ΑDVtrOFFy 2015-The ADVstory

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ξημερωμα Κυριακης και το ραντεβου με το Καντηλι μας ξυπνα μαζι με τον ΉΛιο



καθρεφτη καθρεφτακι μου ...ποια ειναι η πιο ομορφη?


Το Αιγαιο δeν το βλεπεις....αλλα μην μου πεις πως δεν το αισθανεσαι!!


φατσουλινια...





που ειναι η κουπα μου Λιακοοοο...



selfie T- shirt.


Στην κουζινα ο αρκουδιαρης @xurxes με τσι βοηθοι ανακατευει τα παντα ολα
με στοχο μια ομελετα υψηλου υψομετρου!


ο Γιωργης @REK στα μετοπισθεν (βλεπε ντοματα)..



κι αλλοι εξω ζουν το ονειρο τους ανενοχλητοι!
Τζαμπα χαραμιζεσαι στα μηχανακια Αστεριε..εισαι φτιαγμενος για τα sssshows!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
H οδηγια που εφερε....





το απολυτο χαος!



τωρα ποιος χρειαζεται GPS για να φτιαξει καφε....
ευτυχως δεν θυμαμαι!!



η ωρα του σερβιρισματος απο τα καρντασια..
Μετα δεν προλαβα ουτε να δω που χαθηκαν τα τηγανια!




Σχεδον ολη η ομαδα μαζι με την αξιαγαπητη οικοδεσποινα..



Και μια σπανια διαχειριστικη με 9 απο τους 11 παλαβους του advride.gr

Απο πανω αριστερα paschalis,ΗΛΙΑΣ,gsmaniac,Morfeas
Aπο κατω αριστερα Ν4pSt3R,yns,sliv.xurxes.phoenix.


(Λειπουν λογω ανωτερας βιας alx_K και Don Sakis)..:(


φευγουμε και παλι στο δρομο...

look mama... no hands!!


@enkefalos συνεχως διπλα σε GS ...βαστα Σπυρο!





Παντελης @pako1150
ο αψογος οικοδεσποτης και πλοηγος του trONy πανταχου παρων
απο την ηλεκτρονικη υποστηριξη του Αφρικα και την πολυτιμη βοηθεια στο ατυχημα
μεχρι την μυηση των παντων στη χωματινη πλευρα του τοπου του!
Παντελη δωσε και τα ονοματα των αλλων δυο παιδιων διοτι εχασα τη μπαλα..





ο μητσαρας ο viber:cool: ...το εκανε το RT παντος εδαφους και φαινεται να το ευχαριστηθηκε!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Απο εδω και μετα βαζουμε πλωρη για το καραβι..
οι πιο τυχεροι νοτιοι θα κανουν τη χωματινη απο τον καταρρακτη του Δρυμωνα προς τα νοτια.
Εμεις πρεπει να προλαβουμε να ψησουμε τις μπουγατσες γιατι ξημερωνει Δευτερα αυριο...


Στου Αλεξιου μαζεμενες ολες οι ρατσες του δρομου για απολαυστικο freddo κατω απο τις σκιες..



τελευταιες εικονες ονειρεμενες







Στο δρομο για την Ιστιαια..



Και το ferry ηρθε να μας παρει και πισω να μας φερει...προσωρινα:)


Αποφωνηση θα ακολουθησει μετα την πληρη αποσυμπιεση

......υγεια και καλη καρδια!:)
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΟΛΑ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΙΛΑΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ!!Η ΠΑΡΕΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ(ΜΗΤΣΑΡΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΕΡΙΝΟΣ:friendship: ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ RT).ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ.ΘΑΝΑΣΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ.ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ.Η ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΟΡΦΑ ΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ.ΠΑΣΧΑΛΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Πλημμυρισμένος σπό χαμόγελα ευχαρίστησης και από πολλαπλές ενέσεις αδρεναλίνης που φόρτισαν τις μπαταρίες μου για αρκετό καιρό. Νιώθω χαρούμενος που έζησα ένα γεμάτο διήμερο παρέα με φίλους που μοιραζόμαστε την ίδια τρέλα.Φίλους καινούργιους αλλά και φίλους που ήξερα και μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα. Χάρη στην καλή διάθεση και την ομαδικότητα όλων τα δύσκολα έγιναν εύκολα και η περιπέτεια έγινε γιορτή. Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους!!!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μπράβο ρε παιδιά όλα ήταν super οι διαδρομές οι παρέα οι φωτογραφίες οι περιγραφές όλα ήτανε μαγευτικά... Εκτός φυσικά από το ατύχημα ... Θανάση περαστικά φίλε μου και γρήγορα γερός να κρατάς σφιχτά το τιμόνι για νέους απατητους προορισμούς
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μπράβο σε όλους για αυτή την υπέροχη εκδρομή !! Πραγματικά στενοχωρήθηκα πολύ που δεν κατάφερα να είμαι το σάββατο το πρωί μαζί σας! Είδα ότι περάσατε σούπερ σε πανέμορφα μέρη!! Στην επόμενη ελπίζω να είμαι και εγώ μαζί σας!! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Παντελή pako1150 που έτρεξε για την ηλεκτρονική της africaνας και μπόρεσα να χαρώ όλη την κατάσταση !!
"forum per Amikeco"
Θανάσεν .....περαστικά φίλε και σύντομα γερός και δυνατός !!!! Θα τα πούμε σύντομα.

