Βάψιμο

KAWASOTOS

Μέλος
Όνομα
ΣΩΤΗΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 '06
Καλησπέρα αγόρασα πρόσφατα μεταχειρισμένα άνω κάγκελα για το απλό GS 1200 ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα είχε βάψει άσπρα κ θέλω να τα κάνω γκρι- ασημί στο χρώμα των εργοστασιακών ή κ να βάψω κ τα κάτω οπότε να πετύχω ομοιομορφία. Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζει η εν λόγω εργασία κ αν έχει κάποιον να μου προτείνει? Αν είναι μεγάλο το κόστος σκέφτομαι να αγοράσω πιστόλι βαφής μια κ υπάρχει αεροσυμπιεστής κ να το κάνω μόνος μου κ ας μην είναι επαγγελματικό το αποτέλεσμα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα αγόρασα πρόσφατα μεταχειρισμένα άνω κάγκελα για το απλό GS 1200 ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα είχε βάψει άσπρα κ θέλω να τα κάνω γκρι- ασημί στο χρώμα των εργοστασιακών ή κ να βάψω κ τα κάτω οπότε να πετύχω ομοιομορφία. Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζει η εν λόγω εργασία κ αν έχει κάποιον να μου προτείνει? Αν είναι μεγάλο το κόστος σκέφτομαι να αγοράσω πιστόλι βαφής μια κ υπάρχει αεροσυμπιεστής κ να το κάνω μόνος μου κ ας μην είναι επαγγελματικό το αποτέλεσμα.
Αν μπορείς να ανεβάσεις καμμια φωτο, να δούμε πως τα έχει βάψει. ..
Εγώ θα προσπαθούσα να τα ξεβαψω, για να δω τι γίνεται από κάτω .
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αν μπορείς να ανεβάσεις καμμια φωτο, να δούμε πως τα έχει βάψει. ..
Εγώ θα προσπαθούσα να τα ξεβαψω, για να δω τι γίνεται από κάτω .
Ποσο γρήγορος εισαι σοφέ γέροντα στο πληκτρολόγιο !!!!!
Αυτο ηθελα να γράψω !!!
 

KAWASOTOS

Μέλος
Όνομα
ΣΩΤΗΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 '06
Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον-απαντήσεις πέρασα το απόγευμα από τον Alkinoo, με τον οποίο μένω κ κοντά αλλά δεν το είχα σκεφτεί κ έδωσε καλή τιμή για ηλ/κη βαφή. οπότε αν δεν κάτσει να το κάνω με φίλο που θα βάψει σκελετό κ πιρούνι από XT κ είπε ότι θα το επισπεύσει, θα τα πάω στον Alkinoo .
Τα έκανα με remover ελαφρο τρίψιμο γιατί ήταν γκρι προηγουμένως κ διαπίστωσα πως ίσως το remover διάβρωσε ελαφρώς κ το προηγούμενο χρώμα με αποτέλεσμα τις "50 αποχρώσεις του γκρι" σε κάποια σημεία ή δεν ήταν από πριν σε καλή κατάσταση κ γι αυτό τα είχε βάψει κ ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Δεν γνωρίζω ότι κάνει ηλεκτροστατική ο Αλκινοος, ακόμα καλύτερα. Μην νοιαζεσαι να ξυνεις γιατί πριν την επέμβαση ηλεκτροστατικής γίνεται αμμοβολη

www.filma.gr
 

KAWASOTOS

Μέλος
Όνομα
ΣΩΤΗΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 '06
Εκ των υστέρων μου το είπε ο Αλκίνοος ότι δεν χρειαζόταν να τα τρίψω δεν το γνώριζα θα είναι χρήσιμο μόνο αν τα κάνω μόνος μου τελικά
 
Top Bottom