Βίντεο με ατύχημα (για εκπαιδευτικούς λόγους)

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Δεν ξέρω ποιος μπορεί να οδηγεί χωρίς καθρέφτες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω ποιος μπορεί να οδηγεί χωρίς καθρέφτες
Η μισή Αθήνα γιατί είναι ready to race το μηχανάκι χωρίς καθρέφτες, παίρνει 20 άλογα αν ξηλώσεις φλας και άλλα 50 αν βγάλεις ουρά+πινακίδα. Οι πολύ γρήγοροι κυκλοφορούν με τα πολυεστερικά συνεχώς γιατί είπαμε, ready to race.

*δανείζομαι το motto της ΚΤΜ καταχρηστικά
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Η μισή Αθήνα γιατί είναι ready to race το μηχανάκι χωρίς καθρέφτες, παίρνει 20 άλογα αν ξηλώσεις φλας και άλλα 50 αν βγάλεις ουρά+πινακίδα. Οι πολύ γρήγοροι κυκλοφορούν με τα πολυεστερικά συνεχώς γιατί είπαμε, ready to race.

*δανείζομαι το motto της ΚΤΜ καταχρηστικά
Το ξέρω ότι είναι αλήθεια αλλά μου προκαλεί γέλια το γεγονός. Ειδικά στην Αθήνα χωρίς καθρέφτες; Είναι σαν να πας σε πόλεμο χωρίς όπλο, μετά θα πούμε κρίμα ήταν καλό παιδί. ΑΠΛΑ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Μία φορά οδήγησα μηχανή χωρίς καθρέπτες (μηχανή αντικατάστασης από συνεργείο) και δεν σκοπεύω να το ξανακάνω. Πέρασα την μισή διαδρομή να κοιτάω πίσω - και όχι μπροστά. Πολύ άσχημη εμπειρία! Γίνεσαι επικίνδυνος, για τον εαυτό σου και για τους άλλους!
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Eδω δε φορανε κρανη...
Ακριβώς έτσι είναι κι εδώ πάει αυτή η εικόνα


Όποιος την έχει δει και συνεχίζει να μην φοράει απλά θα φάει το κεφάλι του αργά ή γρήγορα.
Ας πρόσεχε αν ήθελε αλλά κρίμα σε αυτούς που αφήνει πίσω και η οδύνη είναι τεράστια και αξεπέραστη
 
Reactions: STF

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Πώς μια απλή, καθημερινή βόλτα θα μπορούσε να είναι η τελευταία, αν δε φορούσε προστατευτικό εξοπλισμό (με σωστά δεμένο το κράνος).
Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο οδηγός του αυτοκινήτου ασχολούνταν με το κινητό του. Ο αναβάτης έφυγε σώος και αβλαβής.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πώς μια απλή, καθημερινή βόλτα θα μπορούσε να είναι η τελευταία, αν δε φορούσε προστατευτικό εξοπλισμό (με σωστά δεμένο το κράνος).
Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο οδηγός του αυτοκινήτου ασχολούνταν με το κινητό του. Ο αναβάτης έφυγε σώος και αβλαβής.

Αφού δεν υπήρξε κάποια σοβαρή ζημιά του πάλι καλά...
Για τον (θεωρητικό) οδηγό του αυτοκινήτου δεν σχολιάζω καν...
 
Top Bottom