκεινη την περίοδο.

Τη χασούρα που θα έχω πουλώντας το την αντιλαμβάνομαι, αλλά ρε φίλε δε μπορώ να τα έχω όλα. Κάπου θα χάσω, κάπου θα κερδίσω.
Δε γ@μιέται λοιπόν, μια ζωή την έχουμε...
Συνεχίζεις και έρχεσαι ακριβώς μα ακριβώς στα ίδια που έλεγα και εγώ για το tracer. Και απαντάς σωστά όπως και εγώ....γι'αυτό και τότε σου είχα στείλει αυτό το προσωπικό μήνυμα!!! :)
Καλά το πας. Από το tracer δεν θα χάσεις και πολύ πάντως να ξέρεις, και θα κάνεις εύκολα τραμπά στη yamaha....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ρε πάνε πάρε κι ένα v-strom 650άρι... ολόκληρο θέμα υπάρχει τι να πάρεις μετά!!!!

αγόρι, πάνε κι έλα με το καλό και καβάλα το 990... και μετά σιγά μη το δώσεις :)
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Γιάννη, κάτι σκέφτομαι, αλλά δεν ξέρω αν είναι η ώρα να το πω ;)
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Γιάννη η άποψη μου είναι ότι ο καλύτερος συνδυασμός μιας και είχα και εγώ την ίδια φαγούρα είναι:
  • GS1200LC (κατά προτίμηση ADV) ή 1290R : Βόλτες με την κυρά και ελαφρύ χώμα. (Ακριβά μηχανάκια στο χώμα κάνουν downgrade στον οδηγό)
  • 690 Enduro ή οριακά το Τ7: Για μέτριο χώμα.
Εγώ με τον παραπάνω συνδυασμό μετά από 3 σχεδόν χρόνια δεν το έχω μετανιώσει ούτε ένα λεπτό.
Προφανώς υπάρχουν και άλλες επιλογές αλλά με αυτές δεν θα βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη η άποψη μου είναι ότι ο καλύτερος συνδυασμός μιας και είχα και εγώ την ίδια φαγούρα είναι:
  • GS1200LC (κατά προτίμηση ADV) ή 1290R : Βόλτες με την κυρά και ελαφρύ χώμα. (Ακριβά μηχανάκια στο χώμα κάνουν downgrade στον οδηγό)
  • 690 Enduro ή οριακά το Τ7: Για μέτριο χώμα.
Εγώ με τον παραπάνω συνδυασμό μετά από 3 σχεδόν χρόνια δεν το έχω μετανιώσει ούτε ένα λεπτό.
Προφανώς υπάρχουν και άλλες επιλογές αλλά με αυτές δεν θα βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη.
Σάκη αυτό που περιγράφεις, είναι ο κάλλιστος συνδυασμός που κάποια στιγμή ευελπιστώ να πραγματοποιήσω. Το καλύτερο ταξιδιωτικό μηχανάκι, με το σχεδόν καλύτερο για εκδρομικό εντουρο.

Το θέμα μου όμως είναι ότι θα ξεφύγω στο budget, και (αυστηρό) ταβανι μου είναι τα 18Κ.
 
Top Bottom