Βαση για κινητο

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πήρα κι εγώ πάντως 2 κινέζικες "τύπου quadlock", έβαλα την μια και κράτησα την δεύτερη καβάτζα. Κόστος περίπου 15 ευρώ και για τις δυο, την έχω στο GT και μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι προβληματικό εκτός του ότι η ποιότητα του πλαστικού δεν μου γεμίζει το μάτι και άρα δεν γνωρίζουμε σε βάθος χρόνου την αντοχή της.

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πήρα κι εγώ πάντως 2 κινέζικες "τύπου quadlock", έβαλα την μια και κράτησα την δεύτερη καβάτζα. Κόστος περίπου 15 ευρώ και για τις δυο, την έχω στο GT και μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι προβληματικό εκτός του ότι η ποιότητα του πλαστικού δεν μου γεμίζει το μάτι και άρα δεν γνωρίζουμε σε βάθος χρόνου την αντοχή της.

7,5 ευρω το ενα. Νομιζω οτι δεν τιθεται θεμα χρηματων, απλα για να το παρει καποιος και να το δοκιμασει.:ok:
Αν δεν του κανει, ενας καφες μειον........... στα σταρμπαγκς :p !!!!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
7,5 ευρω το ενα. Νομιζω οτι δεν τιθεται θεμα χρηματων, απλα για να το παρει καποιος και να το δοκιμασει.:ok:
Αν δεν του κανει, ενας καφες μειον........... στα σταρμπαγκς :p !!!!
Αυτό ήταν το νοημα εξ αρχής.
παντως γενικά μιλώντας το μάρκετινγκ δουλευει τέλεια. Full brainwash για τις μάρκες.
Ακόμη και στο βίντεο που έβαλα, βλέπεις τον τύπο που κάνει το τεστ, που λέει “but it’s quad lock” λες και αν δεν γράφει χάνεις αξία.
Τέλος πάντων με πιάνουν τα φιλοσοφικά μου πάλι και θα σταματήσω….
Εγώ πληροφορία μοίρασα. Ας πάρει ο καθένας ότι θελει
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αυτό ήταν το νοημα εξ αρχής.
παντως γενικά μιλώντας το μάρκετινγκ δουλευει τέλεια. Full brainwash για τις μάρκες.
Ακόμη και στο βίντεο που έβαλα, βλέπεις τον τύπο που κάνει το τεστ, που λέει “but it’s quad lock” λες και αν δεν γράφει χάνεις αξία.
Τέλος πάντων με πιάνουν τα φιλοσοφικά μου πάλι και θα σταματήσω….
Εγώ πληροφορία μοίρασα. Ας πάρει ο καθένας ότι θελει
Δεν είμαι φαν των φιρμών , αλλά συνήθως ισχύει το ''ότι πληρώνεις ,παίρνεις'' ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός βέβαια.
Το quadlock κάθε μέρα στον ήλιο δεν έχει ξεραθεί ούτε έχει χάσει την ελαστικότητα του καθόλου. Το κινέζικο αμφιβάλλω αν θα βγάλει 1 χρόνο. Η τιμή τους βέβαια είναι τόσο δελεαστική που πραγματικά , παραγγέλνεις 4 στη τιμή του ενός quadlock και δεν σε νοιάζει τίποτα.
Να συμπληρώσω επίσης ότι αν το κινέζικο δεν ταιριάξει για τον οποιοδήποτε λόγο....that's it. Δεν έχει βραχίονες (όταν το είχα δει εγώ) να σπάσεις ή να μεγαλώσεις τη γωνία , δεν έχει τίποτα. Βάση ποδηλάτου είναι άλλωστε.
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Για εμένα που χρησιμοποιώ το κινητό για gps και είχα προβλήματα με φορτίσεις σε βροχή κλπ, έβαλα μια τέτοια βάση που κλειδώνει το κινητό πάνω, αλλά έχει ταυτόχρονα ασύρματη φόρτιση. Είναι λίγο αλμυρή, αλλά πολύ ποιοτική, δεν έχει κάνει κιχ, δεν έχει σκουριάσει τίποτα και μπορείς να προσαρμόσεις ότι κινητό θες, αφού τα πιαστράκια ρυθμίζονται. Το σύστημα συγκράτησης είναι αρκετά έξυπνο και δεν βγαίνει το κινητό εύκολα, αλλά έχω καταφέρει και το έχω βγάλει σε τούμπα στο χώμα στο πλάι (τα ελατήρια που κρατάνε τη συσκευή υποχώρησαν από τη δύναμη). Βέβαια αυτό ήταν μία φορά σε πολλά χλμ. εκτός δρόμου. Το πρόβλημα αυτό λύνεται απλά να κλειδώνεις τη βάση όταν πάς χώμα, στην άσφαλτο δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Lockable smartphone holders
Ποια είναι; Δε μας λες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Πάτα πάνω στα πορτοκαλί γράμματα του συγκεκριμένου post και θα ανοίξει το link.
Το είδα φίλος.
Καλό το ότι κλειδώνει, κακό το ότι είναι σαν οικοδομή κι αντικραδασμικό δε φαίνεται. ;)
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Στείλε μου λινκ που το βρίσκεις με 60. Με το αντικραδασμικο και θα πάρω το quad lock. Τώρα για το εγγύηση εφόρου ζωής δεν σχολιάζω. Σημαίνει πολλά και διαφορετικά πράγματα για τον κάθε ένα
Εγώ βρίσκομαι στο εξωτερικό και το πήρα κατευθείαν από Ολλανδία, αλλά στην Ελλάδα το έχει το "Motoraid"νομίζω στα 65€. Μιλάω για το βασικό Κιτ με Universal ανταπτορα, τη βάση για τιμόνι, με το βραχίονα.
Πουλάω κι εγώ ένα τέτοιο, στα 50, αλλά θέλει 10€ για αποστολή στην Ελλάδα, οπότε δε λέει.
Όσο για την εγγύηση, έχω πρόσφατο παράδειγμα που μου επέστρεψαν τα χρήματα με το παραπάνω όταν τους γύρισα πίσω το Wireless charger και μια θήκη, επειδή δεν εδινε αρκετό ρεύμα ο φορτιστής και αναλάβανε και τα έξοδα αποστολής στην Ολλανδία που δεν το συνηθίζουν. Στην παραγγελία είχα κι μια αδιάβροχη πρόσοψη για το κινητό που τους είπα ότι θα την κρατήσω. Παρόλα αυτά μου επέστρεψαν ολόκληρο το ποσό της αρχικής παραγγελίας.
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Αυτό ήταν το νοημα εξ αρχής.
παντως γενικά μιλώντας το μάρκετινγκ δουλευει τέλεια. Full brainwash για τις μάρκες.
Ακόμη και στο βίντεο που έβαλα, βλέπεις τον τύπο που κάνει το τεστ, που λέει “but it’s quad lock” λες και αν δεν γράφει χάνεις αξία.
Τέλος πάντων με πιάνουν τα φιλοσοφικά μου πάλι και θα σταματήσω….
Εγώ πληροφορία μοίρασα. Ας πάρει ο καθένας ότι θελει
Ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό, αλλά πρέπει να σκεφτείς ότι η Quad Lock και η Peak Design για παράδειγμα, δουλεύανε 3-4 χρόνια για να βγάλουν αυτό το αποτέλεσμα πριν βγουνε στην αγορά. Μιλάμε για εφεύρεση κατά κάποιο τρόπο. Ο Κινέζος το πήρε έτοιμο και το ξεπατίκωσε. Ποιο είναι ηθικό σε αυτήν την περίπτωση;
Στα λέει κάποιος που έχει πάρει και no brand προϊόντα, δεν τους δίνω άφεση αμαρτιών τις επώνυμες εταιρίες αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
17 ευρώ τελικά για 2 κομμάτια.

Πάντως στο BMW είχα βάλει την κλασσική κινεζία βάση με φόρτιση και ήταν μια χαρά. Στο beverly έχω πληρώσει RAM MOUNT μιας και η χρήση είναι πιο ζόρικη/καθημερινή, είμαι επίσης ευχαριστημένος. Γενικά, δεν έχω κολλήματα με κινεζιές, ότι με βολέψει πάντα σκεπτόμενος και το κόστος και την χρήση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ βρίσκομαι στο εξωτερικό και το πήρα κατευθείαν από Ολλανδία, αλλά στην Ελλάδα το έχει το "Motoraid"νομίζω στα 65€. Μιλάω για το βασικό Κιτ με Universal ανταπτορα, τη βάση για τιμόνι, με το βραχίονα.
Πουλάω κι εγώ ένα τέτοιο, στα 50, αλλά θέλει 10€ για αποστολή στην Ελλάδα, οπότε δε λέει.
Όσο για την εγγύηση, έχω πρόσφατο παράδειγμα που μου επέστρεψαν τα χρήματα με το παραπάνω όταν τους γύρισα πίσω το Wireless charger και μια θήκη, επειδή δεν εδινε αρκετό ρεύμα ο φορτιστής και αναλάβανε και τα έξοδα αποστολής στην Ολλανδία που δεν το συνηθίζουν. Στην παραγγελία είχα κι μια αδιάβροχη πρόσοψη για το κινητό που τους είπα ότι θα την κρατήσω. Παρόλα αυτά μου επέστρεψαν ολόκληρο το ποσό της αρχικής παραγγελίας.
Αυτό με τα 65 ...δεν υπάρχει.
Εγώ με το αντικραδασμικο, αυτοκόλλητο ανταπτορα τηλεφώνου κλπ κομομπλικια είχα δώσει πάνω από 100
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Αυτό με τα 65 ...δεν υπάρχει.
Εγώ με το αντικραδασμικο, αυτοκόλλητο ανταπτορα τηλεφώνου κλπ κομομπλικια είχα δώσει πάνω από 100
Ναι, αλλά θες κι αντικραδασμικό και πιθανά ολόκληρη θήκη για συγκεκριμένο κινητό. Άιντε βρες τα ίδια στην Κίνα άμα θες. Δεν υπάρχουν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με τα 65 ...δεν υπάρχει.
Εγώ με το αντικραδασμικο, αυτοκόλλητο ανταπτορα τηλεφώνου κλπ κομομπλικια είχα δώσει πάνω από 100
Έχει ανέβει η τιμή από πέρυσι, πχ το ασύρματο το θυμάμαι ένα 20ρικο κάτω.
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Έχει ανέβει η τιμή από πέρυσι, πχ το ασύρματο το θυμάμαι ένα 20ρικο κάτω.
Δε νομίζω. Πάντα κάπου στο 70αρι έκανε το Wireless.
Μήπως μπερδεύεις τις τιμές με τη νέα σειρά που έβγαλε; Έχει πλέον μια βάση από αλουμίνιο, έχει το χαρακτηριστικό "pro" στο τέλος, κι έχει και τη νέα σειρά με μαγνήτες που δεν προτείνεται για μοτοσυκλέτες.
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
17 ευρώ τελικά για 2 κομμάτια.

Πάντως στο BMW είχα βάλει την κλασσική κινεζία βάση με φόρτιση και ήταν μια χαρά. Στο beverly έχω πληρώσει RAM MOUNT μιας και η χρήση είναι πιο ζόρικη/καθημερινή, είμαι επίσης ευχαριστημένος. Γενικά, δεν έχω κολλήματα με κινεζιές, ότι με βολέψει πάντα σκεπτόμενος και το κόστος και την χρήση.
Τα BMW πάνε σα "βιλούδο" αφού σε λέω!
Σε μπετονόβεργα να το βάλεις το κινητό, πάλι εντάξει θα 'ναι!:p:p:p
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Άρα παίρνουμε αυτοκόλλητο quad lock και την κινέζικη βάση...

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πωλούνται αυτοκόλλητα της Quad Lock μόνο 65 € το σετάκι!
Τιμή Black Friday
Προλάβετε!!! :yew:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δε νομίζω. Πάντα κάπου στο 70αρι έκανε το Wireless.
Μήπως μπερδεύεις τις τιμές με τη νέα σειρά που έβγαλε; Έχει πλέον μια βάση από αλουμίνιο, έχει το χαρακτηριστικό "pro" στο τέλος, κι έχει και τη νέα σειρά με μαγνήτες που δεν προτείνεται για μοτοσυκλέτες.
80 έχει τώρα το waterproof wireless που μας ενδιαφέρει για μηχανή και που δεν είναι συμβατό με την universal αυτοκόλλητη βάση τηλεφώνου αν το διάβασα σωστά.

Ο Αυστραλός με το ulephone με καλώδιο και blue tack στην φίσα usb για αδιάβροχο ποίηση και το Garmin παρέα νομίζω ίνδαλμα.
 
Top Bottom