Βοήθεια: Μικρό retro-look για αρχάριο

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ θα σκεφτόμου και κάτι τέτοιο.

Με 18 κατοστάρικα εξαμηνίτικo bajaj pulsar 125 με ελάχιστα χλμ, καλό μηχανάκι ευχάριστο και ποιοτικό

 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Νομίζω ότι πρέπει θα ήταν ένα από τα καινούρια Royal Enfield, Hunter / Classic (έχω δει 3-4 τελευταία στον δρόμο και μου άρεσε και το στυλ και ο ήχος και η ποιότητα φάνηκε καλή), αλλά δεν θέλει να μπλέξει με δίπλωμα Α2 ο φίλος.
Από τα 125αρια, CB 125R - Honda Motorcycles
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Αν φτάνει τα χρήματα για yamaha XSR 125 (παίζουν ελαφρώς μτχ σε καλές τιμές) θα πήγαινα εκεί.

Δεύτερη επιλογή το zontes G125.

Τρίτη επιλογή το πανέμορφο astor orcal (κινητήρας yamaha ybr αντίγραφο), στο οποίο με εντυπωσίασε ότι μηχανάκια 6-7 ετών που βλέπω στη Θεσσαλονίκη, είναι σε πολύ καλή κατάσταση! Πχ

Για τα Brixton συμφωνώ με panavour, όσα έχω δει και είναι 2-3 ετών δείχνουν πολύ παλιότερα

Με daytona και γενικά τον εισαγωγέα, δεν θα έμπλεκα, τη μια χρονιά φέρνει το ένα, το σταματάει, μετά φέρνει άλλο και πάλι τα ίδια. Απλώς του βάζει την ονομασία daytona.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Η αλήθεια είναι πως εγώ για 125άρι θα τον έστελνα είτε σε μεταχειρισμένο (ως φθηνότερη λύση ή για να φτάσει ποιοτικότερο μοντέλο τύπου honda στα ιδια λεφτά) είτε σε scooter τύπου honda PCX/Sym jet. Δυστυχώς μας βγήκε λίγο ξεροκέφαλος :D Θα κοιτάξω και τις αλλες επιλογές που βάλατε εδώ...thank you!
 
Τελευταία επεξεργασία:

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
τελικά αφου επιμενει για την ώρα να μείνει στα 125 πάει για το zontes G125. Ωραιο φαινεται και απο κοντά. Αντε να δουμε
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Honda CB125F με κλειστά μάτια. Δεν καίει τίποτα, δεν χαλάει, δεν ζητάει. Μόνο εκτελεί και πολύ καλά μάλιστα.
Με λίγο παζάρι θα το πάρει και στην παλιά τιμή των ~2900 ευρώ.

Υπάρχει στην Honda Γκινοσσάτης στον Αγ.Δημήτριο για test ride (με ραντεβού).
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Δυστυχώς το οπτικο του θέματος μας χαλάει. Τελικά έκλεισε το zontes..
Ωραίο είναι και το Zontes. Στην G σειρά τους δείχνει και πολύ μεγαλύτερη από ότι είναι πραγματικά η κάθε μοτοσυκλέτα. Και όταν οδήγησα το GK350 μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Εμένα ενώ μου αρέσουν κάπως στις φωτογραφίες, από κοντά είναι πολύ μικρά!
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Εμένα ενώ μου αρέσουν κάπως στις φωτογραφίες, από κοντά είναι πολύ μικρά!
Με 1373mm μεταξόνιο (και το 125 και το 155) υπάρχει ένας φυσικός περιορισμός στο πόσο μεγάλα μπορούν πραγματικά να είναι.
Ακόμη και το μεγάλο το 350 1380mm έχει μόνο.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Τελικά έκλεισε το zontes..
προσοχη στα λαστιχα 1ης τοποθετησης...
γλυστρανε ''σχετικα'' στο βρεγμενο....
δεν ''αγαπουν'' ιδιαιτερα τις λευκες διαγραμμισεις....

συμβουλη μου ----> αλλαξε τα ....

:friendship:
 
Top Bottom