Βell MX-9 Adventure

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Σωστοι επαγγελματιες...παραγγελια μεσω τηλεφωνου...νουμερο large...και καθισε μια χαρα:yew:και στο arai που ειχα το ιδιο large...Περιμετρο κεφαλιου στα 61...Oσον αφορα την ποιοτητα στο εσωτερικο εξαιρετικη για τα χρηματα (το τονιζω και παλι)...Αργω με την ευρεση του ktm ειναι δυσκολη υποθεση:waiting:χρειαζομαι βοηθεια και υπομονη...και εχω και το gs800 να μου κλεινει το ματι...:thinking:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
φαινεται καλη επιλογη,καλοφορετο!
για πες εχει τπτ φιμε ζελατινες ως αξεσουαρ?
φορας γυαλια?μπαινουν ευκολα οπως στο Αραι?
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Τιμη στα 189...Φιμε ζελατινα οχι...Δεν φοραω γυαλια...Το θετικο ειναι οτι παιρνει μασκα ανετα...
 

christodoulos

Μέλος
Περιοχή
Orestiada / Ορεστιάδα
Όνομα
Christodoulos
Μοτό
xtz tenere 660
επειδη μιλησα σημερα με αντιπροσωπο , φιμε ζελατινα θα υπαρχει απο Σεπτέμβρη σαν αξεσουαρ ,αλλα με μια γρηγορη αναζητηση υπαρχει στο εξωτερικο στα 35 δολαρια . . . σε 2 με 3 μερες θα εχεται και τις δικες μου εντυπωσεις ...
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Με το καλο Χριστοδουλε...περιμενουμε εντυπωσεις on the road...;)Εγω ζελατινα απο Σεπτεμβρη στον ιδιο...τον αντιπροσωπο.
 

Verbal Kint

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
XRV 750
Σωστοι επαγγελματιες...παραγγελια μεσω τηλεφωνου...νουμερο large...και καθισε μια χαρα:yew:και στο arai που ειχα το ιδιο large...Περιμετρο κεφαλιου στα 61...Oσον αφορα την ποιοτητα στο εσωτερικο εξαιρετικη για τα χρηματα (το τονιζω και παλι)...Αργω με την ευρεση του ktm ειναι δυσκολη υποθεση:waiting:χρειαζομαι βοηθεια και υπομονη...και εχω και το gs800 να μου κλεινει το ματι...:thinking:
Σε ποιο Arai αναφερεσαι φιλε μου? (...μιας και εχω ενα Tour-x3 Large που μου καθεται τελεια και ψαχνω τον αντικαταστατη του)
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Κωστα ειχα το Chaser-v...να σε βοηθησω λιγο...το arai μου καθοταν καλα αλλα ειδα οτι με το Bell νοιωθω το κεφαλι μου πιο σφιγμενο...πιστευω οτι το Bell μου εχει κατσει πολυ καλα...;)
 

christodoulos

Μέλος
Περιοχή
Orestiada / Ορεστιάδα
Όνομα
Christodoulos
Μοτό
xtz tenere 660
το κράνος πλέον ήρθε στην κατοχή μου , σε λευκό χρώμα . . . μετά την πρώτη βόλτα , 300 χλμ , οι πρώτες εντυπώσεις είναι οι εξής . . . για τα γραμμάρια του , 1680+- , το βάρος του χάνεται στο κεφάλι , η θέση του είναι για μένα πολύ σωστή , σφίγγει τόσο όσο στο κεφάλι και κάθεται μια χαρά, ισως λιγο περισσότερο στα μάγουλα αλλα συνηθίζεις . . . απο ηχομόνωση , δεν ειναι οτι καλύτερο αλλα ειναι στα όρια του ανεκτού , του λείπει σίγουρα ενα υποσιάγωνο , ο αερισμός του ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ . . . σε βαθμο που με εβαλε σε σκεψεις για χειμερινή βόλτα "δεν" θα κανει ?!?!?!?! ( αναρωτιέμαι ) . . . να πω οτι ειναι το πρωτο μου κράνος με γείσο , με κούρασε πολυ στον γυρισμό απο εθνική οδο , με πολύ αέρα ,εχω και την μαμα ζελατίνα στο tenere και ετσι ειχα μεγαλη πίεση αέρα , που το κράνος μου "πονεσε" το μέτωπο απο την αντίσταση, δεν ειχα ομως κουνήματα . . . γενικότερα οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικές και ποσο μαλλον για τα χρηματα του . . .
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Καλοφορετο με πολλα χλμ...Αναλυτικη παρουσιαση...Το ιδιο και σε εμενα στα πλαγια με σφιγγει...περισσοτερο απο το Arai...Oσο περισσοτερο φορεθει...τοσο καλυτερα για τον αναβατη...;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παρουσιαση του νεου κρανους...Πρωτη εντυπωση πολυ καλο για τα χρηματα του....Απο xmoto
Με γειά και αγρατσούνιστο Νικόλα!
Η BELL πάντα είχε εξαιρετικά κράνη.
Για πε εντυπώσεις και λεπτομέρειες γιατί η τιμή είναι άκρως δελεαστική...
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Για την τιμη του παρα πολυ καλο...τα γραφικα του υπεροχα...η βαφη του ποιοτικη...τα κοψιματα του ειδικα στο πισω μερος αψογα...το γεισο ρυθμιζεται σε 2 θεσης...:yew:Τα μαξιλαρια αρκετα καλα...(Απο φασαρια δεν μπορω να πω την εχει...και ειδικα οταν αυξανονται τα χλμ...δεν ειναι arai).Προσωπικα δεν φλερταρω με τα πολλα χλμ και αυτο ειναι πλεονεκτημα.Σιγουρα μεγαλο ρολο παιζουν οι αναλογιες του αναβατη και το τι καβαλας...Ειμαι σιγουρος οτι ακομα και το χειμωνα με μια balaclava εισαι ανετος....;)
 

xaritos

Μέλος
Περιοχή
Κισσαμος Χανια
Όνομα
Χαριτος
Μοτό
Μπομπος ινοβα125 ΖΧ 250 08 ΖΧ 10 08
Πολυ καλο το εχω εδω και μια βδομαδα,σφικτό αλλα οχι ενοχλητικό,σε σχεση με το αραι και το χ-λαιτ (στριτ) που εχω! πολυ ελαφρη (XS :D) Ζελατίνες φυμε και ιρηδηζουσες παίζουν πανω απο 55 ευρω στο διαδίκτυο,Ελλαδα δεν ξερω θα παρω παντος απο βδομαδα μια ιρηδηζουσα μαλων απο μπεει :cool: στα 56 ευρω απο αγγλια μαζι με τα μεταφορικά. Αν υπαρχει αλλου φτηνότερη πεστε μου εγκαιρος :secret:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Νίκο, δε μπορώ να δω τις φωτογραφίες... με περίμετρο 61 σου έκανε το large??????

και είμαι σε αναζήτηση 2ου κράνους.....

αν μπορείς να μου στείλεις με π.μ. το μαγαζί που το πήρες.... ευχαριστώ
 
Top Bottom