Βοήθεια για μπότες

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μπότες για κυρίως χωμάτινες καταστάσεις.. και όταν εννοώ χωμάτινες, τύπου ADVtrOFFy και όχι τρέξιμο με καθαρόαιμα...
Είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω τέτοιου είδους εξοπλισμό οπότε κάθε συμβουλή θα ήταν μία μεγάλη βοήθεια.
Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά η μηχανή που οδηγώ είναι R1200 GS adv.
Τώρα όσον αφορά τα χρήματα δεν θα ήθελα να φύγω πάνω από το 150 άρι αν αυτό είναι εφικτό βέβαια..
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Στα χρήματα αυτά βρίσκεις πολλές εντουρομπότες, αλλά τα βασικά μοντέλα των εταιριών. Αν πας λίγο παραπάνω θα βρεις μπότες με άρθρωση, που και παραπάνω ασφάλεια παρέχουν, αλλά και παραπανίσια ευκολία.
Σε όλες όμως τις περιπτώσεις, οι εντουρομπότες είναι απαραίτητες για χωμάτινες βόλτες!
 

P@vlos.B

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Παύλος
Μοτό
F650GS Dakar
Beta RR250
Gas Gas Txt Pro 250
Piaggio Liberty 150

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Μια χαρά φαίνονται και δεν ανεβαίνει πολύ σε τιμή, οπότε θα πάω μέσα στην εβδομάδα να τις δοκιμάσω.
 

kelas22

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Ειπες οτι δε θες να ξεφυγεις απ το 150 αρι αλλα καποια πραγματα ή τα περνεις φθηνα κ μετα τα ξαναπληρωνεις ή τα περνεις μια κ καλη λιγο πιο ακριβα κ τα κρατας για μια ζωη (κατα τη γνωμη μου) :)

Εγω εχω αυτες και ειναι απιστευτες μποτες με πολυ σταθερο πατημα αδιαβροχες 100% κ σκληρες οποτε σε περιπτωση πτωσης αν πεσει πανω η μηχανη πχ, κανει δουλεια.
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Sidi-Adventure-Gore/SubProducts/Sidi-Adventure-Gore-0001&Locale=en_GB (σε ελληνικα μαγαζια τις εχω βρει κ κατω απ τα 300 ευρω)
 

aadam

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
BMW R1200 GS ADV '08
Ειπες οτι δε θες να ξεφυγεις απ το 150 αρι αλλα καποια πραγματα ή τα περνεις φθηνα κ μετα τα ξαναπληρωνεις ή τα περνεις μια κ καλη λιγο πιο ακριβα κ τα κρατας για μια ζωη (κατα τη γνωμη μου) :)

Εγω εχω αυτες και ειναι απιστευτες μποτες με πολυ σταθερο πατημα αδιαβροχες 100% κ σκληρες οποτε σε περιπτωση πτωσης αν πεσει πανω η μηχανη πχ, κανει δουλεια.
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Sidi-Adventure-Gore/SubProducts/Sidi-Adventure-Gore-0001&Locale=en_GB (σε ελληνικα μαγαζια τις εχω βρει κ κατω απ τα 300 ευρω)
Κάτω από 300 που;
Το φθηνότερο που βρήκα ήταν στα 305
 
E

enduro

Επισκέπτης
Ψάξε και για TCX Infinity gore tex είναι η καλύτερη λύση για την χρήση που θα κάνεις
αν δεν έχεις εμπειρία από enduro η παραπάνω προτάσεις θα σου έρθουν πολύ δύσκολες άσε που στα on-off θα πρέπει να αλλάξεις την ρύθμιση των λεβιε των ταχυτήτων
 
E

enduro

Επισκέπτης
Επίσης η πρόταση του kelas 22 παραπάνω είναι παρα πολύ καλή
στο ίδιο site θα βρεις και αυτές που σε προτείνω
 
Top Bottom