Βόλτα στο Δίον!

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Κυριακή σήμερα 11/11.Ξυπνόντας με μια διάθεση για βόλτα ετοιμάστηκα περιμένοντας τον ήλιο.Αφου δεν μου έκανε την χάρη σιγοτραγουδούσα την συννεφιασμένη Κυριακή.Λίγο αφότου ξεκίνησα εμφανίστηκε και ο ήλιος.Τα χιλιόμετρα είχαν αρχίσει ήδη να μετράνε.Πέρασα από τα χωριά Νέα Έφεσος και Καρίτσα με προορισμό το όμορφο Δίον. Φτάνοντας ακολούθησα τις πίνακες του αρχαιολογικού χώρου.Μολις έφτασα εκεί λέω "εδώ είμαστε".Αφου περπάτησα λίγο στον χώρο και έβγαλα τις απαραίτητες φωτογραφίες συνέχισα προς την άλλη άκρη του χωριού.Η πινακίδα έλεγε Όλυμπος! Γεμάτος αυτοπεποίθηση (18 χρονών για...) πήρα την ανηφοριά με προορισμό το άγνωστο.Ανεβαίνοντας συναντώ πινακίδες για ένα καταφύγιο (Κτφ Κορομηλιάς) και ένα ρέμα (Ρέμα Ορλιάς). Συνεχίζω χωρίς ιδιαίτερη σκέψη.Αφου η ανηφόρα ξεζούμισε το Varaderάκι μου,τελικά συναντόντας δύο ορειβάτες που είχαν μόλις τελειώσει την βόλτα τους, σταμάτησα κι εγώ την ανάβαση.Ακολούθησε ένας διάλογος λίγων λεπτών προσπαθώντας να τούς πείσω ότι το Varadero είναι όντως 125 καθώς δεν το πίστευαν.Τελος πάντων.Αφου εισέπνευσα λίγο καθαρό αέρα με την ησυχία μου και θαύμασα την φύση ξεκίνησα την κατάβαση.Ωραια και ήσυχη η διαδρομή που με έφερε στον δρόμο για την παραλία και συγκεκριμένα το λιμάνι του Λιτοχώρου.Επειτα ακολούθησε παραθαλάσσια διαδρομή πλάι στην Εγνατία οδό.Φτανοντας ολυμπιακή ακτή και με τον ήλιο κυρίαρχο άραξα λιγάκι να λιαστώ.Απο εκεί και πέρα η επιστροφή μου στην Κατερίνη ήταν απλά θέμα λεπτών.Ετσι λοιπόν ολοκληρώθηκε η παρθενική μου εξόρμηση με την μηχανή.Οι σκέψεις και οι σκηνές πολλές.Θα αποτυπώνονται στο νου μου μέχρι την επόμενη φορά.Νιωθω πολύ γεμάτος καθώς ικανοποίησα τον στόχο μου.Αυτο να κάνετε κι εσείς πάντα με προσοχή, ασφάλεια και θετική σκέψη.Η ζωή είναι ωραία!!
Γιάννης ετών 18!


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο ρε Γιανναρε ωραίος!
Έχεις πιάσει το νόημα από πιτσιρικάς και μπράβο σου!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Κυριακή σήμερα 11/11.Ξυπνόντας με μια διάθεση για βόλτα ετοιμάστηκα περιμένοντας τον ήλιο.Αφου δεν μου έκανε την χάρη σιγοτραγουδούσα την συννεφιασμένη Κυριακή.Λίγο αφότου ξεκίνησα εμφανίστηκε και ο ήλιος.Τα χιλιόμετρα είχαν αρχίσει ήδη να μετράνε.Πέρασα από τα χωριά Νέα Έφεσος και Καρίτσα με προορισμό το όμορφο Δίον. Φτάνοντας ακολούθησα τις πίνακες του αρχαιολογικού χώρου.Μολις έφτασα εκεί λέω "εδώ είμαστε".Αφου περπάτησα λίγο στον χώρο και έβγαλα τις απαραίτητες φωτογραφίες συνέχισα προς την άλλη άκρη του χωριού.Η πινακίδα έλεγε Όλυμπος! Γεμάτος αυτοπεποίθηση (18 χρονών για...) πήρα την ανηφοριά με προορισμό το άγνωστο.Ανεβαίνοντας συναντώ πινακίδες για ένα καταφύγιο (Κτφ Κορομηλιάς) και ένα ρέμα (Ρέμα Ορλιάς). Συνεχίζω χωρίς ιδιαίτερη σκέψη.Αφου η ανηφόρα ξεζούμισε το Varaderάκι μου,τελικά συναντόντας δύο ορειβάτες που είχαν μόλις τελειώσει την βόλτα τους, σταμάτησα κι εγώ την ανάβαση.Ακολούθησε ένας διάλογος λίγων λεπτών προσπαθώντας να τούς πείσω ότι το Varadero είναι όντως 125 καθώς δεν το πίστευαν.Τελος πάντων.Αφου εισέπνευσα λίγο καθαρό αέρα με την ησυχία μου και θαύμασα την φύση ξεκίνησα την κατάβαση.Ωραια και ήσυχη η διαδρομή που με έφερε στον δρόμο για την παραλία και συγκεκριμένα το λιμάνι του Λιτοχώρου.Επειτα ακολούθησε παραθαλάσσια διαδρομή πλάι στην Εγνατία οδό.Φτανοντας ολυμπιακή ακτή και με τον ήλιο κυρίαρχο άραξα λιγάκι να λιαστώ.Απο εκεί και πέρα η επιστροφή μου στην Κατερίνη ήταν απλά θέμα λεπτών.Ετσι λοιπόν ολοκληρώθηκε η παρθενική μου εξόρμηση με την μηχανή.Οι σκέψεις και οι σκηνές πολλές.Θα αποτυπώνονται στο νου μου μέχρι την επόμενη φορά.Νιωθω πολύ γεμάτος καθώς ικανοποίησα τον στόχο μου.Αυτο να κάνετε κι εσείς πάντα με προσοχή, ασφάλεια και θετική σκέψη.Η ζωή είναι ωραία!!
Γιάννης ετών 18!


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από τις πολύ όμορφες βόλτες!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μακράν το καλύτερο βουνό μας... Έπρεπε να συνεχίσεις τον χωματόδρομο για καταφύγιο κορομηλιας.
Είναι βατος χωματόδρομος και στο καταφύγι βρίσκονται ωραία τυπακια.
Καντο στην επόμενη!
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Βασικά και εκεί που έφτασα έφτασα με πολύ υπομονή.Το μικρό μου ανέβαινε μόνο με πρώτη άντε και δευτέρα σε κάποια σημεία.Θα ήθελα να ανέβω μέχρι πάνω αλλά ίσως κάποια άλλη φορά.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Την επόμενη εβδομάδα ημέρα Κυριακή 18/11 καιρού επιτρέποντος θα πάω στην άνω Μηλιά στο καταφύγιο του χωριού.Απο εκεί θα ακολουθήσω πορεία με τα πόδια με τον ορειβατικό σύλλογο.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραίος Γιάννη...!!!:ok:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μπράβο Γιάννη,χαίρομαι που έχεις πιάσει το νόημα απο τα 18,είναι κάτι που άργησα σχετικά να κάνω εγώ(καπου στα 25).
Αν δεν έχεις διάχυση ποδαρατος εννοείται το ρεμα ορλια καποια στιγμή να το κάνεις,παρκάρεις το varadero κ φτάνεις σε ένα πανέμορφο καταρράκτη μέσα απο πανέμορφο μονοπάτι.
Κ σε πολλές άλλες εξορμήσεις σου εύχομαι.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Οσο μπορεις δωστου να καταλαβει. Το Honda παντα θα σε γυρναει σπιτι. Οσο εχεις χρονο καψε βενζινα ισως αργοτερα το θεμα χρονος να μην σου το επιτρεπει. Καλες βολτες.
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά λόγια.Ευχομαι να είμαστε όλοι καλά, υγιείς πάνω απο όλα ώστε να μπορούμε να κάνουμε αυτό που μας αρέσει.Εγω προσωπικά τα 4-5 αυτά φοιτητικά χρόνια θα προσπαθήσω να αξιοποιήσω τον χρόνο μου,να μάθω πράγματα και να πάρω εμπειρίες μέσα από αυτό το χόμπι.Εχω διάφορα σχέδια ως νέος στο μυαλό μου και ελπίζω να τα πραγματοποιήσω καλύτερα ακόμα κι από όσο φαντάζομαι.Ευχαριστω και πάλι.Θα επανέλθω πρώτα ο Θεός την Κυριακή με νέα εξόρμηση.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Είσαι σε πολύ καλό δρόμο μπράβο σου και είναι ευχάριστο που κάνεις τα σχέδια σου, πράξεις!! Από αυτή την ηλικία
 

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Ωραία βολτίτσα Γιάννη.Μπράβο....να πας και στα πριονια για καφε την άνοιξη.Είναι φανταστικά.
 
Top Bottom