Βαλκάνια για πρώτη φορά

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Καλησπέρα,

Αφού διάβασα και ξανά διάβασα το ταξιδιωτικό του @North_explorer στα Bαλκάνια με το εταιρο ήμισυ, και αφού η ζήλια έφτασε στο κόκκινο είπαμε να κάνουμε και εμείς το ίδιο αλλά σε μικρότερη έκταση.

Στόχος μας είναι το Mitrovac, στο βουνό Tara της Σερβίας. Αυτός θα είναι και ο βορειοτερος προορισμός μας. Εκεί θα μείνουμε για 2 μέρες. 1 βράδυ θα διαθέσουμε και στη Νις καθώς ανεβαίνουμε.

Άρα θέλουμε ιδέες για γυρισμό άλλα και μια διανυκτέρευση. Επιστροφή θα γίνει στα Μουδανιά Χαλκιδικής.

Το οποίο θα γίνει περίπου αρχές-μέσα Οκτώβρη.

Ρίχτε ιδέες γιατί θα είναι το πρώτο ταξίδι με μηχανή εξωτερικό και πρώτη φορά που θα βγω Βαλκάνια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι σαν διαδρομή θα ήταν καλύτερα πριν το Νις... Να κόψεις αριστερά και να περάσεις από κοπαονικ... Όπως κρίμα είναι να μην περάσεις από Βισεγκραντ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
για δωσε μια ιδεα?
Χάρτες Google

Αυτο έχω κάνει εγώ... Με μερικές στάσεις ενδιάμεσα.
Νομίζω ότι οδηγικα και όχι μόνο είναι προτιμότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Νομίζω ότι σαν διαδρομή θα ήταν καλύτερα πριν το Νις... Να κόψεις αριστερά και να περάσεις από κοπαονικ... Όπως κρίμα είναι να μην περάσεις από Βισεγκραντ.
Eτσι θα χασει ομως το Cacak και την ομορφη διαδρομη απο εκει. Μπορει ομως στην επιστροφη απο Ταρα να περασει απο Βισεγκραντ και τη διαδρομη που προτεινεις.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Eτσι θα χασει ομως το Cacak και την ομορφη διαδρομη απο εκει. Μπορει ομως στην επιστροφη απο Ταρα να περασει απο Βισεγκραντ και τη διαδρομη που προτεινεις.
η και το αντιθετο να περασει απο Τσατσακ στην επιστροφη. Οπως και να το κανει ομως το ταξιδι αυτο ειναι πανεμορφο.
 
Top Bottom