Βίντεο με τεχνικές οδήγησης εντός και εκτός δρόμου.

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όταν νόμιζα ότι είχα εξοικειωθεί με τις κατηφόρες, μετά από κάποιες καλές βόλτες συνήθως στην Πάρνηθα αφού τρέιλερ δεν υπήρχε, ,πήγα στα Τρίκαλα για ένα διήμερο εντουρο αγώνα και εκεί κατάλαβα τη σημαίνει κατηφόρα μεγάλης κλίσης και διάρκειας. Δεν μπορούσα να κάνω πίσω δεν ήταν βόλτα βλέπεις οπότε πήρα βαθιά ανάσα και βούτηξα...
Entouromania στην Καλαμπάκα...?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εφόσον η ενότητα είναι τεχνικές οδήγησης να κάνω μία σύγκριση με το παρελθόν. Εγώ την θεωρία της τεχνικής της χωμάτινης οδήγησης την έμαθα διαβάζοντας μία σειρά άρθρων του 0-300 κάπου στο1998.Όταν πήρα το KLX 250 όντας φρέσκος στην πρωτεύουσα και χωρίς παρέα, φόρεσα την στολή μου ,πήγα στο τατόι μια λασπωμένη Κυριακή και ξεκίνησα τα οχτάρια ...προσπαθώντας να εφαρμόσω αυτά που είχα στο μυαλό μου. Έγραψα αρκετές ώρες μοναχικών προπονήσεων σε κομμάτια εύκολα προσβάσιμα από άσφαλτο για να μπόρει κάποιος να με βρεί αν χτυπούσα και όταν άρχισα να βγαίνω με παρέα εξακολούθησα να προσπαθώ να βελτιωθώ στο πεδίο . Σήμερα με τα ατέλειωτα βίντεο στο σωλήνα είναι σίγουρα πολλή περισσότερη η θεωρία αλλά και πάλι αν δεν γράψουμε ώρες στο πεδίο, δουλειά δεν γίνεται...
 
Top Bottom