Όπως θα καταλάβατε όλοι οι συμμετέχοντες, οι "ψυχοθεραπευτές" ................είναι για άλλους κι όχι για εμάς. Εμείς για ψυχοθεραπευτή έχουμε τη μ@λ@κ/4 της μοτοσυκλέτας και τις παρέες αυτής !!!!!!!!! Να 'μαστε όλοι καλά και πάνταν όρθιοι !!!!
Άντε γειά................πάω για αλλού.............(μείνετε συντονισμένοι) :biker::biker:
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Ως πρωτάρης στις χωμάτινες εξορμήσεις, ομολογώ οτι ήμουν αγχωμένος για τη συμμετοχή μου. Όμως, το χάρηκα. Αλλωστε τέτοιου είδους βόλτες στο χώμα ειναι οτι πρεπει για κάποιον αρχάριο διότι αισθάνεται ασφαλής οτι θα έχει βοήθεια οτι και αν τύχει.

Δυστυχώς μια αναποδιά της τελευταίας στιγμής δεν μου επέτρεψαν να πάρω μέρος στη βόλτα της Κυριακής, η οποία απο το ρεπορτάζ έμαθα οτι ´ηταν πιο παιχνιδιάρικη... Σίγουρα θα το ξανακάνω...

Θέλω να ευχαριστήσω οσους φρόντισαν στο σχεδιασμό των διαδρομών και στην οργάνωση του διήμερου. Χάρηκα που συνταξιδέψαμε με γνώριμα πρόσωπα αλλά και που γνώρισα νέους φίλους.
Θανάση εύχομαι περαστικά και αγύριστα.
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Το "μπράβο" είναι λίγο για να πώ αυτο που αισθάνομαι βλέποντας τις φωτογραφίες σας ,γιατί όπως λένε "μια εικόνα χίλιες λέξεις" και εκεί καθρεφτίζονται τα πάντα και καταλαβαίνεις πολλά περισσότερα ......Είστε ΟΛΟΙ φοβεροί....!!!!!!!!!!!!
respect :hailbig:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Tελευταια σταση για την πρωτη ημερα, η Αμμουδιωτισα.
Ο υπευθυνος DTZ.....εκανε μια ασφαλτινη παρακαμψη, εξοργιζοντας το πουλι:friend:
Αλλα σαν υπευθυνος που ηταν, εκανε αυτο που επρεπε:D





που παμε ωρε.....
ωρε που παμε..:p



ο τυφλα....τα εκλεισε λιγο τα ματακια του:p
με το δικιο του βεβαια η βαρεμαρα, γιατι ο τυπος με το κατσικι ειναι οδηγαρα:friendship:



Εγω τελειωσα με τις φωτο της πρωτης ημερας, γιατι καπου εδω ηθελε ο Εγκεφαλος-σπυρος-κτμκιας................να γευτει τον boxer των 200000 χλμ και να καταλαβει ποσο ηρωες ειμαστε ολοι εμεις που παμε χωμα με τις μπετονιερες:p
Εκανα την καρδια μου πετρα και το τελευταιο κομματι μεχρι τα μαυρα ελατα, πλαναρισα με το πυραυλοκινητο ΚΤΜ 950 του Σπυρου.
Το εργαλειο ειναι φτιαγμενο για χωμα και ειναι πραγματικα οδηγικη απολαυση....

Ελπιζω να με εχει τραβηξει καποιος μια φωτο με το ΚΤΜ......:waiting:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
!!!!!!!!Εκανα την καρδια μου πετρα και το τελευταιο κομματι μεχρι τα μαυρα ελατα, πλαναρισα με το πυραυλοκινητο ΚΤΜ 950 του Σπυρου.
Το εργαλειο ειναι φτιαγμενο για χωμα και ειναι πραγματικα οδηγικη απολαυση....!!!!!!
παρακαλω πολυ οι λεξεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!πυραυλοκινητο,γρηγορο,σιφουνας,θερμοσιφουνας,ανεμος,κιτρινο βελος,αστραπη,βροντη,κιτρινη λαιλαπα!!!!
να παιζουν μονο οταν αναφερομαστε στο κιτρινο βυζαντινο φοινικα φονεα!!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κυριακη πρωι.....
Καφεδακι στα 1100 μετρα, με σχεδον ολη την ομαδα να εχει ξυπνησει πολυ πρωι, γιατι επρεπε να ειμαστε πολυ νωρις στο Καντηλι...
Λιγοι ηταν αυτοι που γνωριζαμε τι θα συμβει σημερα....
Στοχος μας ηταν να μεινει αυτη η μερα αξεχαστη σε ολους και το Τροφυ να ανεβει ενα επιπεδο πιο ψηλα.

Καφεδακι απο σπεσιαλ εργαλειο...





Ο Υπευθυνος εκδρομικου.....αρχιζει και χαμογελαει:D



Ο υπευθυνος σκουπας.....


Με τον staga μαζι μου......δεν ξερω γιατι, αλλα δεν φοβαμαι τιποτα:)



και το κολληταρι του ο malco



O μικρος της παρεας μας.....αλλα μεγαλο τιμονι και τρομερο παιδι.
Με καποιες αδυναμιες σεξουαλικου περιεχομενου, αλλα αυτα μεταξυ μας:inlove::inlove::inlove:

 
Top Bottom