Βοήθεια για αγορά κράνους

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Χα χα, σε αυτα τα δυο ειχα καταλήξει κιεγω.
Προτιμησα το gt air για δυο λογους, ο πρωτος οτι το sr2 (και αλλα schuberth) εχουν διπλά μαξιλαρακια και ειναι πιο δυσκολοφορετα με αποτελεσμα να σε δυσκολευουν σε συχνο βαλε - βγαλε, ο αλλος λογος οτι ειχα το xr1000 και ημουν απολυτα ικανοποιημενος.
Υγ. Το γυαλι ηλιου πολυ βολικο, παντως και τα δυο ειναι κορυφαια κρανη, δοκιμασε τα και οποιο σου κατσει καλυτερα στο κεφαλι
 
Τελευταία επεξεργασία:

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Φίλε μου έχω το C3 PRO της Schuberth τη τελευταία διετία.
Εξαιρετική ποιότητα, αθόρυβο με πολύ καλό αερισμό και συναρμογή.
Αυτό που ανέφερε ο φίλος παραπάνω με τις χαρακιές στην αντηλιακή, ισχύει απόλυτα.
Δε γνωρίζω αν φταίει το συγκεκριμένο κράνος ή ισχύει σε όλα.
Το βάρος στα ανοιγόμενα είναι ένα θέμα, αλλά αυτό το γνωρίζεις εκ των προτέρων και ισχύει για όλα, ανεξαρτήτως μάρκας.
Εγώ πάντως δεν τα αλλάζω!!!
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
διλιμμα για τα κρανη που σε ενδιαφερουν κατα την γνωμη μου οποιο σου καθεται καλυτερα στο κεφαλι,δεν νοιωθεις δυσφορια αλλα και εργονομικα ειναι καλο αυτο να επιλεξεις.
Επισης το Shoei Hornet X2 που προτεινει ο φιλος ειναι εξαιρετικο.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05

pas-kos

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R1200GS LC
Έχω το s2. Απίστευτο κράνος. Πριν 1,5 χρόνο ήμουν στην ίδια φάση. 500 γιουρο max, μεταξύ shuberth, shoei, arai. Κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα όπως τα είδα κ δοκιμασα: s2, NXR, QuantumST-Rebel. Οποίο και να πάρεις είναι τοπ. Αν θες χλιδα-ηχομονωση shuberth, αν θες ποιοτητα- καλό αερισμό arai, shoei για τεχνολογία και αντοχή στο χρόνο.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Έχω το s2. Απίστευτο κράνος. Πριν 1,5 χρόνο ήμουν στην ίδια φάση. 500 γιουρο max, μεταξύ shuberth, shoei, arai. Κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα όπως τα είδα κ δοκιμασα: s2, NXR, QuantumST-Rebel. Οποίο και να πάρεις είναι τοπ. Αν θες χλιδα-ηχομονωση shuberth, αν θες ποιοτητα- καλό αερισμό arai, shoei για τεχνολογία και αντοχή στο χρόνο.

Yπάρχει διαφορά ανάμεσα στο S2 και στο S2 Sport ; Γιατί τα βρίσκω και με διαφορά στην τιμή.
 

pas-kos

Μέλος
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R1200GS LC
Νομιζω οτι s2 ειναι το μοντελο μεχρι και 2014, ενω s2sport το 2015-....Εγω το πηρα αρχες 2015 ηταν περσινο κ ειχε σκασει το νεο που ηταν αποτι ειδα ιδιο αλλα με dd κουμπωμα, νεα γραφικα και +100 ευρω.
 
Top Bottom