Βαφή με υγρό καουτσούκ / Plasti dip

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
ερώτηση εδώ (για να μην ανοίγω νέο θέμα)
οι ζάντες στο 950 έχουν σημάδια σαν να ξεβάφουν
αν τις τρίψω για να εξομαλυνθούν οι ανωμαλίες και ρίξω πολλά χέρια από αυτό το ζμι, θα γίνει τίποτα???
(με δεδομένο ότι το μηχανάκι θα κινείται μόνο όπου υπάρχει άσφαλτος από κάτω....)


Δυστυχώς πάλι θα ξεφλουδίζει.
Το plasti dip δεν αντέχει στα χτυπήματα από πετραδάκια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε ζάντα που έχει μικροστρεβλώσεις το κοινό σπρέι θα κάνει σπασίματα όπως αυτά που βλέπουμε, το ντιπ λογικά αν στρωθεί σε καθαρό και στερεό υπόστρωμα θα έχει ελαστικότητα.

Αντοχή στο σπρέι αλυσίδας κλπ χημικά δεν ξέρω, το βλέπω σε ζάντες αυτοκινήτου όμως άρα δεν είναι λάθος η εφαρμογή. Είναι "φθηνό" το πείραμα σε σχέση με το να βγουν, λυθούν, ηλεκτροστατική, πλέξιμο στις ζάντες.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Σε ζάντα που έχει μικροστρεβλώσεις το κοινό σπρέι θα κάνει σπασίματα όπως αυτά που βλέπουμε, το ντιπ λογικά αν στρωθεί σε καθαρό και στερεό υπόστρωμα θα έχει ελαστικότητα.

Αντοχή στο σπρέι αλυσίδας κλπ χημικά δεν ξέρω, το βλέπω σε ζάντες αυτοκινήτου όμως άρα δεν είναι λάθος η εφαρμογή. Είναι "φθηνό" το πείραμα σε σχέση με το να βγουν, λυθούν, ηλεκτροστατική, πλέξιμο στις ζάντες.
αυτό ακριβώς!! και εδώ Βόλο, δεν ξέρω αν έχουμε κάποιον καλό... θα το δοκιμάσω (ελπίζω το επόμενο σαβ/κο) και βλέπουμε ;)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τώρα το διάβασα το θέμα και δεν είμαι σπίτι να βγάλω φωτογραφία....
Το plastidip όσο είναι ''φρέσκο'' είναι μία χαρά, αρκεί να εφαρμοστεί σε λεία επιφάνεια. Ότι κρατήρες και τρύπες αφήσεις θα φαίνονται.
Όσο περνάει ο καιρός και σκληραίνει, τόσο έχει την τάση αποσκίρτησης από το υλικό που είναι επάνω. Πόσο δε στον τροχό που θα τον πλένεις και με πίεση.
Ως μια προσωρινή λύσει είναι ok. Για μόνιμη, από μένα είναι όχι...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ερώτηση εδώ (για να μην ανοίγω νέο θέμα)
οι ζάντες στο 950 έχουν σημάδια σαν να ξεβάφουν
αν τις τρίψω για να εξομαλυνθούν οι ανωμαλίες και ρίξω πολλά χέρια από αυτό το ζμι, θα γίνει τίποτα???
(με δεδομένο ότι το μηχανάκι θα κινείται μόνο όπου υπάρχει άσφαλτος από κάτω....)


Και εσύ κάποτε είχες μαλλιά... :secret:
Αγνόησέ τα ελαττώματά του και ζήσε μαζί του... ;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και εσύ κάποτε είχες μαλλιά... :secret:
Αγνόησέ τα ελαττώματά του και ζήσε μαζί του... ;)
Τα ψυχολογικά μου όμως δεν μπορούν να τα αγνοήσουν....
Είδωμεν...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
κάτσε να βγάλω φωτογραφία με το καινούριο topcase και το διπλό tankbag (1 σε κάθε τεπόζιτο) και τα ασφάλτινα λάστιχα..... εγκεφαλικό ο μπαρμπαστρούμφ μας....
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
κάτσε να βγάλω φωτογραφία με το καινούριο topcase και το διπλό tankbag (1 σε κάθε τεπόζιτο) και τα ασφάλτινα λάστιχα..... εγκεφαλικό ο μπαρμπαστρούμφ μας....
[url=https://ibb.co/sq7yWtc][/URL]
 
Top Bottom