ΒMW K 1200 GT VS R 1200 RT MODEL 2007 - 2014

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Kαλησπερα , ανοιγω αυτο το θεμα γιατι μου εχουν μπει σκεψει διαφορες για την ανεση μου και αυτα που θελω να κανω και θελω την βοηθεια απο οποιον εχει καβαλησει κατι παρομοιο . Το υψος μου ειναι 1,92 και ηθελα να ξερω αν σας εχει τυχει να διαβασετε οτι μπορουν να μπουν πιο χαμηλα πατακια σε οδηγω και συνοδηγο για να ειναι πιο ανετο το ποδι. Επισης απο θεμα συντηρησεις ειναι δυο τελειως διαφορετικα μοτερ , τα οποια δεν ξερω ποιο ειναι τι , δεν εχω μπλεξει ξανα με γερμανικο και με μπερδευει . Στην πορεια του θεματος θα μου βγουν και αλλες ερωτησεις , γιατι θα ειναι η ποιο βασικη αγορα που θα κανω καποια στιγμη στο μελλον , και θα ηθελα να ξερω καποια πραγματα για αυτα τα οχι και τοσο εμπορικα για ελληνικα δεδομενα μοντελα!

Σας ευχαριστω πολυ ,
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ωραια αρχισαμεεεε!!! χαχαχα Γιωργο δεν μου ειναι τοσο ανετα ειναι λιγο πιο γιαπωνεζικα τα μετρα τους ....θελω κατι σε μπαμπου - καναπες - πολυθρονα!!! χαχαχα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Kαλησπερα , ανοιγω αυτο το θεμα γιατι μου εχουν μπει σκεψει διαφορες για την ανεση μου και αυτα που θελω να κανω και θελω την βοηθεια απο οποιον εχει καβαλησει κατι παρομοιο . Το υψος μου ειναι 1,92 και ηθελα να ξερω αν σας εχει τυχει να διαβασετε οτι μπορουν να μπουν πιο χαμηλα πατακια σε οδηγω και συνοδηγο για να ειναι πιο ανετο το ποδι. Επισης απο θεμα συντηρησεις ειναι δυο τελειως διαφορετικα μοτερ , τα οποια δεν ξερω ποιο ειναι τι , δεν εχω μπλεξει ξανα με γερμανικο και με μπερδευει . Στην πορεια του θεματος θα μου βγουν και αλλες ερωτησεις , γιατι θα ειναι η ποιο βασικη αγορα που θα κανω καποια στιγμη στο μελλον , και θα ηθελα να ξερω καποια πραγματα για αυτα τα οχι και τοσο εμπορικα για ελληνικα δεδομενα μοντελα!

Σας ευχαριστω πολυ ,
Σε έχω χάσει εσένα. Africa, XT, WR αν δε ξεχνάω κάτι και τώρα σκεφτεσαι βαπόρι για άσφαλτο?! Συλλογή κανουμε Απστόλη?!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σε έχω χάσει εσένα. Africa, XT, WR αν δε ξεχνάω κάτι και τώρα σκεφτεσαι βαπόρι για άσφαλτο?! Συλλογή κανουμε Απστόλη?!
To aφρικα θα φυγει ρε συ ! απλα πρεπει να μπει για να ευχαριστηθω πλεον ασφαλτο οπως θελω εγω .....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
k1200gt θα παρει ενας φιλος τη δευτερα και θα το βαλει αμεσως αγγελια...απο μια τραμπα υποθεση δηλ...
λογικα θα το βαλει φθηνα...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
k1200gt θα παρει ενας φιλος τη δευτερα και θα το βαλει αμεσως αγγελια...απο μια τραμπα υποθεση δηλ...
λογικα θα το βαλει φθηνα...

