Βοήθεια στην επιλογή!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκέψου λοιπόν, οι πρώτοι, πόσο καλύτερα θα πήγαιναν με ένα «μικρό», και τους δεύτερους που δεν θα έκαναν βήμα με ένα μεγάλο!!!!

Ότι και να λέμε, τα κιλά είναι πρόβλημα στο χώμα!
. Ναι βρε Νικόλα... Αλλά ρωτάει για gs o ανθρωπας.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
. Ναι βρε Νικόλα... Αλλά ρωτάει για gs o ανθρωπας.
Ok! :happy:
Αν ειναι λοιπον ενα απο τα δυο GS, το 800 ή το 1200, τοτε το 800 ειναι η καλυτερη επιλογη. Η γνωμη μου ειναι αυτη, και δεν το λεω μονο απο το θεμα βαρους. Μονο στα κυβικα υστερει (και καλά), πουθενα αλλου!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω παντως που εχω οδηγήσει και 800 και 1200 χώμα μου φαινεται πολυ πιο ευκολο το 1200 λόγω ροπής.
Πας παντού με ρελαντί και ειδικά καποιος αρχάριος που θα πεφτει γιατι δεν θα εχει στον νου του το γκαζι - συμπλέκτη!!

Καλα τα μικρα, αλλα η διασκέδαση του 1200 σε ανοιχτά κομματια που γραφεις (χωρις λογο) με πολλα χιλιομετρα ειναι το κατι αλλο!!!
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Να γράψω και εγώ τη χαζομάρα μου......

Έμαθα να οδηγαω σε 1200gs...
Μπήκα χωμα με 1200gs....
Στα 3 χρονια μετράω μια πτώση από χαζομάρα..

Ανέβηκα σε honda 450r σε χωμα και δεν ήξερα τι να το κάνω.... δε μ'αρεσε....!!

Οι μηχανές μπορούν, το θέμα είναι τι ήμαστε διατεθημένοι να κάνουμε εμείς... και σε τι καταστάσεις και "ταλαιπωρία" πάμε να μπλέξουμε.....!! Δε λέω ότι είναι το ίδιο όλες οι μηχανές, αλλά πως φανταζόμαστε εμάς πάνω σε μια τέτοια μηχανή...... όρεξη να υπάρχει...!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εδωσες μονος σου την απαντηση στο αρχικο ποστ.Το 800 γι αρχη γιατι περα απ ολα τ αλλα θα σε κανει και καλυτερο οδηγο.

Θα οδηγας με λιγοτερο αγχος και θα απολαυσεις περισσοτερο τις δυνατοτητες της μηχανης σου.
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Εδωσες μονος σου την απαντηση στο αρχικο ποστ.Το 800 γι αρχη γιατι περα απ ολα τ αλλα θα σε κανει και καλυτερο οδηγο.

Θα οδηγας με λιγοτερο αγχος και θα απολαυσεις περισσοτερο τις δυνατοτητες της μηχανης σου.
Αν αναφέρεσαι σε μένα......
Μα για να βοηθήσω πόσταρα....!!

Ψάχνουμε τη λεπτομέρεια και χάνουμε την ουσία...

Αν φαντάζεται τον εαυτό του ο οποιοσδήποτε πάνω σε μια μοτοσυκλέτα να κάνει το οποιοδήποτε..... ε θα το κάνει......!!
Μπορεί να το έχει έμφυτο, μπορει να χρειάζεται ιδιαίτερα μαθήματα...αλλά το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, ο στόχος θα επιτευχθεί..!!

Αν φοβάσαι, πέφτεις και κοιμάσαι.....
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αν αναφέρεσαι σε μένα......
Μα για να βοηθήσω πόσταρα....!!

Ψάχνουμε τη λεπτομέρεια και χάνουμε την ουσία...

Αν φαντάζεται τον εαυτό του ο οποιοσδήποτε πάνω σε μια μοτοσυκλέτα να κάνει το οποιοδήποτε..... ε θα το κάνει......!!
Μπορεί να το έχει έμφυτο, μπορει να χρειάζεται ιδιαίτερα μαθήματα...αλλά το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, ο στόχος θα επιτευχθεί..!!

Αν φοβάσαι, πέφτεις και κοιμάσαι.....
Αν αναφερομουν στο δικο σου ποστ θα εκανα quote το ποστ σου.Η απαντηση αφορουσε τον δημιουργο του θεματος.

Κατα τ αλλα το "Αν φοβάσαι, πέφτεις και κοιμάσαι....." δεν ειναι επιχειρημα σε σοβαρη συζητηση,γιατι ολοι γνωριζουμε πολυ καλα οτι ο φοβος μας κραταει ζωντανους.
 

Spirtas

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW R1200GS LC
Αν αναφερομουν στο δικο σου ποστ θα εκανα quote το ποστ σου.Η απαντηση αφορουσε τον δημιουργο του θεματος.
Δεν είδα να κανεις quote κάτι διαφορετικό και απάντησες κάτω από εμένα...
Παρεξήγηση λοιπόν....
Κατα τ αλλα το "Αν φοβάσαι, πέφτεις και κοιμάσαι....." δεν ειναι επιχειρημα σε σοβαρη συζητηση,γιατι ολοι γνωριζουμε πολυ καλα οτι ο φοβος μας κραταει ζωντανους.
Νομίζω όλοι μας ξεπεράσαμε κάποιο φόβο για να βάλουμε 2 ρόδες κάτω από τα σκέλια μας!!

Συγγνώμη που χαλασα τη σοβαρή σας συζήτηση..
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ακυρο το απο πανω.
Μολις πουληθηκε.
 
Top Bottom