Βοηθεια για συνεργειο-αμαξι Θεσσαλονίκη

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αντβεραινταραδες Καλημέρα !
Εχω βρει ενα αυτοκινητο σε μαγαζι της Σαλονικης στην οδο Λαγκαδα. Ειναι κανεις κοντα να του ριξει μια ματια εστω οπτικα; Γνωριζετε κανεναν σωστο μαστορα για VW να μπορει να το τσεκαρει; Στειλτε καμια προταση.
Σας ευχαριστω!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εγώ κοντά είμαι, αλλά από Βολκσβάγκεν δεν έχω ιδέα, ούτε και μάστορα γνωρίζω!
Αν μπορεί κάποιος άλλος, καλώς!
...ειδάλλως, εγώ μόνο οπτικό έλεγχο μπορώ να κάνω!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Καλημερα φιλε μου. Και εγω κοντα ειμαι για να ριξω μια οπτικη ματια. VW Golf ή Polo ??
Στο θεμα του συνεργειου το θεμα ειναι υποκειμενικο γιατι μιλαμε για αγορα αυτοκινητου.
Εγω θα προτεινα να παει καποιος να το δει απο εμας και απο εκει και περα στον τεχνικο ελεγχο να εισαι και εσυ παρων.
Οτι θες το κιν μου 6937379025.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2! Ενα Beetle ειναι, θα επικοινωνήσω με το μαγαζί και αν βγαινει το οικονομικό θα σας καλεσω παιδιά . Λογικα μεχρι Τεταρτη. Συνεργείο πιστεύω πιο πολυ για τα "χοντρα" θα ειναι, θεωρητικα υπαρχει και service book.
Ckalfas και dj-xatzi, Ευχαριστώ και παλι για την ανταπόκριση !
 

Kosta12gs

Μέλος
Περιοχή
Σταυρούπολη
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R 1200 GS
Χρήστο, και εγώ κοντά είμαι για να το δω ή να το πάω κάπου για έλεγχο. Έχω και ένα γνωστό που έχει συνεργείο στην περιοχή αλλά όχι για vw .αν νομίζεις ότι μπορώ να εξυπηρετήσω αν και όπως είπαν πιο πάνω καλύτερα είναι να έρθεις και εσύ
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι! Μίλησα τώρα το απόγευμα τελικά. Δέχεται έλεγχο σε οποιοδήποτε συνεργειο επίσημο, αλλά επειδή λέει το αυτοκίνητο είναι 12ετών δεν κάνει χρηματοδότηση. Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!και είχα ψηθεί να ανέβω ΣΚ να το πάρω
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Ευχαριστώ πολύ, είστε ωραίοι. Θα ξαναμιλησω αύριο για το αν μπορεί να βρούμε κάποια λύση για χρηματοδότηση και αναλόγως βλέπουμε. Πασχάλη ή αλλος ξέρεις αν επίσημη αντιπροσωπεία μπορεί να αναλάβει την χρηματοδότηση (με κάποια προμήθεια βέβαια);
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η χρηματοδοτηση ειναι η καυτη πατατα που δεν ακουμπαει κανεις πλεον..
Φανταζομαι πως οι επισημοι θα την κανουν μονο αν θελουν να δωσουν αμαξι
που πηραν αυτοι απο ανταλλαγη αλλα και παλι στο τελος γινεται μονο οτι πει η Τραπεζα.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Καλημέρα, συμφωνώ με αυτό που λες, αν και το υπόλοιπο ποσό που θέλω είναι περί τις 2000€, δεν είναι μεγάλο. Μου έκανε εντυπωση που Μου είπε για την ηλικία του αμαξιού. Αν κάποιον τον βγάλει ο δρόμος από τους φίλους που γράψανε στην Λαγκάδα 44, ένα μαύρο Beetle είναι με ασημί ζάντες. Αν μπορείτε να δείτε κατάσταση εσωτερικού και ελαστικών (και με κλειστό μαγαζί) θα ήμουν υπόχρεος. Αν τελικά ανέβω κερνάω καφέ εννοείται!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ελεγχθηκε!!

