ΑdvtrOFFy 2023...the ADVstory

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Όλα τα παραπάνω όμως έχουν πολύ περισσότερη αξία και σημασία για μένα, καθώς έχω την ευκαιρία να τα ζω με αυτόν εδώ τον ψηλό τύπο!
Άλλη μια όμορφη εικόνα,από τις ωραιότερες.
Να είστε πάντα καλά.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μετά από μια πολύ προσωπική πιεσμένη χρονική περίοδο, το φετινό ADVtrOFFy ήρθε σαν τη βροχή στο ξηρό χωράφι, σαν το φαγητό στον άστεγο, σαν την αγάπη στο μοναχικό παιδί και σαν το απάγκιο στο θαλασσοδαρμένο γέρικο σκαρί...

Μέχρι τελευταία στιγμή στην κυριολεξία, έτρεχα σαν το Βέγγο να μαζέψω υποχρεώσεις και να ετοιμάσω μηχανάκι και εξοπλισμό για να μπορέσω να είμαι στο ραντεβού με το γκρούπ της Παρασκευής στο οποίο μαζευτηκαμε καμία 20αρια μηχανάκια, τα οποια έγιναν 16, τα οποία έγιναν 11 και από τα οποία μείναμε οι έξι. Η αλήθεια είναι ότι λόγω της περασμένης βροχερης εβδομάδας , περίμενα το τεραιν στο Δρυοδάσος Μουγκοστού και Βελίνας να είναι ένας απέραντος βάλτος ο οποίος ήτο έτοιμος να μας καταπιεί στέλνοντάς μας στον πυρήνα της Γης, όμως το τηλεφώνημα του Λευτέρη μου άλλαξε τη διάθεση λέγοντας μας ότι το τεραιν δεν είναι όπως το περιμέναμε και το πέρασμα θα ήτο σχετικά ανώδυνο.

Καθαρίσαμε την Σκύλλα και τη Χάρυβδη σχετικά εύκολα, μπαίνοντας στη συνέχεια στο πέρασμα πάνω από το χωριό Κεφαλάρι στις παρυφές της Ζήρειας, περνώντας από το χωριό Κυλλήνη βάζοντας μας σε σκληρό πέτρινο και ενίοτε σαθρό τεραιν, μέχρι να πιάσουμε την ατέλειωτη χωμάτινη δασική ευθεία που θα μας έβγαζε στη λίμνη Δασίου σε ένα απέραντο λασπώδες μίνι ορολίβαδο. Στάση για τις απαραίτητες φωτογραφίες και ξεκινάμε περνώντας από ένα σκιερό, στενό και λασπώδες φιδωτο κομμάτι για να βγούμε σε ένα απέραντο ξέφωτο, έως ότου πάρουμε την κατηφόρα για Λίμνη Δόξα.

Η συνεχεια γνωστή σε όσους έχουν λάβει μέρος στην χωμάτινη Φολόη, ανέβασμα το διάσελο του Κυνηγού για να πέσουμε στο δημοφιλές Πλανητέρο με επισκέπτη τον Αθηναίο τουρίστα ο οποίος έρχεται να απολαύσει πλατάνι και πέστροφα κάτω από τους ήχους των τρεχούμενων νερών.

Αφού λοιπόν είμαστε πεινασμένοι και κοντεύουμε να φαμε τους Αθηναίους τουρίστες, μετά από λίγα χιλιόμετρα αποκαλύπτεται στο βάθος του δρόμου, θολά από τους καπνούς του καιόμενου άνθρακα μια όαση ζωϊκής πρωτεΐνης, ένας φάρος γεύσεων μέσα στο σκοτάδι της πείνας που μας είχε κυριεύσει, ένας φωτεινός σταυρός μέσα στις σατανικές σκέψεις που δημιουργούσε το άντερο που βρυχάται...

Κλειτορία, Μουριές, Σπαλομπριζόλα.
Η σερβιτόρα του μαγαζιού έμοιαζε με την Ornella Muti στο Ανατολικά της Εδέμ.

Οι Vegan πεποιθήσεις μου αίφνης καταρρίπτονται νιώθοντας σαν τον τοξικομανή που περιμένει να νιώσει το τσίμπημα της παραμύθας στην χαμένη του φλέβα, κάπου πάνω στο κορμί του.

Συνεχίζεται...
Κ ο Καββαδίας ναυτικός ήταν πριν.
Ρομαντικέ μας καπετάνιε.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
το φετινό ADVtrOFFy ήρθε σαν τη βροχή στο ξηρό χωράφι, σαν το φαγητό στον άστεγο, σαν την αγάπη στο μοναχικό παιδί και σαν το απάγκιο στο θαλασσοδαρμένο γέρικο σκαρί...
θολά από τους καπνούς του καιόμενου άνθρακα μια όαση ζωϊκής πρωτεΐνης, ένας φάρος γεύσεων μέσα στο σκοτάδι της πείνας που μας είχε κυριεύσει, ένας φωτεινός σταυρός μέσα στις σατανικές σκέψεις που δημιουργούσε το άντερο που βρυχάται...
Aααααχχχχ....!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κ ο Καββαδίας ναυτικός ήταν πριν.
Ρομαντικέ μας καπετάνιε.
Ήταν και ομοφυλόφιλος επίσης.
Θες να πεις κάτι Λεωνίδα;;
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ήταν και ομοφυλόφιλος επίσης.
Θες να πεις κάτι Λεωνίδα;;
Κ αυτός!!!!?????
Για τον Καβάφη κάτι είχε πάρει το αυτί μου.
Αν είναι έτσι καπετάνιος θα μείνεις δεν κάνεις για ποιητής ναυτικός :laugh:
 

Sokratis 1100

Μέλος
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
Crf1000
Μετά από χρόνια προσπάθειας στο να πετύχω το troffy και να μην πέσει μαζί με άλλο ιβεντ που έχω κανονίσει, κατάφερα να έρθω κι εγώ στο πρώτο μου. Ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ, νομίζω είναι το λιγότερο σε όλους όσους, το σκέφτονται, το σχεδιάζουν, το οργανώνουν, το συντηρούν και τέλος το σερβίρουν έτοιμο ζεστό και λαχταριστο, απλόχερα σε όλους μας. Ευχαριστώ επίσης και για τις υπέροχες φωτογραφίες που με βγάλατε Λεωνίδα και Κώστα. Δεν με έχω ξανά δει, όλο τους άλλους έχω σε φωτό .Έχω κάποιες φωτό από το Σάββατο που θα ανέβουν σε λίγες μέρες, γιατί ακόμη καθαρίζω το φτερό από την λάσπη...
Να είστε όλοι καλά και με το καλό να ανταμώσουμε στο επόμενο ιβεντ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Dουαν

Μέλος
Όνομα
Antonis diamantopoulos
Μοτό
Tenere 39f
Tenere 1vj
Tenere1vj
Tenere 34L
Xr250r
xlr 250
Μετά από χρόνια προσπάθειας στο να πετύχω το troffy και να μην πέσει μαζί με άλλο ιβεντ που έχω κανονίσει, κατάφερα να έρθω κι εγώ στο πρώτο μου. Ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ, νομίζω είναι το λιγότερο σε όλους όσους, το σκέφτονται, το σχεδιάζουν, το οργανώνουν, το συντηρούν και τέλος το σερβίρουν έτοιμο ζεστό και λαχταριστο, απλόχερα σε όλους μας. Ευχαριστώ επίσης και για τις υπέροχες φωτογραφίες που με βγάλατε Λεωνίδα και Κώστα. Δεν με έχω ξανά δει, όλο τους άλλους έχω σε φωτό .Έχω κάποιες φωτό από το Σάββατο που θα ανέβουν σε λίγες μέρες, γιατί ακόμη καθαρίζω το φτερό από την λάσπη...
Να είστε όλοι καλά και με το καλό να ανταμώσουμε στο επόμενο ιβεντ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όταν φεύγεις από τους πρώτους είναι λογικό να μην έχεις φωτογραφίες.
Δεν προλαβαίνουν να πάρουν θέση οι φωτογράφοι της παρέας .
Έχω να πω πως είσαι καλός πλοηγός που δεν κολλάει πουθενά και είχαμε μια ωραία ομάδα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όταν φεύγεις από τους πρώτους είναι λογικό να μην έχεις φωτογραφίες.
Δεν προλαβαίνουν να πάρουν θέση οι φωτογράφοι της παρέας .
Έχω να πω πως είσαι καλός πλοηγός που δεν κολλάει πουθενά και είχαμε μια ωραία ομάδα.
Να προσθέσω ότι ο Σωκράτης βολταρει με τον πατέρα του στα βουνά, άλλον έναν παλαβό της γνωστής δεκαετίας και είναι στην κατηγορία πιτσι που έριξαν τον μέσο όρο ηλικίας σε πολύ μικρό νουμερο....
Νομίζω ότι φέτος τα πιτσι ήταν περισσότερα από εμάς τα γεροντια.

Ενθαρρυντικό
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μετά από χρόνια προσπάθειας στο να πετύχω το troffy και να μην πέσει μαζί με άλλο ιβεντ που έχω κανονίσει, κατάφερα να έρθω κι εγώ στο πρώτο μου. Ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ, νομίζω είναι το λιγότερο σε όλους όσους, το σκέφτονται, το σχεδιάζουν, το οργανώνουν, το συντηρούν και τέλος το σερβίρουν έτοιμο ζεστό και λαχταριστο, απλόχερα σε όλους μας. Ευχαριστώ επίσης και για τις υπέροχες φωτογραφίες που με βγάλατε Λεωνίδα και Κώστα. Δεν με έχω ξανά δει, όλο τους άλλους έχω σε φωτό
.Έχω κάποιες φωτό από το Σάββατο που θα ανέβουν σε λίγες μέρες, γιατί ακόμη καθαρίζω το φτερό από την λάσπη...
Να είστε όλοι καλά και με το καλό να ανταμώσουμε στο επόμενο ιβεντ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε χάρηκα που σας είδα με τον πατέρα σου είστε πολύ ωραία εικόνα κ φέτος είχε κ άλλο δίδυμο όμοιο η παρέα.
Τον Padis με τον γιό του Lefteriskou .
Να είστε καλά.

Κάτι όσον αφορά την ημέρα που είχε πιάσει λάσπη το φτερό στο CRF.
Όταν σας πέρασα μετά από λίγο βρήκα τον Δημήτρη Κόκκινη οργή που σας περίμενε με τους υπόλοιπους να έρχεται προς τα πίσω κ σας αναζητούσε.
Του είπα ότι ήσασταν καλά κ αν κ διστακτικά ξαναγύρισε να βρει την ομάδα κ έτσι συνέχισαν.
Απλά ήθελα να το αναφέρω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.



Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Dουαν


Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Top Bottom