Αnakee3 vs Tourance next vs pilot road3 on R1200GS

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Τελευταία επεξεργασία:

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Επισης δεν εχω ιδεα απο Γερμανικα αλλα βρηκα ενα συγκριτικο τεστ. Οποιος καταλαβαινει ας πει και σε εμας τι λεει το βιντεακι...:Watching:

 

vtheo

Μέλος
Περιοχή
Π.Φάληρο
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200 GS Adv 08
Χρήστο το μόνο σίγουρο είναι ότι όποιο και αν διαλέξεις δε θα χεις θέμα πρόσφυσης.Οι δρόμοι στις χώρες που θα κινηθείς είναι αλλού.Επειδή όμως θα κάνεις 10.000 χλμ φορτωμένος προτίμησε ένα σκληρό λάστιχο.Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω.Το λάστιχο που βάζω είναι Bridgestone BW501/502.Μη μένεις στο θέμα κατασκευαστή αλλά στις προδιαγραφές ελαστικού.Δηλαδή στην περιπτωσή σου κάποιο σκληρό.Καλό ταξίδι να χέτε παίδες...
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Το θέμα νομίζω πως έχει...





...ενδιαφέρον
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Ναι. Νομίζω ότι καλύτερο έχω φορέσει στο στεγνό (όχι στην τελική) και στο βρεμένο.
Στο χώμα το δοκίμασε άλλος με πολύ θετικές εντυπώσεις (για ΜΗ hard-core χωμάτινο).
Ακριβά το έβαλα (280) αλλά νομίζω βρίσκεται και χαμηλότερα...
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Anakee 3 :Τοποθέτηση 04/14 φρεσκότατα,σπαρταρούσαν.Μετά από 9,500χμ (03/15) και δίμηνη ακινησία χειμώνα(σκεπασμένη σε κλειστή πυλωτή) έχει κάνει 4 χαζογλυστρίματα το μπροστινό έως και σήμερα που χει 12,500χμ(1 την πρώτη μέρα που την έβγαλα από το λήθαργο σε στεγνό λείο πέταλο,2 την ίδια μέρα σε βρεγμένο κατηφορικό πέταλο,1 όπως το πρώτο ).Δείχνει να χει μεγαλύτερη φθορά η οποία εντοπίζεται περισσότερο σε κάτι σαν Π που κάνουν οι αυλακώσεις υπεύθυνα για να διώχνουν λάσπη κ χαλίκια .Το πίσω φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση.Πιέσεις ελέγχονται σχολαστικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom