Βαλκανικές προτάσεις

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Για να σας δώ οι πολυταξιδεμένες του φόρουμ.

Τι προορισμό θα προτείνατε με τα παρακάτω χαρακτηριστικά :

Βαλκάνια.
7 μέρες.
Δεκέμβρης.
1 χώρα.
Σφιχτό budget.

Βαράτε.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Δυσκολα ζητας μια και τα καλα ειναι σε υψομετρο οπου αυτη την περιοδο εχουν χιονια κ παγο....
Αλλιως αεροπλανακι με 3-4μερες και ταξιδι εξπρες φωτο-τουριστ!
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Και εγώ το ίδιο θα έλεγα. Δεκέμβριο και Βαλκάνια; Ίσως Δαλματικές ακτές να μπορείς να κάνεις αλλά δεν θα είναι μια χώρα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχω παει 3 φορες βουλγαρια τον Δεκεμβρη και φυσικα με κουτι, γιατι ειχε χιονια και παγο και τις 3 φορες!
Ο φετινος χειμωνας δειχνει αγριεμενος στα βαλκανια και θελει σκεψη!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οι αλκυονιδες ποτε ειναι~!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτη τη στιγμη ειμαι Μπανια Λουκα και περασα απο Βελιγραδι. Εχει χιονισει και εχει ψοφο (-2 εως -7) αλλα απο μεθαυριο επανερχεται. Θα σου ελεγα κι εγω Βελιγραδι που ανετα το κανεις μια μερα ταξιδι, και οι δρομοι ειναι σχετικα οκ. Πολυ ομορφη πολη.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Btw μεχρι 20 Δεκεμβρη που λεω να γυρισω δινουν σχετικα καλο καιρο για Σερβια, βροχες αλλα οχι χιονι.

Τωρα αμα θες βουνα καλυτερα μεινε Ελλαδα. Ενδεικτικά εδω πανω απο 1η Νοεμβριου ζητανε υποχρεωτικα χειμερινά λαστιχα στα κουτιά και αλυσίδες παραμασχαλα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αυτη τη στιγμη ειμαι Μπανια Λουκα και περασα απο Βελιγραδι. Εχει χιονισει και εχει ψοφο (-2 εως -7) αλλα απο μεθαυριο επανερχεται. Θα σου ελεγα κι εγω Βελιγραδι που ανετα το κανεις μια μερα ταξιδι, και οι δρομοι ειναι σχετικα οκ. Πολυ ομορφη πολη.
τι λεει η Μπανια λουκα σαν πολη,αξιζει η σταση της?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
τι λεει η Μπανια λουκα σαν πολη,αξιζει η σταση της?
Οχι ιδιαιτερα, μια τυπικη κωμοπολη ειναι χωρις κατι το ιδιαιτερο. Απο Βοσνια/Ερζεγοβινη αξιζει για σταση το Μοσταρ σαν κατι διαφορετικο με τα γιοφυρια και τα τζαμια του, και το Τρεμπινιε κοντα στο Ντουμπροβνικ που δυστυχως το τρωει η φημη του δευτερου...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οχι ιδιαιτερα, μια τυπικη κωμοπολη ειναι χωρις κατι το ιδιαιτερο. Απο Βοσνια/Ερζεγοβινη αξιζει για σταση το Μοσταρ σαν κατι διαφορετικο με τα γιοφυρια και τα τζαμια του, και το Τρεμπινιε κοντα στο Ντουμπροβνικ που δυστυχως το τρωει η φημη του δευτερου...
Και το σαραγιεβο!!!!!!!
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
αν κινηθεις σε κεντρικους δρομους της Σερβιας δεν εχεις θεμα με χιονια γιατι ειναι παντα καθαρισμενοι . Στους επαρχιακους θα βρεις σιγουρα παγους.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Οχι ιδιαιτερα, μια τυπικη κωμοπολη ειναι χωρις κατι το ιδιαιτερο. Απο Βοσνια/Ερζεγοβινη αξιζει για σταση το Μοσταρ σαν κατι διαφορετικο με τα γιοφυρια και τα τζαμια του, και το Τρεμπινιε κοντα στο Ντουμπροβνικ που δυστυχως το τρωει η φημη του δευτερου...
Μοσταρ εχω παει.Ειχα παρει τη διαδρομη απο κει για Μπανια λουκα(γαματη,διπλα σε ποταμι),αλλα δεν ειχα μπει στην πολη γι αυτο ρωταω..
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Θα σου ελεγα κι εγω Βελιγραδι που ανετα το κανεις μια μερα ταξιδι, και οι δρομοι ειναι σχετικα οκ. Πολυ ομορφη πολη.
Ναι άνετα, Αθήνα Βελιγράδι 1170 χλμ μόνο....
Ένα τσιγάρο δρόμος !
:cool:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Λοιπόν άκου τέτοια εποχή Βαλκάνια είναι σκούρα τα πράγματα.
Δεν ξέρω φυσικά την κατάσταση σου, μπορεί να είσαι κομάντο ξέρω γω
και να μη μασάς τίποτα.
Εγώ πάντως θα έλεγα Αλβανία παραλία έως Κοτόρ, Ντουμπρόβνικ το πολύ.
Μέσα μην μπεις γιατί το κλίμα είναι Ηπειρωτικό κοινός δεν τον βρίσκεις
ούτε για τουαλέτα.
;)
 
Top Bottom