Βαφή κάγκελων (που στη Θεσσαλονίκη;)

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Καλησπέρα σύντροχοι,

Τα κάγκελα προστασίας του κινητήρα και οι βάσεις των βαλιτσών έχουν πετάξει σκουριές και λέω να τα δώσω για βάψιμο, για αναννεώση. Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που μπορώ να απευθυνθώ στη Θεσσαλονίκη;

Για την ιστορία, τα πίσω θα γίνουν μαύρα, τα μπροστά όμως θέλω να τα βάψω το πορτοκαλί της ΚΤΜ. Ρώτησα ήδη κάπου και μου είπαν για αμμοβολή και ηλεκτροστατική, αλλά τον συγκεκριμένο κωδικό RAL για το πορτοκαλί... γιοκ.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα, σκέφτηκα όμως να ρωτήσω και σε μαγαζιά που βάφουν ποδήλατα...


Σατζέστιονς;

:friendship:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Καλησπέρα σύντροχοι,

Τα κάγκελα προστασίας του κινητήρα και οι βάσεις των βαλιτσών έχουν πετάξει σκουριές και λέω να τα δώσω για βάψιμο, για αναννεώση. Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που μπορώ να απευθυνθώ στη Θεσσαλονίκη;

Για την ιστορία, τα πίσω θα γίνουν μαύρα, τα μπροστά όμως θέλω να τα βάψω το πορτοκαλί της ΚΤΜ. Ρώτησα ήδη κάπου και μου είπαν για αμμοβολή και ηλεκτροστατική, αλλά τον συγκεκριμένο κωδικό RAL για το πορτοκαλί... γιοκ.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα, σκέφτηκα όμως να ρωτήσω και σε μαγαζιά που βάφουν ποδήλατα...


Σατζέστιονς;

:friendship:
Εγώ προσφάτως έβαψα με ηλεκτροστατική στους Αφους Ηλιάδη (αν δεν κάνω λάθος) πάνω από την Νικόπολη στον δρόμο του Πασσιά και του κλειστού πλέον Αλπίνο.
Λεπτομέρειες σε λίγο...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Εγω τα εβαψα σε φιλο φανοποιο μπογιατζη αλλα οχι ηλεκτροστατικη.Μια χαρα εγιναν αλλα ο χρονος θα δειξει ποσο θα κρατησουν.Θα ηθελα να μαθω ομως τιμη για ηλεκτροστατικη γιατι σκευτομαι για την αλλαγη σε πορτοκαλλι...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
το πορτοκαλι της ΚΤΜ δε νομιζω να το ξερουν.
Το πορτοκαλί της KTM το ξέρω εγώ (RAL2009), αυτό που θέλω είναι να το έχουν, γιατί εκεί που ρώτησα μου ανέφερε πως αυτός που θα κάνει τη βαφή πρέπει να έχει 3-4 αποχρώσεις και δε μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε χρώμα.

Θενξ για τις επαφές γκάιζ. Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα, για κάθε ενδιαφερόμενο!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αν και το συζητήσαμε κατ'ιδίαν με vvag, for the record που λεν και στο χωριό μου έχω ακούσει και για τον Τουμπίδη: http://ttdesign.blogspot.gr/

Δεν ξέρω αν ξέρει κανείς τη δουλειά του.
Ειναι παρα πολυ καλος αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια. @ΗΛΙΑΣ ακουει?
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Αν και το συζητήσαμε κατ'ιδίαν με vvag, for the record που λεν και στο χωριό μου έχω ακούσει και για τον Τουμπίδη: http://ttdesign.blogspot.gr/

Δεν ξέρω αν ξέρει κανείς τη δουλειά του.
Εκεί είναι που πήγα. Ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος, θα τα έδινε σε άλλον όμως για αμμοβολή/ηλεκτροστατική, και το πρόβλημα όπως είπα ήταν ότι δεν ξέρω αν θα είχε το πορτοκαλί που ψάχνω για τα μπροστινά.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αν και το συζητήσαμε κατ'ιδίαν με vvag, for the record που λεν και στο χωριό μου έχω ακούσει και για τον Τουμπίδη: http://ttdesign.blogspot.gr/
Δεν ξέρω αν ξέρει κανείς τη δουλειά του.
Αν είχα να βάψω κάτι "ξεχωριστό" του εμπορίου θα πήγαινα με κλειστά μάτια στο Θωμά.

Εκεί είναι που πήγα. Ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος, θα τα έδινε σε άλλον όμως για αμμοβολή/ηλεκτροστατική, και το πρόβλημα όπως είπα ήταν ότι δεν ξέρω αν θα είχε το πορτοκαλί που ψάχνω για τα μπροστινά.
Γιώργο στην ηλεκτροστατική υπάρχουν συγκεκριμένα "γενικά" χρώματα. Αν θέλεις ακριβώς το χρώμα της ΚΤΜ θα χρειαστείς "μπογιατζή".
 
Top Bottom