ΑdvtrOFFy 2023...the ADVstory

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι παιδιά εγώ είμαι ο καλλιτέχνης πίσω από την παραγωγή αυτή! Ήθελα να το ποστάρω στο forum και να πω δυο πράγματα αλλά με προλάβατε!
Δεν έχω προλάβει να γράψω ακόμα για την βόλτα οπότε ευκαιρία είναι:

- Οι διαδρομές και των δυο ημερών ήταν φανταστικές. Για το επίπεδο μου (πέριπου μισό χρόνο που ασχολούμαι με το χωμάτινο στοιχείο) θα έλεγα ότι η δυσκολία ήταν τόσο όσο. Το μεγαλύτερο μέρος ήταν εύκολοι δασικοί δρόμοι και υπήρχαν και μερικά πιπεράτα σημεία. Οπότε αν κάποιος είναι νέος και το σκέπτεται, σίγουρα να έρθει στο επόμενο!

- Όντως την δεύτερη μέρα στα Καλάβρυτα ήταν μεγάλο θέμα η λάσπη. Αρκετοί που είχαμε χαμηλά φτερά βάρεσε άγκυρα το μπροστινό. Ίσως παίζει ρόλο και η χαμηλή ταχύτητα στο να μαζέψει περισσότερη λάσπη; Αλλά και αυτό είχε την πλάκα του.

- Οι ρυθμοί που πηγαίνατε ήταν πολύ πιο γρήγοροι από έμενα αλλά αυτό δεν είναι θέμα, πάει ο καθένας με τον ρυθμό του. Στα δύσκολα σημεία πάντα υπήρχε κόσμος πρόθυμος να βοηθήσει! Αλλά μιας και δεν υπήρχε ξεκάθαρος πλοηγός/σκούπα, καλό είναι να μην το επιχειρήσει κανείς μόνος του.

- Τώρα όσον αφορά ένα βίντεο που ανέβηκε στο γκρουπ στο facebook που δείχνει εμένα να προσπαθώ με τα πόδια κάτω σαν ακρίδα να ανέβω την ανηφορά της 1ης μέρας, και ρωτούσε "κάντε tag τον οδηγό": Απάντησα πρώτος κάνοντας tag τον "Pol Tarres" αλλά μάλλον επειδή δεν εξήγησα ότι είμαι εγώ στο βίντεο και συνέχισε ο χαβαλές από κάτω, δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι τα σχόλια είχαν σκοπό να κοροιδέψουν τον οδηγό (aka εμένα).

Την μοτοσυκλέτα την έχουμε για χόμπι για να περνάμε καλά. Δυστυχώς οι οδηγικές ικανότητες (και ιδιαίτερα η μοτοσυκλέτα) κατέχουν εξέχουσα θέση στις αξίες μας. Η επιδίωξη μας να δείξουμε ότι "το έχουμε" στην καλύτερη δημιουργεί ένα κλίμα ανταγωνιστικότητας, στην χειρότερη θρηνούμε κόσμο (και δεν είμαι υπερβολικός).

Τέτοιες νοοτροπίες δεν πρέπει να υπάρχουν ανάμεσα μας. Εξ'ου λοιπόν και ό,τι γράφτηκε από κάτω το πήρα ως χαβαλέ.

Τώρα όσον αφορά τον κακεντρεχή τύπο που έγραψε "γιατί παιδεύεται, και με scooter βγαίνει αυτός ο χωματόδρομος", δεν είχε άδικο. Στο τελευταίο tour του Χελιώτη σε μια αντίστοιχη ανηφόρα που παλεύαμε με τα Tenere μας προσπέρασε ένα X-adv κομμάτια και κυνηγιόταν με ένα καθαρό.


Δεν έχω χρόνο να γράφω τόσο συχνά στο φορουμ αλλά χάρηκα πολύ που σας είδα από κοντά :)
Είσαι σε πολύ καλό δρόμο και με πολύ όμορφο τρόπο σκέψης! Από το βίντεο και με τη γνώση ότι είσαι μόλις μισό χρόνο στις χωμάτινες με μια μηχανή σαν το Tenere 700 το μόνο που μπορώ να σου πω είναι μπράβο.
Μη σε πτοούν οι Paul Tarres, τι να κάνουμε... ζούμε ανάμεσα τους.

:friendship:
Και πολύ καλά έπραξες.... Δεν είναι δυνατόν να μας χαλάνε 2-3 παικταράδες με μεγάλα @@...

Το αν κάποιος μπορεί η δεν μπορεί σε κάποιες συνθήκες δεν είναι ούτε για κοροϊδία ούτε για λύπηση. Είναι για βοήθεια να ξεπερνάμε τις φοβίες και να γινόμαστε και το δυνατόν καλύτεροι σε αυτό που αγαπάμε και θέλουμε...
Εύγε ρε Παντελή!

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχώς warez υπάρχουν και οι τοξικοί-κομπλεξικοί άνθρωποι που ξέρουν μόνο να κρινουν κακοπροαίρετα χωρίς κάποιο νόημα. Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί και όπως μπορεί για να περάσει καλά κ να βελτιώσει τις οδηγικες του ικανότητες όσο μπορεί ή θέλει... οποιος νομίζει ότι είναι τόσο γ@μ@τος οδηγός και τα γνωρίζει όλα, μπορεί να δηλώσει συμμετοχή σε κάποιο αγώνα και να αποδείξει πρώτα στον εαυτό του και μετα στους υπόλοιπους πόσο γρήγορος κ καλός οδηγος είναι....
Με εμας να ερθει ......να τον βαλουμε με τον κορακα να παιξει καμμια αγκωνια, να δουμε ποσο μαγκας ειναι :dnl:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Με εμας να ερθει ......να τον βαλουμε με τον κορακα να παιξει καμμια αγκωνια, να δουμε ποσο μαγκας ειναι :dnl:
Εγώ θα έστελνα τον KORAX στους παρενοχλήσαντες, να τους σπικάρει δυο χωμάτινες κβέντες!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
warez
Αντρεα συνταξιδεψαμε για λιγο στην επιστροφη υπο βροχη
Και νομιζω οτι σημασια δεν εχει ποσο γρηγορα, αργα, ανετα, αγχωμενος ή οπως τελος παντων βγαλει καποιος μια διαδρομη αλλα να μπορει να απολαυσει την στιγμη αλλα και αργοτερα να την θυμαται με νοσταλγια
Εκεινο το ουρανιο τοξο ας πουμε στον γυρισμο μας θα μου μεινει αξεχαστο παρολο που κρυωνα απιστευτα και που σε καθε στροφη αναρωτιομουν αν τα τακουνια θα κρατησουν
Κακκεντρεχη ατομα παντα και παντου θα υπαρχουν Τους προσπερνας σφυροντας αδιαφορα και ...απολαμβανεις τις στιγμες σου

Χαρηκα για την εστω και συντομη γνωριμια μας :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
warez
Αντρεα συνταξιδεψαμε για λιγο στην επιστροφη υπο βροχη
Και νομιζω οτι σημασια δεν εχει ποσο γρηγορα, αργα, ανετα, αγχωμενος ή οπως τελος παντων βγαλει καποιος μια διαδρομη αλλα να μπορει να απολαυσει την στιγμη αλλα και αργοτερα να την θυμαται με νοσταλγια
Εκεινο το ουρανιο τοξο ας πουμε στον γυρισμο μας θα μου μεινει αξεχαστο παρολο που κρυωνα απιστευτα και που σε καθε στροφη αναρωτιομουν αν τα τακουνια θα κρατησουν
Κακκεντρεχη ατομα παντα και παντου θα υπαρχουν Τους προσπερνας σφυροντας αδιαφορα και ...απολαμβανεις τις στιγμες σου

Χαρηκα για την εστω και συντομη γνωριμια μας :friendship:
Λατρεία μόνο!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ρε παιδιά στην επιστροφή στην εθνική με έφτασε μια ομάδα με 3 ον οφ αλλά ο ένας από την παρέα με Τ7 για κάποιο λόγο έκατσε λίγο πίσω μου και συνταξιδέψαμε παρότι πήγαινα αργά 90-100 max. Έκανα νόημα να περάσει αλλά δεν έφυγε.

Ποιος ήταν να τον ευχαριστήσω?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τώρα είδα το βιντεάκι κ γέλασα πολύ μπράβο Αντρέα warez .
Ειλικρινά σε απόλαυσα.

Εσύ νομίζω είσαι αυτός......

Αυτό το χαμόγελο τα λέει όλα.
Μπράβο σε εσένα κ το άλλο παλικάρι.

Πολύ σας χάρηκα.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε παιδιά στην επιστροφή στην εθνική με έφτασε μια ομάδα με 3 ον οφ αλλά ο ένας από την παρέα με Τ7 για κάποιο λόγο έκατσε λίγο πίσω μου και συνταξιδέψαμε παρότι πήγαινα αργά 90-100 max. Έκανα νόημα να περάσει αλλά δεν έφυγε.

Ποιος ήταν να τον ευχαριστήσω?
Σιγουρα δεν ήταν το κοράκι....
 

Sokratis crf

Μέλος
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
Crf1000
Σωκράτη, ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτό.
Όχι δεν είμαστε πατέρας και υιός, αλλά αδέρφια ................ "The Vintage Brothers"
Pantah ( Χάρης) με το Tenere και η αφεντιά μου Bandit (Δημήτρης) με το Xl500 .
Να είστε πάντα καλά, είστε ωραίοι όπως και τα vintage εργαλεία σας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom