Βαλκάνια και λίγο παραπέρα 2017.

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μπράβο! Εύχομαι και στα επόμενα πιο μακριά και όπου τραβάει η καρδία σας!

Ωραίες φωτο και πληροφορίες !!:friendship:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ταξιδάρα με τα όλα της. Πάντα όρθιοι παιδιά :friendship:

Υ.Γ.
Μπορείς να μας πείς σε παρακαλώ, για τα παππούτσια στην όχθη του ποταμού? Δέν το έχω ξαναδεί σε άλλο ταξιδιωτικό -ή τουλάχιστον δεν το έχω ξαναπροσέξει. Τα παππούτσια θυμίζουν εκείνα του
Β' ΠΠ ή μεταπολεμικά.
Ειναι ενα μνημειο απο μπρουτζο, για την εκτελεση των Ουγγρων Εβραιων απο Ναζιστες συμπατριωτες τους το 1945.
Τους εκτελουσαν στις οχθες του Δουναβη και μετα τους πετουσαν μεσα στο ποταμι.
Πριν την εκτελεση τους επεβαλαν να βγαζουν τα δερματινα παπουτσια τους,καθως ηταν πολυτιμο αγαθο για την εποχη.
Βουρκωνεις οταν το αντικρυζεις και δημιουργεις την εικονα στο μυαλο σου.

Να εισαι καλα φιλε.Παντα ορθιοι να ειμαστε!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μπράβο! Εύχομαι και στα επόμενα πιο μακριά και όπου τραβάει η καρδία σας!

Ωραίες φωτο και πληροφορίες !!:friendship:
Ευχαριστω πολυ! Υγεια να εχουμε ολοι και να βολταρουμε!
:crs:
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Αυτό που μου άρεσε σε αυτό το ταξιδιωτικό ήταν που δεν αντιμετωπίσατε τα χιλιόμετρα εντός Ελλάδας ως "διαδικαστικά", αλλά εκμεταλλευτήκατε τις ευκαιρίες που είχατε να δείτε τις ομορφιές που έχουμε εδώ. Η Ήπειρος ειδικά έχει πάρα πολλά μέρη να δεις, μερικές φορές άγνωστα ακόμα και σε εμάς τους ντόπιους.

Να είστε καλά να ταξιδεύετε, εντός και εκτός Ελλάδας! :friendship:




Υ.Γ. Και εγώ πριν το Αντίρριο στρίβω για Ναύπακτο και Γαλαξίδι κάθε φορά που πάω Αθήνα.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αυτό που μου άρεσε σε αυτό το ταξιδιωτικό ήταν που δεν αντιμετωπίσατε τα χιλιόμετρα εντός Ελλάδας ως "διαδικαστικά", αλλά εκμεταλλευτήκατε τις ευκαιρίες που είχατε να δείτε τις ομορφιές που έχουμε εδώ. Η Ήπειρος ειδικά έχει πάρα πολλά μέρη να δεις, μερικές φορές άγνωστα ακόμα και σε εμάς τους ντόπιους.

Να είστε καλά να ταξιδεύετε, εντός και εκτός Ελλάδας! :friendship:




Υ.Γ. Και εγώ πριν το Αντίρριο στρίβω για Ναύπακτο και Γαλαξίδι κάθε φορά που πάω Αθήνα.
Ναι κοιτάξαμε τα μέρη που θα περνούσαμε εντός Ελλάδας και επιλέξαμε να μείνουμε σε μέρη που δεν ειχαμε ξαναπάει.
Εχει πολλες ομορφιές η Ελλάδα.Και όπως το ειπες,η Ήπειρος εχει πολυ ωραια τοπία και δραστηριότητες για ολα τα γούστα.
Οργιάζει η φύση εκει πανω!
Η εθνική δεν παλεύεται εκτος αν πηγαίνεις με μεγάλες ταχύτητες...Χωριά που ο δρόμος προς Γαλαξείδι ειναι πολυ πιο ωραιος οδηγικά!

Ευχαριστούμε πολυ! Να εισαι καλα και εσυ και να γυρνας όπου σου αρεσει!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Kαι ετσι καπως ολα ξεκινανε........
:like:
ευχομαι απο την καρδια μου να ταξιδεψετε σε ολον τον κοζμο!!!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Kαι ετσι καπως ολα ξεκινανε........
:like:
ευχομαι απο την καρδια μου να ταξιδεψετε σε ολον τον κοζμο!!!!
Ευχαριστούμε πολυ φιλε τοσο για τις ευχές όσο για τις στρατηγικές συμβουλές που μου έδωσες κατα τον σχεδιασμό του ταξιδιού.
Θα βάλουμε τα δυνατά μας!
:friendship:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Νέοι , ωραίοι με φουλ ενέργεια , μόλις πατήσεις την μίζα όλα τα αλλά είναι εύκολα !

Να είστε καλά να ταξιδεύετε και να μας ταξιδεύετε !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Νέοι , ωραίοι με φουλ ενέργεια , μόλις πατήσεις την μίζα όλα τα αλλά είναι εύκολα !

Να είστε καλά να ταξιδεύετε και να μας ταξιδεύετε !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευχαριστούμε πολυ συνονόματε!
Καλούς δρόμους να εχουμε ολοι!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΔΙΑΜΟΝΗ:

Πηλιο: Olga Rooms 30€/ βραδυ.Ηταν μια χαρα.

Bansko: Astera Bansko:40€/βραδυ.Ωραιο,πολλες παροχες με ενα μικρο προβλημα στην καθαριοτητα,μαλλον ετυχε.Την μηχανη την αφησα εξω αλλα υπαρχει και δυνατοτητα υπογειου παρκινγκ.

Craiova: Hotel Restaurant casa cu tei. 45€/βραδυ. Πολυ ομορφα δωματια.Την μηχανη την εβαλα μεσα μεσα στην αυλη.

Sibiu: Pensuinea Sibiana.33€/βραδυ. Ωραια μικρα και καθαρα δωματια.Parking στην αυλη τους που κλειδωνει.Η κυρια που τα εχει ευγενεστατη,μας εφερε φρουτα για πρωινο παρολο που δεν επιλεξαμε.Θα ξαναπηγαινα γιατι ενιωσα σαν το σπιτι μου.

Timisioara: Savoy Hotel.60€/βραδυ. Parking κλειστο και ελεγχομενο.Ωραια μεγαλα δωματια.

Budapest: Hotel Charles,65€/βραδυ. Parking κλειστο ελεγχομενο.Ωραια μεγαλα δωματια με κουζινα.

Βeograd: Garni House 46, 40€/βραδυ.Στον -2 οροφο υπογειο parking. Το δωματιο ηταν καθαρο.

Nis: The Regent Club Hotel. 40€/βραδυ. Ωραια δωματια με ανοιχτο ελεγχομενο parking.

Εδεσσα: Hotel Elena. 30€/βραδυ. Ωραια δωματια,ευγενικοι ιδιοκτητες.Την μηχανη την αφησα στην αυλη/parking απο πισω.

Παπιγκο: Ξενωνας Αστρακα 60€/βραδυ.Πολυ ωραια και ευρυχωρα δωματια


Ολο το ταξιδι πορτα-πορτα κοστισε χονδρικα 1800€ με ολα τα εξοδα μεσα.

Νομιζω καλα για τις 15 ημερες που λειψαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Κωσταντη,Κωσταντηηη!!!!
Σουπερ φιλε, μπραβο, και στο επομενο με το καλο!!
Νικο σε Ευχαριστω πολυ φιλε!
Κανονίστε η επομενη βολτα να ειναι παλι στο ομορφο νησι σας!!
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΔΙΑΜΟΝΗ:

Πηλιο: Olga Rooms 30€/ βραδυ.Ηταν μια χαρα.

Bansko: Astera Bansko:40€/βραδυ.Ωραιο,πολλες παροχες με ενα μικρο προβλημα στην καθαριοτητα,μαλλον ετυχε.Την μηχανη την αφησα εξω αλλα υπαρχει και δυνατοτητα υπογειου παρκινγκ.

Craiova: Hotel Restaurant casa cu tei. 45€/βραδυ. Πολυ ομορφα δωματια.Την μηχανη την εβαλα μεσα μεσα στην αυλη.

Sibiu: Pensuinea Sibiana.33€/βραδυ. Ωραια μικρα και καθαρα δωματια.Parking στην αυλη τους που κλειδωνει.Η κυρια που τα εχει ευγενεστατη,μας εφερε φρουτα για πρωινο παρολο που δεν επιλεξαμε.Θα ξαναπηγαινα γιατι ενιωσα σαν το σπιτι μου.

Timisioara: Savoy Hotel.60€/βραδυ. Parking κλειστο και ελεγχομενο.Ωραια μεγαλα δωματια.

Budapest: Hotel Charles,65€/βραδυ. Parking κλειστο ελεγχομενο.Ωραια μεγαλα δωματια με κουζινα.

Βeograd: Garni House 46, 40€/βραδυ.Στον -2 οροφο υπογειο parking. Το δωματιο ηταν καθαρο.

Nis: The Regent Club Hotel. 40€/βραδυ. Ωραια δωματια με ανοιχτο ελεγχομενο parking.

Εδεσσα: Hotel Elena. 30€/βραδυ. Ωραια δωματια,ευγενικοι ιδιοκτητες.Την μηχανη την αφησα στην αυλη/parking απο πισω.

Παπιγκο: Ξενωνας Αστρακα 60€/βραδυ.Πολυ ωραια και ευρυχωρα δωματια


Ολο το ταξιδι πορτα-πορτα κοστισε χονδρικα 1800€ με ολα τα εξοδα μεσα.

Νομιζω καλα για τις 15 ημερες που λειψαμε.
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες ,ευχαριστούμε @kon/nos για το μοίρασμα ..Η άποψη μου ότι για 15 ημέρες ήθελες περίπου 120 ευρώ την ημέρα ,με καύσιμα ,διόδια-βινιέτα(όπου υπήρχε),ξενοδοχείο ,καφέ ,φαγητό και ότι άλλο προσωπικά σας έξοδα ,ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ !!! Να είστε καλά με το κορίτσι σου να γυρίσετε πολλά ωραία μέρη στον κόσμο !!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες ,ευχαριστούμε @kon/nos για το μοίρασμα ..Η άποψη μου ότι για 15 ημέρες ήθελες περίπου 120 ευρώ την ημέρα ,με καύσιμα ,διόδια-βινιέτα(όπου υπήρχε),ξενοδοχείο ,καφέ ,φαγητό και ότι άλλο προσωπικά σας έξοδα ,ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ !!! Να είστε καλά με το κορίτσι σου να γυρίσετε πολλά ωραία μέρη στον κόσμο !!!
Ευχαριστω πολυ φιλε τοσο για τα καλα σχόλια όσο και για τις πληροφορίες που μου έδωσες τηλεφωνικά.
Να ειμαστε καλα να κόβουμε βολτες!!
 
Top Bottom