δεν ψαχνω ακομα , χαχαχαχα κατσε να δω τι μου κανεις πρωτα... για αποριες ανοιξα το θεμα και ερωτησεις - γνωμες απο οποιον εχει εμπειρια!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
δεν ψαχνω ακομα , χαχαχαχα κατσε να δω τι μου κανεις πρωτα... για αποριες ανοιξα το θεμα και ερωτησεις - γνωμες απο οποιον εχει εμπειρια!
θα σου πω ,πως καθεται επανω...νταμαρι ειναι σαν και σενα...1290τ δινει
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σε οποιο απ τα δυο κι αν βολευεσαι, ειναι 2 πολυ διαφορετικες μηχανες για να ξεκινας απο εκει.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σε οποιο απ τα δυο κι αν βολευεσαι, ειναι 2 πολυ διαφορετικες μηχανες για να ξεκινας απο εκει.
Θες να μου το εξηγησεις πιο αναλυτικα το οτι ειναι τοσο διαφορετικες;;; , εμενα οπτικα μου φαινετε το R λιγο ποιο τουρισταδικο ... επισης οταν λες διαφορετικες απο θεμα μοτερ ναι, αρα με ενδιαφερει και η αξιοπιστια , αν και δεν ξερω ποσο αξιοπιστο μπορει να ναι ενα τετρακυλινδρο bmw μοτερ τοσο παλιο σχεδιακα
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Χτυπάς ένα rt και τελείωσες .
Πολύ απλό μοτέρ ,ακόμα και μόνος σου μπορείς να κάνεις τα πάντα .
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το K είναι πολυ πιο ευχάριστο και γρήγορο από το R θα το ευχαριστηθείς καλύτερα. Με τη μαμά σέλα στη ψηλή θέση δεν θα έχεις κανένα θέμα με τη γωνία στα γόνατα.ισως χρειαστείς αφτερ ζελατίνα αλλά μπορεί και όχι. Παρόλα τα κιλά. Και τον όγκο του το μηχανάκι παει ταπα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Oποτε η διαφορα τους ειναι στην θεση οδηγησεις και στο μοτερ σωστα;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Oποτε η διαφορα τους ειναι στην θεση οδηγησεις και στο μοτερ σωστα;;;
Το rt είναι μια ταξιδιωτική πολυθρόνα, με τα πλεονεκτήματα ενός boxer
Το Κ ότι είπε ο γιατρός παραπάνω και νομίζω αρκετά αξιόπιστο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θες να μου το εξηγησεις πιο αναλυτικα το οτι ειναι τοσο διαφορετικες;;; , εμενα οπτικα μου φαινετε το R λιγο ποιο τουρισταδικο ... επισης οταν λες διαφορετικες απο θεμα μοτερ ναι, αρα με ενδιαφερει και η αξιοπιστια , αν και δεν ξερω ποσο αξιοπιστο μπορει να ναι ενα τετρακυλινδρο bmw μοτερ τοσο παλιο σχεδιακα
Απο αξιοπιστια δεν εχουν δειξει κατι αρνητικο.
Στο RT θα το κουβαλας το λαδακι σου.
Το RT δουλευει παντου καλα και ρολαρει ωραια και σε επαρχιακους. Στην εθνικη δεν εχει το μπαμ του GT.
Tο GT θελει εθνικη. Σε χαλαρους ρυθμους θα σου θυμιζει το μοτερ συνεχεια οτι το φρεναρεις. Βγαζει και ζεστη οταν δεν ειναι στο στοιχειο του.
Πσραδειγμα
Με το GT θα κοιμασαι μιση ωρα παραπανω και θα πηγαινεις Θεσσαλονικη για φαι με τους κολλητους.
Με το RT θα πηγαινετε ολοι μαζι βολτα Αθ. Διακο και θα καθεστε για φαι.
:laugh:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πούλησε ο Μήτσος το κτμ ρε;
Κατά 95% και ένα gt θα είναι Λεωνίδιο τη Δευτέρα..οπότε στο νήμα του φίλου θα έχουμε πλήρη ρεπορτ και απ' άνθρωπο που είναι στις διαστάσεις του
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Κατά 95% και ένα gt θα είναι Λεωνίδιο τη Δευτέρα..οπότε στο νήμα του φίλου θα έχουμε πλήρη ρεπορτ και απ' άνθρωπο που είναι στις διαστάσεις του
Πάντως κι εγώ που είμαι στα κυβικά του αισθάνθηκα πολύ άνετα πάνω σε ένα Gtr1400 της kawasaki.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Απο αξιοπιστια δεν εχουν δειξει κατι αρνητικο.
Στο RT θα το κουβαλας το λαδακι σου.
Το RT δουλευει παντου καλα και ρολαρει ωραια και σε επαρχιακους. Στην εθνικη δεν εχει το μπαμ του GT.
Tο GT θελει εθνικη. Σε χαλαρους ρυθμους θα σου θυμιζει το μοτερ συνεχεια οτι το φρεναρεις. Βγαζει και ζεστη οταν δεν ειναι στο στοιχειο του.
Πσραδειγμα
Με το GT θα κοιμασαι μιση ωρα παραπανω και θα πηγαινεις Θεσσαλονικη για φαι με τους κολλητους.
Με το RT θα πηγαινετε ολοι μαζι βολτα Αθ. Διακο και θα καθεστε για φαι.
Χμμμμ όσο αυτό με την ζέστη που λες ...είμαι περίεργος τα rt δεν πρέπει να ανεβάζουν πιο εύκολα θερμοκρασία σε σταθερη Ποριά με λίγα χλμ τύπου χαζεύω τα σκιουράκια που περπατάνε δεξιά αριστερα σε ανηφορικό κλειστό δρόμο ;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κατά 95% και ένα gt θα είναι Λεωνίδιο τη Δευτέρα..οπότε στο νήμα του φίλου θα έχουμε πλήρη ρεπορτ και απ' άνθρωπο που είναι στις διαστάσεις του
Θα με σώσεις ...τώρα κατάλαβα τι εννοούσες πιο πάνω ...τι ύψος έχεις;;; Αλλά αποτι έψαξα περνούν και extension τα πατάκια, αλλά δεν ξέρω μήπως βρίσκουν μετά στο πλαγιασμα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom