Βόλτα Γεράνεια-Πατέρας (πρωην επιχείρηση Μάρτη)

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Τέλεια ήταν, ευχαριστηθήκαμε χωμάτινη οδήγηση με τον καιρό σύμμαχο τελικά.

Ευχαριστούμε για όλα. :friendship:
Δοκιμάστηκε μήπως το 701 ;;; Αν ναι, εντυπώσεις ;;;
( ατο "αρμόδιο" νήμα)
/// Β
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Πριν κάνα μισάωρο επέστρεψα κι εγώ,όλα καλά και με βροχούλα να ξεπλυθούμε....
Τέλεια βόλτα και πολύ καλή παρέα

:friendship::friendship:
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Με σύμμαχο έναν υπέροχο καιρό που είχε ομίχλη κ λιακάδα, μια καλοσχεδιασμενη διαδρομή κ φυσικά ωραία παρέα, η βόλτα ήτανε τέλεια.


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με σύμμαχο έναν υπέροχο καιρό που είχε ομίχλη κ λιακάδα, μια καλοσχεδιασμενη διαδρομή κ φυσικά ωραία παρέα, η βόλτα ήτανε τέλεια.


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε αυτές τις βόλτες μου αρέσει επιπλέον η ποικιλία των μοτοσυκλετών αφού συνήθως βλέπουμε ον οφ απ' όλες τις κατηγορίες.

Είναι όμορφο και πάντα ξεχωριστό το περίεργο και πολύχρωμο καραβάνι των μοτοσυκλετών κάθε χωμάτινης βόλτας ον ΟΦ.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Λοιπόν αφου το ευχαριστηθήκαμε όλοι θα πέσουν τα credits. (Αναμένουμε και βίντεακι απο καναλάρχη του LIDL 2wheeler ).

Τα εύσημα ανήκουν στον Ka0s και στον D347H81 με τους οποίους κάναμε τις συνενοήσεις της βόλτας μέσω dm και ειδικά ο πρώτος την έκανε και ολόκληρη τη διαδρομή πριν το event οπότε είχαμε καλη πληροφόρηση.

Η επιτύχια ανήκει στην όρεξη που είχαμε όλοι μας. Δεν υπήρχε κανένας άπροετοίμαστος. Άγχος δεν υπήρχε ιδιαίτερο αφου ήμασταν σχετικά δίπλα σε όλα. (Η απορία μου παραμένει πως δεν είχαμε και κανένα κλατάρισμα με τόσο κοπάνημα και ταχύτητα που πήγε η διαδρομή.). Ειδικά ευχαριστήρια στο παλικάρι με το γκρι transalp και τον τύπο με το yamaha wr250 αν δεν κάνω λάθος που γυρίσανε να βρούνε καποιον σε μια φάση.

Αυτά
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Τα εύσημα ανήκουν στον Ka0s και στον D347H81 με τους οποίους κάναμε τις συνενοήσεις της βόλτας μέσω dm και ειδικά ο πρώτος την έκανε και ολόκληρη τη διαδρομή πριν το event οπότε είχαμε καλη πληροφόρηση.
+1000 !!!

(Η απορία μου παραμένει πως δεν είχαμε και κανένα κλατάρισμα με τόσο κοπάνημα και ταχύτητα που πήγε η διαδρομή.).
Επειδή δεν είχε σοβαρή πέτρα :yew:

Πέραν της πλάκας, είχε ωραίο μαλακό έδαφος και πατημένο ως επι το πλείστον με πολυ μικρά κομμάτια με πέτρα και αυτά όχι έντονη.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Καλά είχε βρέξει και πρόσφατα και ήταν μαλακά από κάτω όπου είχε πέτρες. Πριν 2 βδομάδες σε 3 σημεία σκεφτόμουν ότι έπρεπε να χα πάρει μαζί μου μασελάκι :p.
Σούπερ ήταν τα χώματα υγρά και χωρίς να είναι λασπουριό με καθαρή ατμόσφαιρα και ήλιο.
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Η διαδρομή αυτή, βγαίνει με μότο τύπου v strom/f650gs(twin), με λάστιχο του στυλ anakee adventure?
Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει βρέξει τις τελευταίες μέρες ώστε να μην έχει φουλ λάσπη

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: Noe

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ωραία βόλτα, μπράβο στον IoannisB για την ιδέα-παρακινηση ωστε να πραγματοποιηθεί η βόλτα, στον Ka0s για την αναγνώριση της διαδρομής και την επιβεβαίωση οτι είναι οκ και σε όλους όσους ήρθαν - συμμετείχαν στην βόλτα για την καλή διάθεση και τον καλό ρυθμό που υπήρχε από την αρχή μέχρι το τέλος της βόλτας, αντε και στις επόμενες...
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ελα πάμε τα βίδεα!!!
Η διαδρομή αυτή, βγαίνει με μότο τύπου v strom/f650gs(twin), με λάστιχο του στυλ anakee adventure?
Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει βρέξει τις τελευταίες μέρες ώστε να μην έχει φουλ λάσπη

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άνετα!!! Και με ασφάλτινο μπορει να βγει, με την αντίστοιχη προσοχή...

Το 1ο βίντεο από τη χθεσινή βόλτα :




#############
#Dirt Alert# youtube channel
Ελα και τα βιντεα να πέφτουν!!! Υπομονή για το δικό μου...
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Η διαδρομή αυτή, βγαίνει με μότο τύπου v strom/f650gs(twin), με λάστιχο του στυλ anakee adventure?
Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει βρέξει τις τελευταίες μέρες ώστε να μην έχει φουλ λάσπη

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
νομίζω ναι! Άποψη μου, κανε την διαδρομή οταν βάλεις 50/50 . Να την κάνεις πιο σωστά με λιγότερους συμβιβασμούς. Make it count που λεμε
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η διαδρομή αυτή, βγαίνει με μότο τύπου v strom/f650gs(twin), με λάστιχο του στυλ anakee adventure?
Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει βρέξει τις τελευταίες μέρες ώστε να μην έχει φουλ λάσπη

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με προσοχή στα κάρτερ θα βγει αλλά υπάρχουν σημεία με αμμούδα δηλαδή χαλίκι με άμμο που δεν φαίνονται και είναι ύπουλα ειδικά αν κλείσει εκεί το γκάζι.

Καλύτερα να μην είναι τελείως ξερά δηλαδή γιατί θα γλυστραει περισσότερο.
 
Top Bottom