Βιντεο που μας αρεσουν

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Megatest Moto 2019

Απολαυστικό…

Τι εγινε Νατασσα?Γλυκοκοιτας τα χωματινα?
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9

Βλέποντας κάτι τέτοια βίντεο, πάντα σκέφτομαι ότι αν δεν είσαι ο Chris Birch και δεν είσαι και μεγιστάνας αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο καταφέρνεις και δίνεις 20,000 για να πάρεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα, πόσες πιθανότητες υπάρχουν να κάνεις τέτοια χρήση?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και ο Πριτς μόνο για promotion πηγαίνει εκεί με το 1290, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις με ένα 300 tpi ώστε να το απολαύσει
Έτσι ...άλλη κατηγορία αναβατών έτσι και αλλιώς.
Επαγγελματίες κλπ κλπ
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Και ο Πριτς μόνο για promotion πηγαίνει εκεί με το 1290, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις με ένα 300 tpi ώστε να το απολαύσει
Φίλε Βασίλη αυτό πιστεύω κι εγώ. Ότι με τέτοιο θηρίο, μόνο για promotion θα κάνεις τέτοια χρήση. Και σκέφτομαι, πώς μπαίνει μια εταιρεία στη λογική να δαπανήσει τόσο χρόνο και χρήμα για R&D ώστε να κατασκευάσει μια "εντούρο" μοτοσυκλέτα 250 κιλών αφού οι πιθανότητες κάποιος να τη χρησιμοποιήσει για να της πιει το αίμα είναι απειροελάχιστες?
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Φίλε Βασίλη αυτό πιστεύω κι εγώ. Ότι με τέτοιο θηρίο, μόνο για promotion θα κάνεις τέτοια χρήση. Και σκέφτομαι, πώς μπαίνει μια εταιρεία στη λογική να δαπανήσει τόσο χρόνο και χρήμα για R&D ώστε να κατασκευάσει μια "εντούρο" μοτοσυκλέτα 250 κιλών αφού οι πιθανότητες κάποιος να τη χρησιμοποιήσει για να της πιει το αίμα είναι απειροελάχιστες?
Κάθε ένας ζει το μύθο του και αυτό οι εταιρείες το εκμεταλλεύονται με το κατάλληλο promo κ το υψηλό αντίτιμο βέβαια
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προφανώς έχει να κάνει με τον ανταγωνισμό μεταξύ των εταιρειών κατασκευής.
Σημαίνει ότι η μοτοσυκλέτα μπορεί να το κάνει (και δεν είναι λίγες οι μοτοσυκλέτες με αυτές τις δυνατότητες στα κατάλληλα χέρια) όχι όμως και ο κάθε αναβάτης. (ειδικά αυτός που δεν του περισσεύουν € για να διορθώνει ζημιές)
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Και ο Πριτς μόνο για promotion πηγαίνει εκεί με το 1290, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις με ένα 300 tpi ώστε να το απολαύσει
Όχι απαραίτητα, μιλάμε για αναβάτες των οποίων οι ικανότητες είναι σε άλλο επίπεδο και που εκ φύσεως είναι πολύ ανταγωνιστικοί και θέλουν να ξεπερνάνε τα όριά τους. Τα μεγάλα μηχανάκια τους δίνουν μια επιπλέον πρόκληση σε συνθήκες που με το 300tpi θα ήταν τόσο εύκολες που παίζει κ να μην βρίσκουν λόγο να το κάνουν.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
"Υποτίθεται" πως αν έχεις το κεφάλαιο να αγοράσεις και να συντηρήσεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα, τότε μπορείς και να καλύπτεις ενδεχόμενες ζημιές από πτώσεις κτλ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Βλέποντας κάτι τέτοια βίντεο, πάντα σκέφτομαι ότι αν δεν είσαι ο Chris Birch και δεν είσαι και μεγιστάνας αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο καταφέρνεις και δίνεις 20,000 για να πάρεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα, πόσες πιθανότητες υπάρχουν να κάνεις τέτοια χρήση?
Τέτοια χρήση που κάνει ο Birch, δεν υπάρχουν πιθανότητες να την κάνεις, γιατί δεν έχεις και το αντίστοιχο ταλέντο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
"Υποτίθεται" πως αν έχεις το κεφάλαιο να αγοράσεις και να συντηρήσεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα, τότε μπορείς και να καλύπτεις ενδεχόμενες ζημιές από πτώσεις κτλ.
Το θέμα είναι να θες. Δεν κατάφερα να σπάσω τον Πήγασο, τον αγόρασα για να τον σπάσω μαθαίνοντας, δεν έχω ψυχολογία "φτηνό είναι σπάσε το". Λεφτά να πάρω άλλον έχω.

Το θέμα είναι πόσο απολαμβάνεις όντως κάτι τέτοιο, πέραν των bragging rights.

Πχ βλέπω τώρα ένα βίντεο με δύο ελληνικά 690 ράλι και λέει στην αρχή ο άνθρωπος "εγώ δεν είμαι birch".



STF το όνειρο του nc750 ισχυροποιεί αυτό που λες, οδηγική απόλαυση επίπεδο έβαλα πλυντήριο και κοιτάζω τον κάδο.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
"Υποτίθεται" πως αν έχεις το κεφάλαιο να αγοράσεις και να συντηρήσεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα, τότε μπορείς και να καλύπτεις ενδεχόμενες ζημιές από πτώσεις κτλ.
Υποτίθεται, όπως σωστα λες!!!!!!!!

Όμως, σε μια χώρα του.... "δειχνεστε" (δεν έχω κατά νου κάποια συγκεκριμένη :p ), αυτές είναι μπανάλ απόψεις!!!!!!
Ας πάρουμε το "εργαλείο" και ας το κοιτάμε μετά στο γκαράζ :laugh:! Έχει ο Θεός για τα υπόλοιπα..... :wacky:
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Τέτοια χρήση που κάνει ο Birch, δεν υπάρχουν πιθανότητες να την κάνεις, γιατί δεν έχεις και το αντίστοιχο ταλέντο.
Δεκτό απολύτως. Απλά με την έννοια τέτοια χρήση δεν εννοώ απαραίτητα να κανεις πετάγματα κλπ. Συλλογίζομαι για παράδειγμα τον εαυτό μου. Θα μπορούσα για παράδειγμα να δώσω 13-15Κ να πάρω ένα καλό μηχανάκι. Κάθε φορά λέω όμως μην τα δίνεις γιατί δεν θα μπορείς να το δεις ούτε με γρατζουνιά. Πήρα πχ το Στρώμα γιατί λέω ε μια χαρά, θα το πάρω που είναι και οικονομικό και παλιό και θα του πιω το αίμα κι αν πάθει κάτι, στον γκιονι μου. Έλα όμως που και πάλι το προσέχω σαν τα μάτια μου. Κι αναρωτιέμαι, είμαι μόνο εγώ έτσι; Άλλος πχ θα πάρει το 890r κούτα και θα το πάει για εντουραδα; Βλέποντας σας καταλαβαίνω ότι είμαι μειονότητα. Πως το κάνετε; Τι έχετε κατά νου όταν βάζετε το GS πχ στα κροκαλια (ερώτηση γενικής φύσης όχι σε εσένα καπετάνιε);;;
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν θα μας φάνε τα σίδερα , εμείς θα τα φάμε .
Φίλε μου μην γίνεσαι υπόδουλος τον πραγμάτων , να δίνεις αξία μόνο στους ανθρώπους κ μόνο σε αυτούς που αξίζουν για εσένα .
Τα σίδερα ξανά γίνονται κ η ζωή είναι πολύ μικρή (φάε τον κουραμπιέ )

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεκτό απολύτως. Απλά με την έννοια τέτοια χρήση δεν εννοώ απαραίτητα να κανεις πετάγματα κλπ. Συλλογίζομαι για παράδειγμα τον εαυτό μου. Θα μπορούσα για παράδειγμα να δώσω 13-15Κ να πάρω ένα καλό μηχανάκι. Κάθε φορά λέω όμως μην τα δίνεις γιατί δεν θα μπορείς να το δεις ούτε με γρατζουνιά. Πήρα πχ το Στρώμα γιατί λέω ε μια χαρά, θα το πάρω που είναι και οικονομικό και παλιό και θα του πιω το αίμα κι αν πάθει κάτι, στον γκιονι μου. Έλα όμως που και πάλι το προσέχω σαν τα μάτια μου. Κι αναρωτιέμαι, είμαι μόνο εγώ έτσι; Άλλος πχ θα πάρει το 890r κούτα και θα το πάει για εντουραδα; Βλέποντας σας καταλαβαίνω ότι είμαι μειονότητα. Πως το κάνετε; Τι έχετε κατά νου όταν βάζετε το GS πχ στα κροκαλια (ερώτηση γενικής φύσης όχι σε εσένα καπετάνιε);;;
Έχει να κάνει πόσο συνειδητοποιημενος είσαι σχετικά με την χρήση που θα κάνεις. Δηλαδή αν θες να μπεις στο χώμα, αλλά βαθιά μέσα σου δε θέλεις να δεις το μηχανάκι γρατζουνισμενο, τότε δε θα πρέπει να μπεις χώμα εξ'αρχης.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Εγώ με 15κ πάντως , θα έπαιρνα 3 μηχανάκια , ένα για κάθε χρήση. Άλλη κουβέντα βέβαια αυτή και κατατάσσεται στο ''used VS brand new''
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιατί ρε παιδιά; Όσοι παίρνουν Τ700 βάζουν το μηχανάκι εκεί που το βάζει ο Tares;
Σε κάποια συνέντευξη του Χρήστου του Νεοζηλανδού είχα διαβάσει να λέει ότι δεν είναι το πηγαίο ταλέντο, ρίχνει άπειρες ώρες προπόνησης για να έρθει εκεί που βρίσκεται. Και δεν είναι ο μόνος δηλαδή, πίσω από τα εντυπωσιακά βίντεο του εντουρακ666 έχει πολλά φέιλ και επιμονή.
 
Top Bottom