Βαση για κινητο

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οχι δεν λειτουργεί έτσι.
Υπάρχει ολόκληρη πλάτη που μπαίνει το κινητό και στην συνέχεια η πλατη κουμπώνει στην βάση. ;)
Έχει και βάση που κολλάει στην θήκη που έχεις ή στο τηλέφωνο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει και βάση που κολλάει στην θήκη που έχεις ή στο τηλέφωνο
Αυτό δεν το γνωρίζω.
Όσα έχω δει έως τώρα ήταν με τον τρόπο που προανέφερα.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αυτό δεν το γνωρίζω.
Όσα έχω δει έως τώρα ήταν με τον τρόπο που προανέφερα.
Αν θεωρησουμε το ''θυληκο΄΄,αυτο που ειναι στη βαση , παιρνεις το ''αρσενικο'' μονο του , χωρις θηκη. Το κολλας και το καπακωνεις.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν θεωρησουμε το ''θυληκο΄΄,αυτο που ειναι στη βαση , παιρνεις το ''αρσενικο'' μονο του , χωρις θηκη. Το κολλας και το καπακωνεις.
Ναι καταλαβαίνω τι λες αλλά σε quad lock
δεν το έχω δει.
Σε άλλες εταιρίες ναι.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Από που την ψώνισες?
Δεν βλέπω να υπαρχει στο Ελλαδισταν
Από εδω: Quad Lock Europe® - Official Store
Έχουν αποθήκες στην Ολλανδία και δωρεάν μεταφορικά.
Επίσης 10% έκπτωση όταν αγοράσεις πρώτη φορά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι καταλαβαίνω τι λες αλλά σε quad lock
δεν το έχω δει.
Σε άλλες εταιρίες ναι.
Άκυρο το παραπάνω...
Βλέπω ότι βγάζει και universal αντάπτορα....
Προσέξτε τον τρόπο που είναι κολλημένος στο κινητό όχι την μπίλια.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Αυτή χρησιμοποιώ εγώ εδώ και καιρό για κινητό και δεν κουνάει καθόλου ακόμα και στο χωμα

 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δουλεύει κάποιος αυτή την βάση?

Ναι εγώ,και ο Δήμος dimos47ki7 με το 1290,από αυτόν την είδα δλδ..:)
Για χώμα δε ξερω να σου πω ,αλλά σε καθημερινή χρήση και σταθερότητα δε την αλλάζω με τπτ
Εβαλα αντιστοίχως και στο επαγγελματικό της συζύγου, με τη βάση που κολλάει στη θήκη του κινητού και ολα μια χαρά!
Βράχος..
[url=https://ibb.co/DCbr4qh][/URL]
[url=https://ibb.co/6m7DRRw][/URL]
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτή χρησιμοποιώ εγώ εδώ και καιρό για κινητό και δεν κουνάει καθόλου ακόμα και στο χωμα

