Βόλτα Γεράνεια-Πατέρας (πρωην επιχείρηση Μάρτη)

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Εχει καμια δυσκολία περιεργη η διαδρομη? Αρχάριος με χωμάτινα θα ειναι κομπλέ?
Τώρα που λιώσαν τα χιόνια και έφυγαν τα δέντρα είναι αεροδρόμιο. Το κομμάτι που κατεβαίνει από τις κεραίες των γεράνειων έχει πολύ πέτρα μόνο και όπως ανεβαίνουμε μετά το ρέμα για πίσια προς το τέλος της διαδρομής

Επίσης το σημείο στην Θέα που έλεγα ότι θέλει προσοχή είναι αυτό.
Περνάμε κάθετα το πέταλο και μπαίνουμε στο αριστερό μας χέρι χώμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

dsdimitris

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Africa Twin xrv750(rd07a) (1999)
Καλησπέρα,η βόλτα τλκ παίζει Κυριακή;
Με 250 dual sport βγαίνει;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλησπέρα,η βόλτα τλκ παίζει Κυριακή;
Με 250 dual sport βγαίνει;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η βόλτα θα γίνει Κυριακή σίγουρα, δεν νομιζω να εχεις πρόβλημα με το 250...θα είναι οκ και οπως αναφέρθηκε θα υπάρχει και βοήθεια οπου-οποιος χρειαστεί...(Βασικό ειναι ο εξοπλισμός μποτες, επιγονατίδες κτλ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Καλησπέρα,η βόλτα τλκ παίζει Κυριακή;
Με 250 dual sport βγαίνει;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απορείς με το 250 αν θα βγεί και δεν απορείς που οι υπόλοιποι θα ναι με τα αγέλαδια; :laugh::laugh: .
Εξοπλισμό έχεις φουλ; Μπότες ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Ενώ δυστυχώς λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων θα απουσιάσω.
Πάμε για την επόμενη. Καλα λασπώματα. Βασικα λάσπη λίγη, αλλά θα ευχαριστηθείτε πέτρα!

:p
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ενώ δυστυχώς λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων θα απουσιάσω.
Πάμε για την επόμενη. Καλα λασπώματα. Βασικα λάσπη λίγη, αλλά θα ευχαριστηθείτε πέτρα!

:p
εντάξει δεν θα σου βάλουμε απουσία !! Είναι open event ! Στην επόμενη!
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Κυρίες και κύριοι που σκέφτεστε να κάνετε join αλλα δεν είστε και σίγουροι , σχετικά με τις χωμάτινες βόλτες.

Ποτέ δεν γνωρίζουμε τί θα βρούμε και ποιο παξιμάδι θα αφήσουμε πίσω. Επίσης μην περιμένετε οτι θα βγαίνουν οι διαδρομές όπως αλώνιζε ο Κολοκοτρώνης το Μοριά αγέροχος. Πολλές φορές θα είστε κάτω απο το άλογο.
Ο καθένας ερχεται με δικιά του προετοιμασία αλλα εννοειται υπάρχει βοήθεια μεταξυ μας.

Κουβαλάμε

υποχρεωτικά

Κράνος (πάνω,κάτω)
Προστασίες σώματος
Επιγονατίδες
Μπότες
Εργαλεία
Δεματικά
Αδιάβροχο
Φαγητό
Νερό
Συσκευή πλοήγησης
Λάστιχο 50/50 τουλάχιστο


Προαιρετικά
Σαμπρέλες
Τρόμπα
Λεβιέδες
Και οτι άλλο νομίζουμε


Μην ξεκινήσει κανενας με μποτάκι timberland ξερω γω. :laugh:

Επίσης οι κάγκουρες φεύγουν μπροστά ωστε να μην κινδυνεύουν οι απο πίσω απο ιπτάμενα αντικείμενα UFO.

Το 99% τα ξέρει . Οποτε το εγραψα για υπόλοιπο 1% .


Με εκτίμηση
Νουμπάς
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Με την ώρα, είμαστε ολοι οκ, με το 10.00 σταθμό 14?Για να μπορέσουμε να ενημερώσουμε και τον orla13, που θα μας περιμένει στην έξοδο της Αττικής οδου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Κράνος (πάνω,κάτω),λεβιέδες,τρόμπες,δεματικα,φαγητό,νερό,
με τρομάζεις.....


εγώ θα καθόμουν τελευταίος και σε απόσταση...
κάτι ξέρεις εσυ…είσαι εκπαιδευμένος. Περιπέτεια θέλουν
 

dsdimitris

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Africa Twin xrv750(rd07a) (1999)
Απορείς με το 250 αν θα βγεί και δεν απορείς που οι υπόλοιποι θα ναι με τα αγέλαδια; .
Εξοπλισμό έχεις φουλ; Μπότες ;
Η απορία μου ήταν περισσότερο για τα ασφάλτινα κομμάτια. γιατί αν έχει πολλά χιλιόμετρα άσφαλτο μέχρι να μπούμε χώμα δεν πάω πάνω από 100klm/h
Εξοπλισμός εννοείται!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

TT43

Μέλος
Όνομα
Tony
Μοτό
Tenere 700
Καλησπερα παίδες τον χάρτη από που τον κατεβάζουμε; Επίσης τι ώρα αν όλα πάνε καλά υπολογίζουμε επιστροφή; Οι αρχάριοι να είναι οκ να ερθουμε;

Thanx


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Καλησπερα παίδες τον χάρτη από που τον κατεβάζουμε; Επίσης τι ώρα αν όλα πάνε καλά υπολογίζουμε επιστροφή; Οι αρχάριοι να είναι οκ να ερθουμε;

Thanx


Sent from my iPhone using Tapatalk
θα έχει και baby sitting , φαριν λακτέ στο ενδιάμεσο.αλλα αν χαθείς χάθηκες η εμπειρία έτσι έρχεται! :laugh:. Για τα υπόλοιπα τσέκαρε το νήμα όλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παίδες δυστηχως εκτός, υπολόγιζα να έχω φτιάξει το μηχανάκι μέχρι σήμερα αλλά επηξα....καλά λασπωματα και ανεβάστε φωτογραφίες και βίντεο.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Η απορία μου ήταν περισσότερο για τα ασφάλτινα κομμάτια. γιατί αν έχει πολλά χιλιόμετρα άσφαλτο μέχρι να μπούμε χώμα δεν πάω πάνω από 100klm/h
Εξοπλισμός εννοείται!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
φίλε όλοι με χωμάτινα θα είμαστε, αν δεν μπορείς εσύ δεν θα μπορούμε και εμείς! Ο καθένας τον δικό του ρυθμό! Δεν χρειάζεται αγχος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπερα παίδες τον χάρτη από που τον κατεβάζουμε; Επίσης τι ώρα αν όλα πάνε καλά υπολογίζουμε επιστροφή; Οι αρχάριοι να είναι οκ να ερθουμε;

Thanx


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πρώτη σελίδα έχει το gpx της διαδρομής
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλησπερα παίδες τον χάρτη από που τον κατεβάζουμε; Επίσης τι ώρα αν όλα πάνε καλά υπολογίζουμε επιστροφή; Οι αρχάριοι να είναι οκ να ερθουμε;

Thanx


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χάρτης είναι στο πρώτο ποστ. Σύμφωνα με το gpx είναι 140χλμ διαδρομή. Υπολόγισε 3 με 4 ώρες καθαρή οδήγηση. Αν βάλεις στάσεις και τυχόν απρόοπτα, ο χρόνος ανεβαίνει. Αν θες να φύγεις για οποιαδήποτε λόγο, μπορείς να βγεις άσφαλτο και να την κάνεις νωρίτερα. Όλοι οι αρχάριοι από κάποια βόλτα πρέπει να αρχίσουμε να γράφουμε χλμ. Από αυτά που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες δεν νομίζω να είναι καμιά εξτριμ διαδρομή. Χωμάτινο εξοπλισμό να έχεις (μπότες κτλ). Κόσμος πολύς θα είναι λογικά οπότε όπου χρειαστεί θα είναι κρατάμε να σε κρατώ.
 
Top Bottom