Γαλλικές και Ιταλικές Άλπεις - σταθερη αξια

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οκ από Lana τότε βολεύει όπως λες αρχικα
Αν θες όταν κατέβεις από Gardena για Corvara μετά από αυτήν ανεβα προς LA Villa κ κανε αριστερα στο passo de LA erbe ώστε να σε βγάλει πάλι δυτικά στην Chiusa όπου αξίζει να σταθεί για ένα καφεδακι.
Αριστερά του Erbe κάποια στιγμή θα δεις την Santa Magdalena οτι πιο φωτογραφημενο στους Δολομίτες. Αξίζει όμως.
Θα το κοιταξω. Ευχαριστω.
Νομιζω η Santa Magdalena ειναι προς Gerlos που θα κανω την επομενη μερα.
:friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Θα το κοιταξω. Ευχαριστω.
Νομιζω η Santa Magdalena ειναι προς Gerlos που θα κανω την επομενη μερα.
:friendship:
Δύσκολο να ταιριάξει από κει Λευτέρη. Από το Μπρουνικο κ πανω δεν μιλάει ο δρομος με την πλευρά πίσω από τα βουνα.
Μόνο από Σαν Καντιτο κ Defferegen βγαίνει κυκλος
Τεσπα θα δεις. Όπου κ να βγεις εκεί μαγικά ειναι!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δύσκολο να ταιριάξει από κει Λευτέρη. Από το Μπρουνικο κ πανω δεν μιλάει ο δρομος με την πλευρά πίσω από τα βουνα.
Μόνο από Σαν Καντιτο κ Defferegen βγαίνει κυκλος
Τεσπα θα δεις. Όπου κ να βγεις εκεί μαγικά ειναι!
Δικο μου λαθος
Εχω βαλει στο φευγα απο Δολομιτες να παω Gerlos, Krimml και μετα να μπω Αυστρια Berchtesgaden
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτερη ναι, makes sense :ok:
Βασικα Γιωργο η ερωτηση μου ειναι με ποια φορά εχω το ανεβασμα του Sella pass.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Βασικα Γιωργο η ερωτηση μου ειναι με ποια φορά εχω το ανεβασμα του Sella pass.
Θα το έχεις απο passo Gardena κ στο κατέβασμα αριστερά πας για Pordoi
Το Sella ανεβαίνει κ από Canazei όπου είναι ακόμα πιο σφιχτό ειδικά από την αρχή έως την μεση
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα το έχεις απο passo Gardena κ στο κατέβασμα αριστερά πας για Pordoi
Το Sella ανεβαίνει κ από Canazei όπου είναι ακόμα πιο σφιχτό ειδικά από την αρχή έως την μεση
Καταλαβα. Οποτε να γινει αριστερόστροφα για να παρω με την σειρα αυτά που μου ειπες για St Magdalena
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Όπως σε βολεύει Λευτέρη,
Εχει κ ένα φεστιβάλ τοπικού προϊόντος Σπεκ εκεί αρχή Οκτωβρη
Το είχα δοκιμάσει τότε κ όπου το βρω το τζακιζω
Είναι σαν το προσουτο αλλά με διαφορετική Παρασκευή.


Επίσης για ότι χρειαστείς έχουμε άνθρωπο εκεί κοντά δικό μας, φίλο μου καλό με μοτορβικε χοτελ.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Βασικα Γιωργο η ερωτηση μου ειναι με ποια φορά εχω το ανεβασμα του Sella pass.
Λευτερη, αν και δεν εκανα ολη τη διαδρομη που σχεδιαζεις να κανεις εσυ, κατα την γνωμη μου αυτος ο κυκλος που εχεις βαλει ειναι καλυτερα να γινει αριστεροστροφα - τουλαχιστο ετσι εκανα εγω εκεινα τα κομματια του κυκλου που εκανα.

ΥΓ Αυτο που εγραψα makes sense ειναι το να κανεις πρωτα το Cortina, Giau κλπ, καθως αυτα θελουν τη δικη τους μερα, και να μην προσπαθησεις να τα συνδυασεις ολα γιατι δε βγαινουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτερη, αν και δεν εκανα ολη τη διαδρομη που σχεδιαζεις να κανεις εσυ, κατα την γνωμη μου αυτος ο κυκλος που εχεις βαλει ειναι καλυτερα να γινει αριστεροστροφα - τουλαχιστο ετσι εκανα εγω εκεινα τα κομματια του κυκλου που εκανα.

ΥΓ Αυτο που εγραψα makes sense ειναι το να κανεις πρωτα το Cortina, Giau κλπ, καθως αυτα θελουν τη δικη τους μερα, και να μην προσπαθησεις να τα συνδυασεις ολα γιατι δε βγαινουν. Απο'οτι βλεπω εσυ θα τα κάνεις κινουμενος απο ανατολικα προς δυτικα, ενω εγω εκανα το αντιθετο καθως ξεκινησα την περιηγηση μου στους Δολομιτες απο την περιοχη της λιμνης Κομο.
Γιωργο πολλα απο αυτα τα εχω κανει, ακομα και αυτα που ρωταω, απλα δεν τα θυμαμαι γιατι τα ειχαν σχεδιασει αλλοι.
Οπως πηγες εσυ θα παω σαν κατευθυνση.
Απο Ancona Forli Garda Gavia Bolzano
2 γυρους τους Δολομιτες
Gerlos Αλατωρυχεια Berchtesgaden Grossglockner Nockalmstrasse Venecia

Το βασικο ειναι να μεταφερθει η εταιρεια τελος του ετους, ωστε να πρεπει να παρω μεγαλη μοτο.
Τα ονειρα ειναι τζαμπα μεχρι τοτε!!
:friendship:
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Τετοιες πληγες ειναι ωραιο να ξυνονται :) Πωωω ρε συ Νικο, ωραιος! :ok: Τα Πυρηναια ολο τα μελεταω πολλα χρονια αλλα δεν αξιωθηκα να παω, ελπιζω στο μελλον.

Συνεχεια οταν βρω χρονο με τις Ιταλικες Αλπεις..
Να προσθέσω ότι ένα πέρασμα από την Ανδόρρα αξίζει .Αν και θολές οι μνήμες από το μακρινό 1987 μου έχουν μείνει οι εικόνες από τις ορεινές διαδρομές με τα καρμπυρατέρ να αγκομαχούν από την έλλειψη αέρα και τα κοπάδια ελεύθερων αλόγων που ήταν παντού
 
Top Bottom