Μετά από λίγο καιρό τα πλαστικά Γατζακια ξεραινονται και σπάνε.. Το είχα και το έπαθα.
Το νου σου
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Μετά από λίγο καιρό τα πλαστικά Γατζακια ξεραινονται και σπάνε.. Το είχα και το έπαθα.
Το νου σου
Δεν ξέρω μπορεί. Την έχω δύο χρόνια και ακόμα δεν έχει πάθει τίποτα. Γενικά πάντως τα τύπου ram mount πιστεύω ότι είναι πολύ καλά ακόμα και στους κραδασμούς στο χωμα. Ακόμα και ανάλογη βάση που έχω για tablet 7ρι είναι πολύ σταθερή.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Επίσης αυτό το ειδα στο Δήμο πρόσφατα, πρέπει να κανει φοβερή δουλειά
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Η δική μου ram βάση έχει ένα μικρό θέμα γιατί οι βραχίονες ακουμπούν τα κουμπιά που βρίσκονται στο πλάι του τηλεφώνου.
Αναγκάζομαι να τα την βάλω λίγο ασύμμετρα με αποτέλεσμα να μην είμαι και πολύ σιγουρος για το πόσο καλά κρατάει.
Μου αρέσει η τελευταία πρόταση της ultimateaddons ή της quadlock ,αλλά δεν ξέρω πόσο χρηστικές είναι οι θήκες που λανσάρουν.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Η δική μου ram βάση έχει ένα μικρό θέμα γιατί οι βραχίονες ακουμπούν τα κουμπιά που βρίσκονται στο πλάι του τηλεφώνου.
Αναγκάζομαι να τα την βάλω λίγο ασύμμετρα με αποτέλεσμα να μην είμαι και πολύ σιγουρος για το πόσο καλά κρατάει.
Μου αρέσει η τελευταία πρόταση της ultimateaddons ή της quadlock ,αλλά δεν ξέρω πόσο χρηστικές είναι οι θήκες που λανσάρουν.
ακριβώς την ίδα ram βάση είχα/έχω και για τον ίδιο ακριβώς λόγο την αλλάζω με της quadlock.
όταν εννοείς χρηστική τι εννοείς?
είναι ωραία πρακτική θήκη που δεν γλιστράει από το χέρι και φαίνεται πως το προστατεύει σωστά το κινητό.
επίσης το πίσω μέρος (βάση) δεν εξέχει, ελάχιστα μόνο που δεν ενοχλεί.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγώ πάντως μια απλή με 19 € από τον Αλί τό κινητό δεν κουνιέται όπου και νά βάλεις την μοτοσικλέτα... ακόμα και στο φετινό adv troffy...
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ακριβώς την ίδα ram βάση είχα/έχω και για τον ίδιο ακριβώς λόγο την αλλάζω με της quadlock.
όταν εννοείς χρηστική τι εννοείς?
είναι ωραία πρακτική θήκη που δεν γλιστράει από το χέρι και φαίνεται πως το προστατεύει σωστά το κινητό.
επίσης το πίσω μέρος (βάση) δεν εξέχει, ελάχιστα μόνο που δεν ενοχλεί.
Επειδή για το δικό μου κινητό (Οneplus 8) δεν βγαζει βάση, αλλά πρέπει να κολλησω την universal βαση σε μί αδική μου θήκη, δεν ξερω πόσο έυκολα θα ξεκολλήσει σε κοτρωνομαχίες ή πόσο πολύ θα εξέχει ( δεν με πειράζει και πολύ αυτό οσο το πρώτο).
Βλέπω ίσως πιo εφικτό την universal θήκη της UA , αλλά δεν υπάρχουν review για το πόσο σταθερό έιναι το κινητό μέσα στην θήκη
 
Τελευταία επεξεργασία:

f1shf1nder33

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
GiftikoSkeparni1150
Επειδή για το δικό μου κινητό (Οneplus 8) δεν βγαζει βάση, αλλά πρέπει να κολλησω την universal βαση σε μί αδική μου θήκη, δεν ξερω πόσο έυκολα θα ξεκολλήσει σε κοτρωνομαχίες ή πόσο πολύ θα εξέχει ( δεν με πειράζει και πολύ αυτό οσο το πρώτο).
Βλέπω ίσως πιo εφικτό την universal θήκη της UA , αλλά δεν υπάρχουν review για το πόσο σταθερό έιναι το κινητό μέσα στην θήκη
Όποια και να επιλέξεις καλή θα είναι. Αυτές οι βάσεις- θήκες είναι μελετημένες για αυτή τη δουλειά που γίνεται η κουβέντα. Έχω την XXL universal της UA για ένα xiaomi 9 pro,το κινητό είναι πολύ σταθερό μέσα και γενικά όλο το κόλπο,,εγώ την έχω με βίδα και ball στο τιμόνι χωρίς extenders,δε ακούει τίποτα,είναι αδιάβροχη,η αφή λειτουργεί ικανοποιητικά και το κούμπωμα είναι πολλαπλό,αν για πλοήγηση συν τα υπόλοιπα που θες χρησιμοποιείς μόνο κινητο είναι μια καλή λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει 30% η quadlock λόγω μαύρης Παρασκευής.



Επίσης για τους φίλους της πενφέ που έχουν σχετικά τελευταίο μοντέλο μηχανή, βάση κινητού που μπαίνει στην βάση του GPS που έχουν πολλά μοντέλα, με λειτουργικό το wonderwheel


 
Top Bottom