Τα λαστιχα ειναι Continental 225-45-17 κατασκευης τελη του 11.
Για αλλες 5-10000 χλμ ειναι ΟΚ.
Εσωτερικα ειναι ''κουρασμενο'' στην πλευρα του οδηγου και μονο
και στο πισω καθισμα εχει τεσσερα μικρα καψιματα σαν απο τσιγαρο τα οποια δημιουργουν ενα νοητο τετραγωνο.
Μαλλον κατι φορτωθηκε λαθος εκει..το υπολοιπο αν και μπεζ ανοιχτο ειναι καθαρο σε σχεση με την ηλικα του
κι εχει τη χαρακτηριστικη μυρωδια οχηματος που περασε απο βιολογικο καθαρισμο(επαληθευτηκε).
Λιγες γρατσουνιες στον πισω προφυλακτηρα και μικρα σημαδια στο χειλος στην πορτα του οδηγου
σα να εβρισκε σε τοιχο παρκινγκ συχνα.
Τα περι τεχνικου ελεγχου τα ειπατε,αντε και καλοταξιδο!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Πασχάλη όσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα! Θα εξαντλησω τις πιθανότητες να βρω κάτι καλό έδω κάτω και βλέπουμε. Η υπόσχεση για καφέ ισχύει όποτε ανέβω, ανεξαρτήτως αγοράς. Λέγαμε με την γυναίκα να ανεβαίναμε ένα ΣΚ Θεσσαλονίκη έτσι κι αλλιώς. Μακάρι να κάτσει για αυτό. Και πάλι θερμά ευχαριστώ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη όσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα! Θα εξαντλησω τις πιθανότητες να βρω κάτι καλό έδω κάτω και βλέπουμε. Η υπόσχεση για καφέ ισχύει όποτε ανέβω, ανεξαρτήτως αγοράς. Λέγαμε με την γυναίκα να ανεβαίναμε ένα ΣΚ Θεσσαλονίκη έτσι κι αλλιώς. Μακάρι να κάτσει για αυτό. Και πάλι θερμά ευχαριστώ!!
Σας περιμενουμε!!

Αλλα πανω απ'ολα καλη επιτυχια στο ψαξιμο.
(Ενδεικτικα,ειχαμε ενα πολυ ωραιο beetle 1600 στην οικογενεια κι εφυγε περυσι με 5000 ευρω...
Πρωτο χερι μοντ 2004 με πολυχρωμο δερμα μεσα κοκκαλί χρωμα στο αμαξωμα ...και ανθοδοχειο).
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αυτά είναι! Ξέρω ότι ορθολογικά ίσως δεν είναι και το πιο σωστό να ψάχνω για αυτοκίνητο όντας άνεργος αλλά το χρειαζόμαστε. Και σκέφτηκα το beetle γιατί πάντα μας άρεσε,έχει στυλ και ελπίζω να το κρατήσω για 2ο Όταν με το καλό βρω δουλειά. Αν θυμάσαι, από κατανάλωση τι λέει με ήρεμη οδήγηση; ( για γλιγορα έχω το GS!) Αν πάντως το χρηματοδοτούσε, είχα ανεβεί Τρίτη να το πάρω.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αυτά είναι! Ξέρω ότι ορθολογικά ίσως δεν είναι και το πιο σωστό να ψάχνω για αυτοκίνητο όντας άνεργος αλλά το χρειαζόμαστε. Και σκέφτηκα το beetle γιατί πάντα μας άρεσε,έχει στυλ και ελπίζω να το κρατήσω για 2ο Όταν με το καλό βρω δουλειά. Αν θυμάσαι, από κατανάλωση τι λέει με ήρεμη οδήγηση; ( για γλιγορα έχω το GS!) Αν πάντως το χρηματοδοτούσε, είχα ανεβεί Τρίτη να το πάρω.
Xρηστο το ειχε γυναικα και συγκεκριμενα η κουμπαρα μου,
οποτε το μονο στοιχειο ειναι οτι εβαζε 20 ευρω καθε 3 μερες:happy:
(Και πολλα θυμαται δηλαδη)!
 
Top Bottom