Αυτοματο λαδοτηρι αλυσιδας (by konkost) Εργο σε τεσσερις πραξεις

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συγχαρητήρια για την ευρηματικότητά σου και το διαμοιρασμό της τεχνικής και εξαρτημάτων.
Λίγοι δημιουργούν πατέντες, ακόμα ποιο λίγοι τις μοιράζονται δωρεάν.

:)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
@Διαμαντής
Διαμαντη στο πλαισιο εχω στερεωμενο το ρυθμιστηρι της προφορτισης του αμορτισερ, αρα δεν υπαρχει εκει χωρος
Στο μπροστα γραναζι δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερα να σταζει το λιπαντικο γιατι
α) Το τοξο που θα διαγραφει το σημειο που θα πεφτει η σταγονα ειναι κατα πολυ μικροτερο απο το αντιστοιχο τοξο στο πισω γραναζι Ετσι μεγαλο μερος του λιπαντικου θα βρισκεται τελικα πανω στο ψαλιδι σε αντιθεση με την τοποθετηση στο πισω γραναζι που το μεγαλυτερο μερος της οποιας περισσας λιπαντικου θα θα μαζευται στο εσωτερικο του προστατευτικου της αλυσιδας Και β) συνεπεια του ανωτερω θα ειναι οτι ο χωρος στο μπροστα γραναζι να μαζευει παρα πολυ βρωμα, να την μαζευεις με το κουταλι

Το σωληνακι μπορει να ταλαντωνεται μαζι με το ψαλιδι αλλα αυτο δεν επηρεαζει σε τιποτα την λειτουργια
Βεβαια θα ηταν προτιμοτερο να το περασω απο την μεσα μερια του ψαλιδιου γιατι ετσι ειναι αρκετα εκτεθημενο και μπορει βνα το μαζεψει κανα κλαδι ή πετρα
Το εχω μπροστα ,ειναι πολυ καλυτερο απο οτι ηταν πισω,ειδικα για χρηση στο χωμα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το εχω μπροστα ,ειναι πολυ καλυτερο απο οτι ηταν πισω,ειδικα για χρηση στο χωμα
Γιατι ειναι καλυτερο μπροστα για χρηση στο χωμα; Επειδη ετσι δεν ειναι εκτεθειμενο το σωληνακι να φανταστω;
 
Top Bottom