Βόλτα @Βάλια Κάλντα - Γράμμος 5-6 Μαΐου

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ρε ελα και μην το σκεφτεσαι.....να μας βγαλεις και καμμια φωτο της προκοπης
:photo::l2:
Ρε Μανο...ποσο το θελω...πεφτει το Οδοιπορικο Λεωνιδιο κ εχω υποσχεθει...:inlove::oops:αλλιως ημουν εκει δεν παιζει...:happy:
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Για Βαλια Καλντα και Γραμμο τρελαίνομαι!!!!!!!
Δεν ξερω αν θα μπορεσω....
Ειδικα αυτην την λιμνη στην φωτο που εβαλαν τα παλικαρια την εχω στο μυαλο μου!!!!
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Σημείο συνάντησης είναι το πρατήριο στην Κρανιά:
https://goo.gl/maps/3myZtkw8a8u

Ώρα συνάντησης 10.30, 11.00 αναχώρηση. Είναι το τελευταίο βενζινάδικο που θα συναντήσουμε μέχρι το Νεστόριο! Η περιοχή δεν έχει βενζινάδικα, καλό θα είναι μηχανές με μικρή αυτονομία να φροντίσουν για extra ανεφοδιασμό. Η είσοδος για Βάλια Κάλντα θα γίνει από Κρανιά (όχι από Μηλιά). Τέλος για φαγητό θα πρέπει να φροντίσει ο καθένας μόνος του. Θα ενημερώσω & το πρώτο post.

Υ.Γ. 'Εαν κάποιος χρειάζεται κάνιστρο και δεν έχει, μπορώ να φέρω το δικό μου (3lt)
 
Τελευταία επεξεργασία:

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Σημείο συνάντησης είναι το πρατήριο στην Κρανιά:
https://goo.gl/maps/3myZtkw8a8u

Ώρα συνάντησης 10.30, 11.00 αναχώρηση. Είναι το τελευταίο βενζινάδικο που θα συναντήσουμε μέχρι το Νεστόριο! Η περιοχή δεν έχει βενζινάδικα, καλό θα είναι μηχανές με μικρή αυτονομία να φροντίσουν για extra ανεφοδιασμό. Η είσοδος για Βάλια Κάλντα θα γίνει από Κρανιά (όχι από Μηλιά). Τέλος για φαγητό θα πρέπει να φροντίσει ο καθένας μόνος του. Θα ενημερώσω & το πρώτο post.

Υ.Γ. 'Εαν κάποιος χρειάζεται κάνιστρο και δεν έχει, μπορώ να φέρω το δικό μου (3lt)
Ωραια πραγματα... κανιστρακια για βενζινη, ξηρα τροφη, σκοινακια, μονοπατια.....εντελως adventure κατασταση... :thinking:
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙΝΩ ΤΟ Σ/Κ ΓΜΤ..:waiting:
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Ωραια πραγματα... κανιστρακια για βενζινη, ξηρα τροφη, σκοινακια, μονοπατια.....εντελως adventure κατασταση... :thinking:
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙΝΩ ΤΟ Σ/Κ ΓΜΤ..:waiting:
Εμείς σε περιμένουμε... έστω & αυθημερόν!
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Εμείς σε περιμένουμε... έστω & αυθημερόν!
Στεφανε αν πω να ανεβω Κυριακη πρεπει να κανω 240 ασφαλτινα χιλιομετρα μεχρι εκει.
Τουλαχιστον 2+ ωρες χαλαρα 130..
Για να ειμαι σ εσας 09:00 και να ξεκινησουμε για χωματινη πρεπει να φυγω 06:00.
Θα ξερω το Σαββατο το απογευμα.
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Στεφανε αν πω να ανεβω Κυριακη πρεπει να κανω 240 ασφαλτινα χιλιομετρα μεχρι εκει.
Τουλαχιστον 2+ ωρες χαλαρα 130..
Για να ειμαι σ εσας 09:00 και να ξεκινησουμε για χωματινη πρεπει να φυγω 06:00.
Θα ξερω το Σαββατο το απογευμα.
Σε κουβέντα που είχα με τον Μάνο @manosxlv , υπολογίζουμε την ώρα αναχώρησης την Κυριακή περίπου 10.00 με 10.30 .
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Δυστυχώς η εκδρομή θα πρέπει να αναβληθεί! Σήμερα ο Θανάσης @thn έκανε μια αναγνωριστική στην περιοχή αλλά χιόνια κ κομμένοι δρόμοι δεν του επέτρεψαν να προσεγγίσει ούτε τις αρένες. Για να απολαύσουμε τις διαδρομές στην περιοχή, να δούμε τα -σχεδόν αλπικά- λιβάδια του Γράμμου, αναβάλλουμε την εκδρομή για αργότερα. Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση με την νέα ημερομηνία.
Όμως η ημερομηνία είναι κενή κ η ανοιξιάτικη Ρούμελη αυτή την εποχή είναι εξαιρετικός προορισμός....
 
Τελευταία επεξεργασία:

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ίσως να'ναι καλύτερα που αναβάλλεται για αργότερα, για να μπορέσουμε να ακολουθήσουμε κι άλλοι φίλοι τη μοναδική αυτή διαδρομή, που για διάφορους λόγους δε μπορούμε το συγκεκριμένο διήμερο (π.χ. "7ο οδοιπορικο ιστοριας 1821")...
 
Top Bottom