Βιδάδικο στην Αθήνα

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Ψάχνω κάτι βίδες για το μηχανάκι μου (που δεν υπάρχουν στην αντιπροσωπεία). Η βίδα που ψάχνω είναι αρκετά κοινή, Μ6, εξάγωνη μήκος 3,5cm με ροδέλα (*). Μάλιστα έχω ήδη μια πιο μικρή (για να δούμε ακριβώς το σπείρωμα).

Ξέρετε κάποιο βιδάδικο να απευθυνθώ; Βρίσκω μερικά στο google αλλά από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι υπάρχει ένα προς Καλλιρρόης αλλά δεν θυμούνται όνομα.


(*) = σε Tenere 700, είναι οι βίδες που πιάνουν την ποδιά του Rally με το πλαίσιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Μόλις στρίψεις από Φραντζή δεξιά στη Καλλιρρόης, μετά το τζορτζοπουλο που είναι γωνία 2-3 μαγαζί είναι οι βίδες.καλου κακού έχε δείγμα μαζι
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Στα 'βόρεια' εγώ πηγαίνω στον Δαμίγο. Βλέπω πως έχει κι άλλα καταστήματα στην Αττική.

 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Κέντρο Βίδας Ντέτσικας
Ιφιγενείας 75 Νέα Ιωνία
Ότι έχω χρειαστεί μέχρι στιγμής από βίδες το έχω βρει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόλις στρίψεις από Φραντζή δεξιά στη Καλλιρρόης, μετά το τζορτζοπουλο που είναι γωνία 2-3 μαγαζί είναι οι βίδες.καλου κακού έχε δείγμα μαζι
5-6.... :D
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Οπως ειπαν παραπάνω Δαμίγο και Κέντρο Βίδας έχει καλη ποικιλία (και εχω βρει στο δευτερο ότι δεν ειχε το πρώτο)

Επίσης για βίδες έχω πάει και στη ΒΙΔΕΜΠΟΡΙΚΗ (Ἥβης 10, Αθήνα 10554)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στη Καλλιρόης 61 το κατάστημα λέγεται ΒΙΔΕΣ, αλλά αν πας καλό είναι να έχεις και συνταγή μαζί σου.... κοινώς είναι ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

Εγώ για βίδες πηγαίνω πάντα πρώτα στον Ρέππα που έχει ανθρώπινες τιμές, δεν έχει τ' όνομα... αλλά είναι πολύ παλιός και γνωστός στη πιάτσα και βρίσκεις ακόμη και ιδιαίτερες βίδες.

 
Τελευταία επεξεργασία:

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Στη Σπύρου Πάτση θα βρεις (σχεδόν) τα πάντα από βιδες, κατά προτίμηση στον Γαμβρινό.
Εναλλακτικά και στον Μακρυνόρη αλλά συνιστώ τον πρώτο.... Τιμές κανονικές απ'όσο θυμάμαι.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Λογω δουλειας ψωνιζω συνεχεια βιδες. Αν εισαι κεντρο πηγαινε Σπυρου Πατση στην Αγιου ορους Θανηλακης " Βιδες Γιωργος". Αυτος κ ο Γαμβρινος εχουν και τα πιο εξειδικευμενα. Στον Θανηλακη απο τον οποιο ψωνιζω, παιζει να μην σου παρει κ λ7 για 2 3 βιδες.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Στη Καλλιρόης 61 το κατάστημα λέγεται ΒΙΔΕΣ, αλλά αν πας καλό είναι να έχεις και συνταγή μαζί σου.... κοινώς είναι ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

Εγώ για βίδες πηγαίνω πάντα πρώτα στον Ρέππα που έχει ανθρώπινες τιμές, δεν έχει τ' όνομα... αλλά είναι πολύ παλιός και γνωστός στη πιάτσα και βρίσκεις ακόμη και ιδιαίτερες βίδες.

Σε αυτο στην Καλλιροης πηγα μια φορα....βγηκα ελαφρυτερος κατα 10 ευρω για 5 βιδες...δεν ξαναπατησα.
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Λογω δουλειας ψωνιζω συνεχεια βιδες. Αν εισαι κεντρο πηγαινε Σπυρου Πατση στην Αγιου ορους Θανηλακης " Βιδες Γιωργος". Αυτος κ ο Γαμβρινος εχουν και τα πιο εξειδικευμενα. Στον Θανηλακη απο τον οποιο ψωνιζω, παιζει να μην σου παρει κ λ7 για 2 3 βιδες.
Πρώτη φορά πάω για βίδες Σπύρου Πάτση, λόγω απόστασης πήγαινα Καλλιρόης και μου τον πιάνανε για τα καλά, πολύ ωραία εμπειρία, κάποιο λόγο θα έχουν όλα τα συνεργεία της Αθήνας να τραβιούνται μέχρι Σπύρου Πάτση.
 
Top Bottom