Βόλτα Γεράνεια-Πατέρας (πρωην επιχείρηση Μάρτη)

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Μονοήμερη πχ αναχώρηση Κυριακή πρωί πρωί ; Η αναχώρηση από Σάββατο πρωί και επιστροφή Κυριακή απόγευμα;
Αν είναι για Πατέρας - Γεράνεια θα είναι εννοείται μονοημερη, το Σάββατο ή Κυριακή θα εξαρτηθει απο το ποια μέρα βολεύει ολους μας.Αν τελικά βγει για Λάδωνα βγαίνει και μονοημερη λιγο ζορικα αλλά πάλι θα πρέπει να συζητηθεί τι θέλουν οι περισσότεροι, μολις καταλήξουμε που θα γίνει η βόλτα θα το ξανασυζητήσουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Εάν είναι μονοήμερη με εκκίνηση Κυριακή πρωί θα εκδηλώσω ενδιαφέρον αρκεί να μπορώ να ακολουθήσω με TA650 και απλό εξοπλισμό (κράνος-γαντια-μπουφαν)
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Εάν είναι μονοήμερη με εκκίνηση Κυριακή πρωί θα εκδηλώσω ενδιαφέρον αρκεί να μπορώ να ακολουθήσω με TA650 και απλό εξοπλισμό (κράνος-γαντια-μπουφαν)
επιγονατίδες/ λάστιχο on off και οτι λέεει ο απο κάτω για να είσαι οκ
 
Τελευταία επεξεργασία:

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Μέσα ανάλογα την ημερομηνία κι εγώ.
Επισης διαθετω τα gpx του Χελιωτη για Παρνωνα και Λαδωνα αν δεν τα εχετε απλα δεν βγαινουν σε μονοημερη
και σιγουρα ειναι χαρτογραφηση πριν covid οποτε δεν ξερουμε και τι βγαινει τωρα οπως εχει ηδη αναφερθει
  1. IoannisB
  2. D347H81
  3. Ziggy
  4. Ka0s
  5. 2wheeler
  6. gk8719
  7. Aldebaran
  8. John400
  9. Δημήτρης Χαλκίδα
  10. peristeriotis ?
  11. Diam
  12. sfera
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Μέσα ανάλογα την ημερομηνία κι εγώ.
Επισης διαθετω τα gpx του Χελιωτη για Παρνωνα και Λαδωνα αν δεν τα εχετε απλα δεν βγαινουν σε μονοημερη
και σιγουρα ειναι χαρτογραφηση πριν covid οποτε δεν ξερουμε και τι βγαινει τωρα οπως εχει ηδη αναφερθει
  1. IoannisB
  2. D347H81
  3. Ziggy
  4. Ka0s
  5. 2wheeler
  6. gk8719
  7. Aldebaran
  8. John400
  9. Δημήτρης Χαλκίδα
  10. peristeriotis ?
  11. Diam
  12. sfera
Καλησπέρα μια ερώτηση μιας και έχεις κάνει απο οτι κατάλαβα την βόλτα στον Λάδωνα πόσο το υπολογίζεις σε ώρα ...περίπου (Για Πάρνωνα δεν συζητήθηκε και εννοείται δεν βγαίνει μονοήμερη)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Καλησπέρα μια ερώτηση μιας και έχεις κάνει απο οτι κατάλαβα την βόλτα στον Λάδωνα πόσο το υπολογίζεις σε ώρα ...περίπου (Για Πάρνωνα δεν συζητήθηκε και εννοείται δεν βγαίνει μονοήμερη)
8 ώρες στο νερό, αν όλα περνάνε εύκολα με 35 ΜΩΤ. Χωρίς στάσεις. Αν ανέβει λίγο η ΜΩΤ τόσο θα βγεί με τις στάσεις.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
8 ώρες στο νερό, αν όλα περνάνε εύκολα με 35 ΜΩΤ. Χωρίς στάσεις. Αν ανέβει λίγο η ΜΩΤ τόσο θα βγεί με τις στάσεις.
Οκ απλά ρώτησα αν την έχει κάνει και ξέρει πρπ ωρα ωστε να ξέρουμε αν θέλουμε να πάμε προς τα εκεί,για το αν θα γίνει μονοημερη ή 2ημερο... Αν βγαίνει 8 ώρες ξεκινωντας νωρίς κατα τις 9πχ, 17.00 εχει βγει?, τρωμε κάτι και γυρνάμε, ειναι ζόρικο... αλλά οκ οχι οτι δεν γίνεται, σίγουρα έχει να κάνει με το τι θα θέλουν όλοι...δεν λέω να γίνει έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Καλησπέρα μια ερώτηση μιας και έχεις κάνει απο οτι κατάλαβα την βόλτα στον Λάδωνα πόσο το υπολογίζεις σε ώρα ...περίπου (Για Πάρνωνα δεν συζητήθηκε και εννοείται δεν βγαίνει μονοήμερη)
πιστεύω ότι ο Παρνωνας είναι ποιο κοντά, η πρώτη μέρα τελείωνε Ανω Δολιανα,και δεύτερη μέρα πέρναγε από το βουνό ... αλλά θα δω τις διαδρομές και θα σας πω χλμ και χρόνο περίπου..αλλά θα συμφωνήσω με Ka0s .. δεν νομίζω ότι βγαίνει μονοήμερο κανένα από τα 2 :(
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
πιστεύω ότι ο Παρνωνας είναι ποιο κοντά, η πρώτη μέρα τελείωνε Ανω Δολιανα,και δεύτερη μέρα πέρναγε από το βουνό ... αλλά θα δω τις διαδρομές και θα σας πω χλμ και χρόνο περίπου..αλλά θα συμφωνήσω με Ka0s .. δεν νομίζω ότι βγαίνει μονοήμερο κανένα από τα 2 :(
Δεν διαφωνώ με τον Αντρέα την γνώμη μου είπα, ο Παρνωνας δεν ειναι κοντα και σίγουρα θέλει διήμερο, για αυτο ρώτησα για Λάδωνα, κοντά ειναι τα Γερανεια και το ορος Πατερας... για αυτην την διαδρομή ανέφερα μονοημερη.
 
