Γεια σας παιδια και καλησπερα μια ερωτηση

Λυκούργος

Μέλος
Όνομα
Λυκούργος
Μοτό
Bmw gs1200 adv
Καλησπέρα σε όλους θέλω μια βοήθεια και μια ερώτηση έχω 7000€ μετά από πολύ χρόνο δουλειάς και πολλά πράγματα στερήσει σε εμένα και την οικογένειά μου μαζεψαμα αυτά τα χρήματα για να πάρουμε το μηχανάκι bmw gs1200 με την γυναίκα μου για πόλη βόλτες κτλ.
Βλέπω ότι γράφετε για διάφορα θέματα που έχουν κάποια μοντέλα χρονολογίας.
Δεν είχα ξανά bmw πάρα μόνο v Strom που δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τίποτα και το έδωσα για να πάω σε κάτι καλύτερο.
Θα ήθελα τι γνώμη σας σε τι μοντέλο να πάω και αν σε adventure ποια η διαφορά και μέχρι τι χιλιόμετρα και έτος μηχανή να πάρω.
Σας ευχαριστώ όλους
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες κατ' αρχήν...!!!
Περιμένουμε να το δουν οι κάτοχοι νυν και πρώην των εν λόγω μοντέλων ώστε να σε κατατοπίσουν...!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες στο advride.
Βάζω ένα λινκ που έχουμε αναλυσει αρκετά τα αεροελαιοψυκτα gs.

Με το ποσό που διαθέτεις και με λίγο ψάξιμο νομίζω ότι θα βρεις ένα gs 2008 2009 μοντέλο σε adve.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να πας σε σε εξουσιοδοτημενους ντίλερ να δεις τι έχουν
Σίγουρα να πάρεις μετά το 2008 μοντέλο παραγωγής με εσα χεσα κλπ
Αφτα προς το παρον
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ξαναπάρε VStrom γιατί σε βλέπω να μπλέκεις μιας και έχεις μάθει να μην έχεις προβλήματα..... εκεί στην πενφε δεν χωρατεύουν όταν θα σου δώσουν το τιμολόγιο.... φρόντισε να κάθεσαι.... Στα 8000 + χιλ. βρίσκεις τα VStrom 1000 του 14 και μετά αφού θες να πάς σε κάτι μεγαλύτερο.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ξαναπάρε VStrom γιατί σε βλέπω να μπλέκεις μιας και έχεις μάθει να μην έχεις προβλήματα.....
Αυτης της γνωμης ειμαι και εγω!
Τα ευρωπαικα, θελουν να εισαι απο επανω τους, και να ¨ασχολεισαι¨ μαζι τους.......
Αν δεν πιανουν τα χερια σου, και δεν εχεις και ελευθερο χρονο.......... τοτε τα ιαπωνεζικα ειναι........ μονοδρομος!!!!!!!!!!!!!!!!
 

chaosm

Μέλος
Τα ΚΤΕΟ ισχύουν 10ετίες...γιατί θα πέσουν τώρα λόγω ΚΤΕΟ?
Λόγω γυρισμένων χλμ. Κ μη ξεχνάς είναι ένα μοντέλο που πούλησε πολύ κ από εισαγωγή με ότι αυτό συνεπάγεται. Κ αν από το 2020 ισχύσει η ενιαία βάση ΚΤΕΟ στην Ευρώπη... Εκεί να δεις κλάμα σε όλα τα μτχ. Κ ειδικά σε κάτι ducati από Ιταλίες κλπ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Λόγω γυρισμένων χλμ. Κ μη ξεχνάς είναι ένα μοντέλο που πούλησε πολύ κ από εισαγωγή με ότι αυτό συνεπάγεται. Κ αν από το 2020 ισχύσει η ενιαία βάση ΚΤΕΟ στην Ευρώπη... Εκεί να δεις κλάμα σε όλα τα μτχ. Κ ειδικά σε κάτι ducati από Ιταλίες κλπ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στα BMW ,όπως κ στα σύγχρονα Ducati ,τα πραγματικά χλμ της μοτοσυκλέτας κρατούνται στην ECU κ φαίνονται μ'ένα "μπρίζωμα".
Τώρα ,όποιος πήρε μεταχείρω μοτο τόσων 1000άδων ευρώ ,κ δεν έκανε τον "κόπο" ,να την πάει πρίν για έναν διαγνωστικό έλεγχο ,έ...τότε...είναι άξιος της μοίρας του.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με μετρητα και του 08 εκεί παιζουν



Advphone....
Με 7Κ ,ADV 08-09 (της προκοπής τουλάχιστον) ,δεν νομίζω να βρεί κάποιος (εκτός μεμονωμένων ειδικών ευκαιριών) ,προς το παρόν τουλάχιστον.
Αλλά...μπορεί να κάνω κ λάθος...
 
Top Bottom