Βόλτα @ Οίτη Γκιώνα Παρνασσό 5-6 Μαίου

Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Ο καιρός δεν είναι σύμμαχος,δυστυχώς η βόλτα ακυρώνεται. Δεν πτοούμαστε όμως, ψήνεται ''Βάλια Κάλντα - Γράμμος'' σε κατάλληλη ημερομηνία....
Μίλησα και με τον @manosxlv γι'αυτή την βολτάρα μακάρι να με βολέψουν οι ημερομηνίες...
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Προτείνω πάντως η βόλτα Γκιωνα-Παρνασσό να μην ακυρωθεί αλλά απλως να αναβληθεί λογω καιρου...


Θα με βολευε 26-27 Μαΐου ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα.

Αν είναι χώμα εύκολο που να μπορεί να το περάσει και το ιταλικό θαύμα δηλαδή... Αλλιώς κάντε ότι θέτε :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προτείνω πάντως η βόλτα Γκιωνα-Παρνασσό να μην ακυρωθεί αλλά απλως να αναβληθεί λογω καιρου...


Θα με βολευε 26-27 Μαΐου ;)
Εκείνο το τριήμερο υπάρχει το ADVTroffy 2018.:)
Καλό θα ήταν να μην συμπίπτουν οι ημερομηνίες...;)
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Προτείνω πάντως η βόλτα Γκιωνα-Παρνασσό να μην ακυρωθεί αλλά απλως να αναβληθεί λογω καιρου...


Θα με βολευε 26-27 Μαΐου ;)
Δυστυχώς το επόμενο σκ υπάρχουν υποχρεώσεις κ μετά πλησιάζουμε στο troffy, οπότε κ το ακύρωσα. Μένει όμως μια εκκρεμότητα γιατί Παρνασσό δεν έχω πάει...
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα.

Αν είναι χώμα εύκολο που να μπορεί να το περάσει και το ιταλικό θαύμα δηλαδή... Αλλιώς κάντε ότι θέτε :p
Εάν το ιταλικό θαύμα είναι το pegaso που έχεις στο προφίλ, τότε μπορεί κ τα δύσκολα! Αλλά για την διαδρομή δεν μπορώ να πω κάτι γιατί κάποια κομμάτια δεν τα έχω κάνει (πχ Παρνασσό) κ κάποια άλλα έχω καιρό που τα έκανα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Προτείνω πάντως η βόλτα Γκιωνα-Παρνασσό να μην ακυρωθεί αλλά απλως να αναβληθεί λογω καιρου...


Θα με βολευε 26-27 Μαΐου ;)
Eλα στο Τρόφυ τότε, έστω την 1η μέρα. Κοιμήσου όπου σε βολέψει (αν δεν ξέρεις σου λέω επιλογές) και γύρνα πίσωάσφαλτο την επόμενη ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εάν το ιταλικό θαύμα είναι το pegaso που έχεις στο προφίλ, τότε μπορεί κ τα δύσκολα! Αλλά για την διαδρομή δεν μπορώ να πω κάτι γιατί κάποια κομμάτια δεν τα έχω κάνει (πχ Παρνασσό) κ κάποια άλλα έχω καιρό που τα έκανα.
Ο Παρνασσός , εάν δεν είναι λασπωμένος, περνάει από όλα τα μηχανάκια. Λιβάδι Αράχωβας προς Δροσοχώρι έχει δρομάρες.... Προς Γραβιά επίσης. Κι από την ανατολική του πλευρά.
Μπείτε στο site Acropolis Rally, θα βρείτε ΕΔ. ;) Ότι βλέπετε σε ΕΔ ή/και προσβάσεις, περνάνε άνετα και κυρίως, σίγουρα!!! Κοιτάξτε και παλιά ράλυ (πέρσι-πρόπερσι...). Μπορείς έτσι να κεντήσεις γαμώ τις βόλτες!!! Και περνάει κι απέναντι στη Γκιώνα, πέριξ Άμφισσας.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εάν το ιταλικό θαύμα είναι το pegaso που έχεις στο προφίλ, τότε μπορεί κ τα δύσκολα! Αλλά για την διαδρομή δεν μπορώ να πω κάτι γιατί κάποια κομμάτια δεν τα έχω κάνει (πχ Παρνασσό) κ κάποια άλλα έχω καιρό που τα έκανα.
αυτό πιθανώς να μπορεί, ο αναβάτης είναι "τρυφερό πόδι" ακόμα στο τερέν.
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Ο Παρνασσός , εάν δεν είναι λασπωμένος, περνάει από όλα τα μηχανάκια. Λιβάδι Αράχωβας προς Δροσοχώρι έχει δρομάρες.... Προς Γραβιά επίσης. Κι από την ανατολική του πλευρά.
Μπείτε στο site Acropolis Rally, θα βρείτε ΕΔ. ;) Ότι βλέπετε σε ΕΔ ή/και προσβάσεις, περνάνε άνετα και κυρίως, σίγουρα!!! Κοιτάξτε και παλιά ράλυ (πέρσι-πρόπερσι...). Μπορείς έτσι να κεντήσεις γαμώ τις βόλτες!!! Και περνάει κι απέναντι στη Γκιώνα, πέριξ Άμφισσας.
Κάπως έτσι την είχα κατά νου, είσοδος από Γραβιά, έξοδος απο Βάργιανη μέσω Δροσοχωριου κ συνέχεια μέσω Γκιώνας. Όμως με τον καιρό δεν τα βάζουμε....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάπως έτσι την είχα κατά νου, είσοδος από Γραβιά, έξοδος απο Βάργιανη μέσω Δροσοχωριου κ συνέχεια μέσω Γκιώνας. Όμως με τον καιρό δεν τα βάζουμε....
Οπως σε όλα τα βουνά, αν μπλέξεις με τον καιρό, την έβαψες...
Ειδικά Παρνασσό και Γκιώνα! Δύο θάλασσες εκατέρωθεν και το τοπίο αλλάζει σε δευτερόλεπτα!! Δεν παίζεις εκεί.
Επίσης ο Παρνασσός, αν και πετροβούνι, έχει κάτι μερέντες ανάκατες με νουτέλα όταν βρέχει, άλλο να σου λέω κι άλλο να βλέπεις:woot::laugh:
Τα ίδια βέβαια και το Καλλίδρομο και τα Βαρδούσια, η Οίτη....
Όλα θέλουν υπομονή, ώστε να βολέψουν οι συνθήκες ;)
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Eλα στο Τρόφυ τότε, έστω την 1η μέρα. Κοιμήσου όπου σε βολέψει (αν δεν ξέρεις σου λέω επιλογές) και γύρνα πίσωάσφαλτο την επόμενη ;)
Θα ξεκινήσετε στις 11 κ θα μπορώ να το κάνω μονοήμερη; Περιθώριο για κάτι άλλο δεν υπάρχει...;)



δε μπορείτε τότες:D
Acropolis Rally rules :cool:

Ίντα ναι ετούτο;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα ξεκινήσετε στις 11 κ θα μπορώ να το κάνω μονοήμερη; Περιθώριο για κάτι άλλο δεν υπάρχει...;)






Ίντα ναι ετούτο;
Το ίντα είναι, γουγλάρισέ το.... ;) Θα καταλάβεις!
Αν θες εγερτήριο στις 8, έλα από Παρασκευή και κοιμήσου στη Λειβαδιά ας πούμε... Αλλιώς ξεκινάς κατά τις 07:30 από Αθήνα και μας προκάμεις.
Ο τελευταίος 09:30 θα έχει αποχωρήσει:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Οπως προειπα περιθωριο για κατι αλλο με τον ρυθμο εφημεριων που εχω δεν υπαρχει


Το αλλο το "γουγλαρα" απο κοντα 10 χρονια που εζησα στην Κρητη
 
Top Bottom