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
YAMAHA TENERE 700 22
Μονοήμερη λογικά βγαίνει η παρακάτω,όμως αναφέρει ότι έγινε χαρτογράφηση πριν 3 χρόνια
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Μονοήμερη λογικά βγαίνει η παρακάτω,όμως αναφέρει ότι έγινε χαρτογράφηση πριν 3 χρόνια
Άμα βγει προς Βοιωτία βγαίνει μονοήμερη και έχω ταβέρνα δυνατή κοντά στον Ορχομενό..
Μπορούμε να κάνουμε την διαδρομή που σχεδίασε ο antonis68 και ανεβήκαμε troffy φέτος ξεκινούσε από Μανδρα και ανεβαίνει..
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Άμα βγει προς Βοιωτία βγαίνει μονοήμερη και έχω ταβέρνα δυνατή κοντά στον Ορχομενό..
Μπορούμε να κάνουμε την διαδρομή που σχεδίασε ο antonis68 και ανεβήκαμε troffy φέτος ξεκινούσε από Μανδρα και ανεβαίνει..
Ίδια χλμ με τον Λάδωνα είναι πάνω κάτω. Άντε να μην είναι 8 να ναι 7 ώρες
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
..αλλά θα συμφωνήσω με Ka0s .. δεν νομίζω ότι βγαίνει μονοήμερο κανένα από τα 2 :(
Προσπαθήστε αν μπορείτε, να το κάνετε διήμερο!!!
Δεν έχει κανένα νόημα μια βόλτα, αν κοιτάς το ρολόι συνέχεια και δεν κοιτάς τα μέρη που πας!!!
Γνώμη μου!!!!!!!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Υποθέτω για πολλούς το διήμερο είναι δύσκολο, συμπεριλαμβανομένου κι εμένα. Απλά πάμε για λιγότερα χλμ, ακόμα δεν έχει βγει ο χειμώνας, θα υπάρξει χρόνος και για μεγαλύτερες βόλτες
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δεδομένα

α)Λάδωνας (δύσκολο)

β) Γεράνεια ( θα δείξει)

γ)Βοιωτία (άγνωστο)

ενδιαφερομένοι:
  1. IoannisB
  2. D347H81
  3. Ziggy
  4. Ka0s
  5. 2wheeler
  6. gk8719
  7. Aldebaran
  8. John400
  9. Δημήτρης Χαλκίδα
  10. peristeriotis ?
  11. Diam
  12. sfera

  13. Και συνεχίζουμε. Αρχές Μάρτη θα έχουμε καλύτερη εικόνα.
 
Top Bottom