Βενζίνη + Πρωτεΐνη = Ενδορφίνες

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς όλους όσους βρέθηκαν στη βόλτα, χάρηκα πάρα πολύ που είδα τα φιλαράκια από πανου αλλά και που γνώρισα παιδιά που τα λέγαμε μόνο διαδικτυακά.
Αποδειχθθεικε για ακόμα μια φορά ότι όταν η παρέα "τα λέει ωραία", τα υπόλοιπα περισσεύουν.


Γέλασα πολύ, έφαγα καλά και οδήγησα σε όμορφους δρόμους μέσα στα βουνα.

Η κατεμάρα μου για ακόμα μια φορά μου έδωσε το κάτι παραπάνω, απομακρύνοντάς με λίγο ακόμα από την πώλησή της. Έχει έναν τρόπο αυτό το μηχανάκι να αποκτάει ψυχή και να σου ταράζει τον εσωτερικό σου κόσμο.
Ξερω, ξέρω.......αλλα αφήστε με να ζω το όνειρο, άλλωστε η ίδια η ζωή ένα όνειρο είναι και ο θάνατος είναι το ξυπνητήρι.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και μεις σε ευχαριστούμε πολύ, που μας ενωσες βγάζοντας αυτή τη βόλτα, και ξαναβρεθηκαμε παλιοί γνωστοί, αλλά και γνωρίσαμε νέους φίλους. Στα καλύτερα που έρχονται καλέ μας καπτεν :)




ΥΓ νταξει μας έπεισες με το κτμ
Αντε πάρε ένα τζι ες τώρα να σωνουμε επιτέλους :p:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η συγκεκριμένη πρόσκληση του Γιάννη για να βρεθούμε στον Αθανάσιο Διάκο - και τον ευχαριστούμε για το ξεσήκωμα - είναι μία από τις κλασικές βόλτες πού επιδιώκω να βρίσκομαι γιατί ξέρω ότι θα δω και τα παιδιά τα οποία δεν συναντούμε στις χωμάτινες τσάρκες μας.
Ως εκ τούτου ήθελα να πάω με νύχια και με δόντια...
Λογαριάζαμε όμως χωρίς τον ξενοδόχο (στην προκειμένη περίπτωση λεγότανε Ιανός) διότι έκανε θάλασσα το νομό Καρδίτσας οπότε κόπηκε οποιαδήποτε φυσιολογική οδική πρόσβαση προς Στερεά Ελλάδα...:(
Όμως αργά το βράδυ του Σαββάτου μάθαμε ότι η παλιά εθνική οδός προς Αθήνα είχε σχετικά ανοίξει όπως διαπιστώσαμε και εμείς την Κυριακή το πρωί...
Περιμένοντας την Τρικαλινή παρέα τον Δήμο dimos47ki7 και τον Βασίλη με το Africa.



Το θέαμα που αντικρίσαμε περνώντας τα όρια του νόμου Τρικάλων και μπαίνοντας στο νομό Καρδίτσας ήταν αποκαρδιωτικό...
Τα πάντα είχανε μετατραπεί σε μία τεράστια λίμνη...




Συνεχίζοντας την πορεία μας κινηθήκαμε περιφερειακά της Καρδίτσας με την κατάσταση να είναι σε κάποια σημεία ακόμα χειρότερη βρίσκοντας μεγάλες νερολακκούβες και πολλή λάσπη πάνω στην παλιά εθνική οδό προς Αθήνα.
Φτάσαμε στο σημείο που είχαμε δώσει ραντεβού στη Λαμία με μία μικρή καθυστέρηση όπου συναντηθήκαμε με τους υπόλοιπους Θεσσαλούς και τον έναν και μοναδικό Κατερινιώτη Greg Ø !!!
Φτάσαμε σχετικά νωρίς στο σημείο που θα πίναμε καφέ στην Οίτη και είπαμε να δέσουμε τα άλογα τα οποία είχανε αφηνιάσει στο Μπράλο να βοσκήσουν... :roflmao:


Πείνασε το πουλάκι μου...


Συνεχίζεται...
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Φιλε μου Σάββα...
Πρόσεχε με αυτές τις φωτογραφίες...
Κυκλοφορούν και εγκεφαλικά...
Ελπίζω μόνο να μην τη δει ο Alex990 ... :roflmao:
Αν την δει έχω και καλύτερη από τη Ρουμανία που δεν την έβαλα στην αναμετάδοση.
Αν θέλετε όμως θα την βάλω. Συνιστώνται χάπια πιέσεως πριν. :ha
Βασικά η τσέπη μου με τρώει που είναι άδεια
Τα λεφτά τρώγονται φρέσκα.
Δεν πρέπει να μπαγιατεύουν.:fun
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ενδορφίνες είναι οι ορμόνες της ευφορίας, κοινώς τις απελευθερώνει το σώμα μας όταν νιώθουμε και περνάμε ευχάριστα. Η κοινωνία που ζούμε μαζί με τον κατατονικό και αγχωτικό τρόπο ζωής που χωρίς επιλογή κληθήκαμε να ακολουθούμε, μας έχουν κάνει να αναζητούμε κάθε τι που θα μας ανακουφίσει από αυτήν την καθημερινότητα.
Με γνώμονα την καλή παρέα, το καλό φαγητό, τις ομορφιές της πατρίδας μας και την καύση οκτανίων, η χθεσινή ασφάλτινη βόλτα στον Αθανάσιο Διάκο Φωκίδας έμελε να καλύψει πλήρως την ανάγκη για φυγή από τον φαύλο κύκλο της ρουτίνας.

Βάλτε ό,τι φωτό/σκέψεις/συμπερασματα κτλ έχετε στο παρόν νήμα, για να έχουμε καθαρές αναμνήσεις από την χθεσινή γυροβολιά.
γιατί???

γιατί βρε αγόρι μου να κάνεις ναρκωτικά??

γιατί???

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μέρος βου...
Αφού τιμήσαμε τους καφέδες και τις σπανακοτυρόπιτες για να ανοίξει η όρεξη ήρθε η ώρα να τραβήξουμε για το σημείο που θα γινόταν η μεσημεριανή κραιπάλη...
Φεύγοντας ακολουθήσαμε τον βόρειο δρόμο δηλαδή από Καστριώτισσα, Μαυρολιθάρι κλπ.



Μερικές φωτό από το τελευταίο γκρουπάκι γιατί οι προηγούμενοι είχαν ξεκινήσει πιο νωρίς.

Σάββας Savvas62


Γεια σου και σένα Σώτο...! sothrhs


Γαβρίλος


Το παλικάρι με το σκούτερ το οποίο πήγαινε αεροπορία...!
Ας με συγχωρέσει δεν συγκράτησα το όνομα του.


Γρηγόρης Greg Ø


Πέτρος petros KLR


Ο Θοδωρής todor και ο Αστραχάν...


Γιώργης Jeronimo


Και ο καπετάνιος μας... Aldebaran


Συνεχίζεται...
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Εσένα αποπάνου (thenos) πολύ σέΧω συμπαθήσει...:)
Nτάξ για τον Αμπεμπαμπλομ δεν υπάρχουν λόγια το τερμάτισε....και το ΚΤΜ...o_O
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το παληκαρι με το λευκο σκουτερ ειναι ο Ηλιας strofakias φιλος απο παλια εχουμε κανει αρκετες βολτες μαζι..
Στην επιστροφη απο εθνικη μπηκε μπροστα για να δινει ρυθμο.....130-140 συνεχεια (το ηλεκτρονικο οργανακι εγραψε max speed 148)....ειμαστε στη μεσαια λωριδα...στην αριστερη πλησιαζει μια Ferrari 456 Italia κοβει κ για κανα 10λεπτο ηταν διπλα στο Ηλια..μεχρι που εκανε σημα με το χερι..!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το παληκαρι με το λευκο σκουτερ ειναι ο Ηλιας strofakias φιλος απο παλια εχουμε κανει αρκετες βολτες μαζι..
Στην επιστροφη απο εθνικη μπηκε μπροστα για να δινει ρυθμο.....130-140 συνεχεια (το ηλεκτρονικο οργανακι εγραψε max speed 148)....ειμαστε στη μεσαια λωριδα...στην αριστερη πλησιαζει μια Ferrari 456 Italia κοβει κ για κανα 10λεπτο ηταν διπλα στο Ηλια..μεχρι που εκανε σημα με το χερι..!!!!
Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση!
Πάντως το τιμάει το nickname του το παλικάρι... :laugh:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Το παληκαρι με το λευκο σκουτερ ειναι ο Ηλιας strofakias φιλος απο παλια εχουμε κανει αρκετες βολτες μαζι..
Στην επιστροφη απο εθνικη μπηκε μπροστα για να δινει ρυθμο.....130-140 συνεχεια (το ηλεκτρονικο οργανακι εγραψε max speed 148)....ειμαστε στη μεσαια λωριδα...στην αριστερη πλησιαζει μια Ferrari 456 Italia κοβει κ για κανα 10λεπτο ηταν διπλα στο Ηλια..μεχρι που εκανε σημα με το χερι..!!!!
Ένα θα πω : HONDA SH 300.-:cool:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μέρος τρίτο και τελευταίο...
Φτάνοντας στην πλατεία του Αθανασίου Διάκου το ραντάρ εντόπισε απευθείας την ταβέρνα που είχε κανονίσει ο Γιάννης για το μεσημεριανό τσιμπούσι.
Μπαίνοντας ακροβολισθήκαμε εν ριπή οφθαλμού στα τραπέζια... :laugh:
Στο επόμενο πεντάλεπτο είχαν δοθεί ήδη οι παραγγελίες...:happy:
Το όλο σκηνικό μου θύμισε τα μικρά χελιδόνια που περιμένουν στη φωλιά τους με ανοιχτό το στόμα να έλθει εξ ουρανού η τροφή...:fun
Από γαστρονομικής απόψεως μπορώ να πω ότι όλα ήταν εξαιρετικά!:ok:
Να μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε τον αγαπητό Σωτήρη sothrhs για το πεσκέσι του!!!
Τρία κουτιά με σιροπιαστά μπακλαβαδάκια,ροξάκια και διάφορα άλλα μπινελίκια μαζί με κάτι περίεργα ροζ λουκούμια...ήρθαν για να ανεβάσουν τα σάκχαρα...:ok:

Η Αγία Τριάς...


Στην παρακάτω εικόνα ο Σωτήρης προσπαθεί με ρεαλιστικό τρόπο να εξηγήσει στο Θόδωρα πώς το 640 την είχε πιο μεγάλη...
Την διαδρομή της ανάρτησης εννοούσε?
Τι συμπίεση εννοούσε...?
Θα σας γελάσω...


Γιαννάκη..... εκδηλώνεσαι...:roflmao:


Δεν φτάνει που είναι αναποφάσιστος, έχει άσπρο v-strom,είναι και αχόρταγος...
Κάνει παπάρα με ψωμί στο κουτί με τα ροξάκια...:oops:
Τι να πεις δηλαδή...


Αυτά από μένα, χάρηκα που ξαναείδα αυτούς που κατάφεραν να έρθουν, χάρηκα επίσης για τις νέες γνωριμίες και ελπίζω να επαναληφθεί σύντομα κάπου αλλού!
Βγείτε και οδηγήστε τώρα που μπορείτε γιατί αύριο δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει...
Καλό μεσημέρι!!!:friendship:
 
Top Bottom