Αυτο δεν ειναι "top case" ειναι "μπαουλο" ολοκληρο!

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Βαζω φωτο και ειναι ευκαιρια να συζητησουμε τα "υπερ" και τα "κατα" μιας τετοιας κατασκευης!

Γαλλος με r1200gs στην περιοχη της Βεργινας.......

Απολαυστε:













Μιλαμε επαθα πλακα!!!Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αδιαβροχο με αυτην την αυξομειωση!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
τι κουβαλάνε ρε συ.,.,?

γιατι δεν παίρνει κανα αυτοκινούμενο ο άνθρωπος.,

τι οδήγηση με μηχανή να γουστάρεις με την ντουλάπα απο πίσω.,,οεο.
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Στην μια ροδα λεμε........................
Ελεος ρε πστ μου............:UH:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν εχετε δικιο!!!:Watching:Μου αρεσει πολυ εμενα!Ασθητικα εξαιρετικο αποτελεσμα!Μπραβο του!:Watching:
Δεν θυμαμαι ρε γμτ πότε μού ειχε πει ο οφθαλμιατρος να ξαναπαω για ελεγχο στην μυωπια...:UH:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν τον δουν από την εταιρεία θα του το κατασχεσουν! !

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
:photo:
Το μόνο που έμεινε είναι να τον δούμε και με καρότσα μέσα στα ορυχεία στις αποθέσεις
:confused:

Είπαμε ότι δεν καταλαβαίνει τίποτα το μοτορι αλλά εσύ ρε αδελφάκι μου το παράκανες!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αν αυτο το πραμα φορτωθει πληρως, η μηχανη απλως μετακινειται και μαλιστα, οχι ασφαλως!!!
Για οδηγηση, ουτε λογος.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Υπερβολή
Επικίνδυνο !! :confused:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τι είστε εσείς... αμέσως να τον κράξετε τον φουκαρά! Το έχει για να κοιμάται μέσα ο χριστιανός...

Απλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα το MoBed

:p
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Παιδιά αυτό το topcase το είδα σε r1150gs πριν 5 μέρες στον Παναγιωτόπουλο. Φρίκαρα. :disgust:
Το είχε φτιάξει αυτή η εταιρία στα Τρίκαλα (δεν θυμάμαι όνομα).
Πάντως του είχε σπάσει τη σχάρα, και στο σπάσιμο είχε βάλει βίδες.
Να είμαι ειλικρινής μου θύμησε οστεοφυλάκιο :pointu:
 

pkritikos

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Kawasaki KLR250
Kawasaki Z750
Suzuki DL1000
BMW R1200RT
Παιδιά αυτό το topcase το είδα σε r1150gs πριν 5 μέρες στον Παναγιωτόπουλο. Φρίκαρα. :disgust:
Το είχε φτιάξει αυτή η εταιρία στα Τρίκαλα (δεν θυμάμαι όνομα).
Πάντως του είχε σπάσει τη σχάρα, και στο σπάσιμο είχε βάλει βίδες.
Να είμαι ειλικρινής μου θύμησε οστεοφυλάκιο :pointu:
Το top case που λέει ο Τάσος το είδα και εγώ στον Παναγιωτόπουλο. Εντάξει δεν ήταν σαν του θέματος, ήταν απλώς ένα γύρω στα 55 λίτρα κατασκευασμένο από την Ατλας (το λέω μήπως θέλει ο Φώτης να απαντήσει και ο ίδιος - τα ίδια πάντως ισχύουν και για τον Βαγγέλη).
Να πώ ότι όντως ειχε σπάσει το πλαίσιο (? - είναι πλαίσιο ή απλώς σχάρα?) ακριβώς εκεί που τελειώνει η σέλα του συνεπιβάτη.

καταρχήν καμία από τις δύο εταιρίες δεν έχει στην γκάμα της τεράστια top case και αν κατασκευάσουν κάποιο, το κάνουν μόνο κατόπιν παραγγελίας του ιδιοκτήτη. Ολονών μας οι μηχανές έχουν αυτοκόλητα στη σχάρα σχετικά με το μέγιστο φορτίο που μπορούν να κουβαλήσουν και τα top case που πουλάνε τα παιδιά έχουν αυτοκόλητα εσωτερικά που ενημερώνουν ότι δεν πρέπει να τις φορτώνουμε με παραπάνω από 10 κιλά.
Το να θέλει κάποιος να φτιάξει ένα μεγαλύτερο top case για να βάζει απλώς 2 κράνη μέσα ή τον φωτογραφικό του εξοπλισμό, δεν σημαίνει ότι πρεπει και να κουβαλάει τσιμέντα με αυτό. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τη σωστή χρήση της μηχανής του και των αξεσουάρ της.
ΟΙ εταιρείες και δή οι Ελληνικές είναι ευέλικτες και προσπαθούν να ικανοποιήσουν τα γούστα μας, αλλιώς δεν θα υπήρχαν καθόλου.
Πρέπει και μεις να είμαστε λίγο πιο ευαίσθητοι στις προδιαγραφές και τα όρια των προϊόντων που χρησιμοποιούμε!
 

DoctorAbo

Μέλος
Περιοχή
Aθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS 04
Εμένα μου φαίνεται πως παντού υπάρχει ένας μυστήριος
Μόνο το βάρος του πράγματος αυτού πρέπει να είναι μεγάλο.
Μόνο οι ακμές που βλέπω είναι επικίνδυνες.
Μόνο το φορτίο που μπορεί να πάρει ξε-ζυγίζει το μηχανάκι και ανεβάζει το κέντρο βάρους στο Θεό.
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
συμφωνώ
και φυσικά είναι γελοίο να ζητάς από τέτοιο όγκο να φτάνει μόνο τα 10 κιλά
τι να βάζουν μέσα; χαρτί υγείας;
80 λίτρα χαρτί υγείας (που χαλαρά είναι αυτή η θήκη) μάλλον στο όριο των κιλών θα είμαστε πάλι
 
Top Bottom