Βαση για κινητο

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ αρχικά είχα μια τύπου ram με ενσωματωμένη παροχή usb, την κλασική που πιάνει στα 4 σημεία και ασφαλίζει και με το λάστιχο στα άκρα. Παίζει σε πολλά καταστήματα σε τιμή κάτω από 20€, είναι πολύ καλή και συγκρατεί το τηλέφωνο μια χαρά.
Επειδή ήθελα και προστασία από νερό και σκόνη, η επόμενη αγορά μου ήταν μια θήκη από το Ultimate Addons (Motorcycle Waterproof Tough Cases) που πέρα από τις θήκες έχει και ολόκληρη σειρά βάσεων. Η αδιάβροχη θήκη κάνει πραγματικά μεγάλη διαφορά. Βροχή, σκόνη, λάσπες κλπ κλπ, απλά δε σε νοιάζουν. Ακόμα και η παροχή για την φόρτιση είναι φροντισμένη ώστε να μην παίρνει νερό.

Αν εννοείς την "αράχνη".... Μετά από χρήση ή δικιά μου χαλάρωσε και παραλίγο να αφήσω ένα τηλέφωνο στο transfagarasan
Άσε που αυτά τα λαστιχάκια συνέχεια βγαίνανε... Παλιακο σύστημα γενικά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Quadlock... Εντυπώσεις μετά από σκληρή χωμάτινη, μπορώ να πω ότι είναι ότι πιο καλό σύστημα έχω βάλει ποτέ.
Πολύ εύκολο κλείδωμα ξεκλείδωμα και τρομερή σταθερότητα... Σωνεις και το κινητό από κραδασμούς.
 

Napoleon

Μέλος
Όνομα
Ναπολεων
Μοτό
Honda Africa Twin Xrv 750 2003
Επισης για οποιον δεν θελει να περιμενει τοσο παραγγελια απο εξωτερικο η Quadlock πλεον ειναι στην Motoraid.. ημουν σκεπτικος για την καμερα στο iphone 8 αλλα με το vibration dampener νομιζω θα ειναι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επισης για οποιον δεν θελει να περιμενει τοσο παραγγελια απο εξωτερικο η Quadlock πλεον ειναι στην Motoraid.. ημουν σκεπτικος για την καμερα στο iphone 8 αλλα με το vibration dampener νομιζω θα ειναι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άργησαν... Αλλά μπράβο τους.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γενικά φαίνεται βολική, θέλω ένα κοντό καλώδιο USB-C για να την δοκιμάσω.

Λίγο με έπιασε τσιγκουνιά και δεν πήρα θήκη για το τηλέφωνο γιατί στο μηχανάκι δεν θα βάλω την συσκευή που δουλεύω, αλλά στο αυτοκίνητο έχει νόημα. Το 100ρικο που πάει η θήκη και το ασύρματο δεν τα λέω λίγα για να πάρω δεύτερο σετ, οπότε θα παίξει οτιδήποτε άλλο σε βάση.
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Επισης για οποιον δεν θελει να περιμενει τοσο παραγγελια απο εξωτερικο η Quadlock πλεον ειναι στην Motoraid.. ημουν σκεπτικος για την καμερα στο iphone 8 αλλα με το vibration dampener νομιζω θα ειναι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Επειδή σκέφτομαι να την πάρω το dampener αξίζει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Napoleon

Μέλος
Όνομα
Ναπολεων
Μοτό
Honda Africa Twin Xrv 750 2003
Επειδή σκέφτομαι να την πάρω το dampener αξίζει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειναι το μονο που πραγματικα σωζει τις καμερες, αν εχεις απο τα μοντελα που αναφερει και η quadlock που εχουν θεμα οι σταθεροποιητες των καμερων το τσιμπας αμεσα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Ειναι το μονο που πραγματικα σωζει τις καμερες, αν εχεις απο τα μοντελα που αναφερει και η quadlock που εχουν θεμα οι σταθεροποιητες των καμερων το τσιμπας αμεσα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω ένα redmi 9 και δεν βγάζει καν θήκες για redmi οπότε ψάχνω να δω μήπως ταιριάξω κάποια άλλη που να κάνει στο μέγεθος

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Φαντάζομαι πως το έχεις σε θήκη ήδη. Παίρνεις την απλή αυτοκόλλητη.
Είναι δοκιμασμένη? Φοβάμαι μην ξεκολλήσει και φύγει σε κάνα γκρεμι

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω ένα redmi 9 και δεν βγάζει καν θήκες για redmi οπότε ψάχνω να δω μήπως ταιριάξω κάποια άλλη που να κάνει στο μέγεθος

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλος που το έχει πολύ καιρό με αυτοκόλλητη υποδοχή, δεν έχει προβλημα
Άσφαλτο μόνο η χρηση
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Είναι δοκιμασμένη? Φοβάμαι μην ξεκολλήσει και φύγει σε κάνα γκρεμι

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
κόλλησε το universal mount πως το λένε , στο κιν , κόψε τη θήκη του κιν σου στις διαστάσεις του mount ,αλλά λίγο μικρότερο , ώστε σε περίπτωση στραβής να κρατηθεί από τη θήκη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσωπικά σε χωμάτινη χρήση δεν θα εμπιστευόμουν ούτε την βάση, ένα tether τύπου gorpro ή ένα λάστιχο που μπαίνει έξτρα στις βάσεις της ram θα το έβαζα.
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Το θέλω για χώμα κατάβαση γι'αυτό και το σκέφτομαι... Όπως και να έχει μάλλον θα πρέπει να δοκιμαστεί και να το δέσω με κάνα tire up οπότε άμα φύγει να μην φύγει μακριά
Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Εγώ πήρα αυτή και έλυσα το θέμα φόρτισης του κινητού. Έχει ασύρματη φόρτιση και το φορτίζει ταυτόχρονα. Βέβαια προϋποθέτει το κινητό σου τηλέφωνο να υποστηρίζει την ασύρματη φόρτιση και αν είναι και αδιάβροχο ακόμα καλύτερα είναι και παντός καιρού. Εγώ έχω ένα Samsung s10 και έχει και ασύρματη φόρτιση και λένε ότι είναι και αδιάβροχο και... όλα καλά μέχρι τώρα.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Μέχρι τα 160 αυτό :

Μετά τα 160 αυτό :

Δημήτρη γράψε αν μπορείς αναλυτικά για την βάση κινητού quad lock (δηλαδή τι αποστάτες χρησιμοποίησες, ποια είναι η κύρια βάση και γενικά όλα τα παρελκόμενα) γιατί μου άρεσε πως είναι τοποθετημένη και νομίζω πως θα ταιριάξει και στο τιμόνι από το crf.

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δημήτρη γράψε αν μπορείς αναλυτικά για την βάση κινητού quad lock (δηλαδή τι αποστάτες χρησιμοποίησες, ποια είναι η κύρια βάση και γενικά όλα τα παρελκόμενα) γιατί μου άρεσε πως είναι τοποθετημένη και νομίζω πως θα ταιριάξει και στο τιμόνι από το crf.

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για starter pack αυτα :
επειδή όμως έβρισκε πανω στο μπαράκι του τιμονιού , πήρα και αυτόν τον αντάπτορα :
Αποστάτης με κλίση Quad Lock 360 - 3

Νομίζω οτι τώρα έχει κάτσει πολύ καλά και έχει σφηνώσει στο μαξιλαράκι τιμονιού και απορροφάει και αυτό κραδασμούς.
Επειδή τα κινητά είναι πια πολύ μεγάλα και δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στο αυτοκόλλητο, έχω τρυπήσει τη θήκη του κινητού σε μέγεθος λίγο μικρότερο απο το αυτοκόλλητο της quadlock ,έτσι ώστε να σώσω το κινητό , αν ξεκολλήσει
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Για starter pack αυτα :
επειδή όμως έβρισκε πανω στο μπαράκι του τιμονιού , πήρα και αυτόν τον αντάπτορα :
Αποστάτης με κλίση Quad Lock 360 - 3

Νομίζω οτι τώρα έχει κάτσει πολύ καλά και έχει σφηνώσει στο μαξιλαράκι τιμονιού και απορροφάει και αυτό κραδασμούς.
Επειδή τα κινητά είναι πια πολύ μεγάλα και δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στο αυτοκόλλητο, έχω τρυπήσει τη θήκη του κινητού σε μέγεθος λίγο μικρότερο απο το αυτοκόλλητο της quadlock ,έτσι ώστε να σώσω το κινητό , αν ξεκολλήσει
Δημήτρη σ'ευχαριστώ πολύ!!!
Ήσουν κατατοπιστικοτατος!

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα μετέφερα στο θέμα με τις βασεις .
Με την quadlock στο τελευταίο troffy είχα προβλήματα.
Δεν ξέρω αν έφταιγε η βάση ή η θηκη, αλλά έσπασα μια οθόνη κινητού και έχασα την εμπιστοσύνη που είχα
Θα επιστρέψω στην προηγουμενη σίγουρη λύση
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εγώ αγόρασα sp connect , βάση, που μπαίνει στο σωλήνα του τιμονιού
και με περιστροφή της ειδικής θήκης 90 μοίρες ,το κινητο κλειδώνει κ δεν πέφτει



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom