Βίντεο με τεχνικές οδήγησης εντός και εκτός δρόμου.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πως και πότε βάζουμε πόδι κάτω στο χώμα, με βαριά μοτοσυκλέτα.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πως και πότε βάζουμε πόδι κάτω στο χώμα, με βαριά μοτοσυκλέτα.
Τα αντίστοιχα βίδεο πριν δημοσιευθούν πρέπει να λαμβάνουν την έγκριση του ανώτατου γκουρού χωμάτινων αναζήτησεων περιπετειών και περιπλανήσεων της σχολής Φοινιξ Αντβεντζουρ Ράιδινγκ Σκουλ Ασοσιασιονε... Phoenix
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα αντίστοιχα βίδεο πριν δημοσιευθούν πρέπει να λαμβάνουν την έγκριση του ανώτατου γκουρού χωμάτινων αναζήτησεων περιπετειών και περιπλανήσεων της σχολής Φοινιξ Αντβεντζουρ Ράιδινγκ Σκουλ Ασοσιασιονε... Phoenix
Σε πρόλαβε ο τκακς......είχε μέντορα το πλι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το πιο χρήσιμο βίντεο από όλα τα βίντεο ever.



Εντάξει ρε Γιάννη, δυσκολεύεσαι να κουμαντάρεις το xchallenge αλλά και να μπαίνεις να κοιτάς και τέτοια βίντεα......ε όχι! Αυτό πάει πολύ! :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πέραν της πλάκας που κάνουμε με τους πάνω και κάτω του μέσου όρου ύψους, οι τεχνικές είναι χρήσιμες για κάθε μπόι και γκερλ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To κάνω ασυναίσθητα "από πάντα" γιατί... όντως το να ανοίξω το γκάζι, έστω και αν είναι "ίσα να τεντώσει η αλυσίδα" και να κρατήσω το γκάζι ανοιχτό σε όλη την στροφή μου κάνει κάπως, κυρίσως γιατί δεν ξέρω ούτε που τελειώνει ούτε τι έχει μέσα από χαλίκι/λακκούβα/τουρίστα. Με το 950 είναι ένα τσίκι πιο εύκολο το να ανοίξω το γκάζι νωρίς γιατί.... δεν έχει ( :p ) και γιατί το δίνει γλυκά. Αλλά και πάλι, είναι το απρόβλεπτο του τι έχει μέσα που δεν μου δίνει σιγουριά.

Μιά ανεπιβεβαίωτη/αντιεπιστημονική/ψεκασμένη τεχνική είναι αυτή που λένε εδώ τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα του έκτου στόλου και προσπαθούν (δεν είναι οι μόνοι) να αλλάξουν λίγο αυτά που μαθαίνουμε "από πάντα" :
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ενδιαφέρον...
Άντε να το δούμε και στην πράξη.
Στα πιο ελαφρά πάντως κάτι αντίστοιχο γίνεται με τον αναβάτη στη σέλα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακόμα ένα ωραίο, από αυτά που μας είπε ο Δημήτρης, με περισσότερη λεπτομέρεια και γραφικά και... ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΞΕΡ, θα καταλάβετε.

 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ένα τυχαίο βίντεο... με κατηφόρες.

αυτα τα βιντεο των Αυστραλων με εχουνε βοηθησει παρα πολυ στο χωμα, βολευει και το μικρο μοτο που εχω και τα εξασκω μονιμως.

Το συγκεκριμενο βιντεο να το δεις 10 φορες να το εμπεδωσεις ομως :laugh:;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είδα αρκετά, το σπικαζ είναι ο γνωστός μοτόλοτζι Α. Ρίμαν;


Τελικά, πρέπει να θέλεις να αρχίσεις.....
Όταν αρχίσεις και ξεπεράσεις τις πρώτες δυσκολίες - φοβίες δεν θα θέλεις να σταματήσεις.
Είναι μεγάλη συζήτηση, βασικά το πώς σταματάς να ανησυχείς ότι θα σπάσεις και θα καταλήξεις "κοβιντ" γιατί το σύστημα υγείας χάλασε αμέσως μετά την αγορά του Χ. Μπορεί απλά το σύμπαν να φωνάζει και εγώ να κάνω τον κουφό, τι να πω.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είδα αρκετά, το σπικαζ είναι ο γνωστός μοτόλοτζι Α. Ρίμαν;






Είναι μεγάλη συζήτηση, βασικά το πώς σταματάς να ανησυχείς ότι θα σπάσεις και θα καταλήξεις "κοβιντ" γιατί το σύστημα υγείας χάλασε αμέσως μετά την αγορά του Χ. Μπορεί απλά το σύμπαν να φωνάζει και εγώ να κάνω τον κουφό, τι να πω.
Think less drive more !
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Όταν νόμιζα ότι είχα εξοικειωθεί με τις κατηφόρες, μετά από κάποιες καλές βόλτες συνήθως στην Πάρνηθα αφού τρέιλερ δεν υπήρχε, ,πήγα στα Τρίκαλα για ένα διήμερο εντουρο αγώνα και εκεί κατάλαβα τη σημαίνει κατηφόρα μεγάλης κλίσης και διάρκειας. Δεν μπορούσα να κάνω πίσω δεν ήταν βόλτα βλέπεις οπότε πήρα βαθιά ανάσα και βούτηξα...
 
Top Bottom