Γεια σας σύντροφοι!!!

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Έχω λίγο καιρό που γράφω στο φόρουμ και η αφορμή ήταν η αγορά της νέας μου μοτοσικλέτας ... ποιας άλλης; Του hyperHOT μοτοριού των τελευταίων χρόνων του Yamaha Tenere 700!

Έχω υπάρξει κάτοχος ενός Dominator 650 (εξου και το νικ..) το οποίο πήρα με κάπου 85000χλμ το πήγα καμιά 170000αριά και το πήρε πίσω ο πρώτος του ιδιοκτήτης ... καλό;;
Ο Domie δεν θα ξεχαστεί ποτέ!!!! Όλα αυτά μέχρι το μακρυνό ( ; ) 2008. Πριν από τον Domie είχα ένα DT50LC και ένα Astra 125 (μου το κλέψανε).
Μετά ήρθε ένα V-Strom 650 ... με συντρόφεψε πιστά μέχρι σήμερα έχοντας κάνει 192.000χλμ.
Εδώ να πω πως αμάξι δεν έχω και έχουν περάσει εποχές που λόγω συνολικού τρεξίματος θα μπορούσα να πω πως "ζω πάνω στη μηχανή"!
Το Tenere είναι αγορά και απόφαση πιο πολύ κ@..ας και λιγότερο λογικής! Η λογική θα έλεγε να πάρω ένα NC750 πχ αλλά από τότε που έκανα testride το Τ είχα φάει κόλλημα... οι πρώτες εντυπώσεις είναι υπεργαμάτες -τι μοτέρ!!!!- και απλά πρέπει να συνηθίσω λίγο το πολύ διαφορετικό συνολικό στήσιμο σε σχέση με το Στρομάκι! Το έχω ....
Επίσης δεν βλέπω την ώρα να αρχίσω τις βόλτες στους υπέροχους χωματόδρομους του νησιού μου, που παίζαι να είναι και ατέλειωτοι (ω ναι) ... όταν πάω το καλοκαιράκι!
Από εκεί και πέρα όλα παίζουν... αλλά ξεκινάμε χαλαρά και με ένα βήμα τη φορά!
Περίμενα να δω από κοντά και κυρίως να ακούσω την τιμή του T700WR! Τελικά δεν έκανα την ΥΠΕΡυπέρβαση να πάω σε αυτό γιατί ήδη τα 11Κ του απλού είναι τρελή υπέρβαση για εμένα.
Ήμουν δε πάρα πολύ τυχερός γιατί σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς του περίμενε "μια αιωνιότητα και μια μέρα" για να βρεις μηχάκι εγώ το βρήκα και το πήρα στο χρώμα που το ήθελα μέσα σε τρεις μέρες ....

Αυτά τα ολίγα!

Να είστε όλοι καλά να καβαλάτε και να το χαίρεστε είτε πάτε στη δουλειά είτε στην πιο "τρελή σας περιπέτεια", να είστε πάντα ασφαλείς και οι όποιες πτώσεις (γιατί είναι δυστυχώς στο πρόγραμμά) να αφορούν μόνο στα σίδερα!!!

Μιχάλης
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν και λίγο καθυστερημένα καλώς όρισες Μιχάλη...! :ok:
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πολύ καλη μοτοσυκλετα το Τ7, best seller … μου αρεσει η ροπη του μοτερ μεχρι της 6k rpm … θα σε παει παντου βουνό θάλασσα χώμα χιόνια οπου θες… κορυφή .. εγω εχω αλλο adventure αλλα εαν ειχα χρηματα παραπανω , θα το χα και αυτο στο γκαράζ μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
:welcome:Μιχάλη! Αυτή και αν ήταν σύσταση!

Καλώς ήρθες, καλορίζικο και η ζωή είναι πολύ μικρή και αυτές η αποφάσεις κ@βλας ότι καλύτερο!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο ρε Μιχάλη!
Μου αρέσουν οι άνθρωποι που αγοράζουν με πάθος και όχι με λογική.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Αν και λίγο καθυστερημένα καλώς όρισες Μιχάλη...! :ok:
Καλώς ήρθες στο Advride
Πολύ καλη μοτοσυκλετα το Τ7, best seller … μου αρεσει η ροπη του μοτερ μεχρι της 6k rpm … θα σε παει παντου βουνό θάλασσα χώμα χιόνια οπου θες… κορυφή .. εγω εχω αλλο adventure αλλα εαν ειχα χρηματα παραπανω , θα το χα και αυτο στο γκαράζ μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
:welcome:Μιχάλη! Αυτή και αν ήταν σύσταση!

Καλώς ήρθες, καλορίζικο και η ζωή είναι πολύ μικρή και αυτές η αποφάσεις κ@βλας ότι καλύτερο!
Μπράβο ρε Μιχάλη!
Μου αρέσουν οι άνθρωποι που αγοράζουν με πάθος και όχι με λογική.
Καλωσήρθες στο advride Μιχαλη
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!
Να είστε πάντα καλά και με ασφαλή χλμ!!
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
:friendship: Καλές και ασφαλείς βόλτες!!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αν κ αρκετά καθυστερημένα καλώς ήρθες στο advride Μιχάλη, καλορίζικο το όχημα κ σου εύχομαι ότι ευχήθηκες κ εσύ.
Καλούς δρόμους πάντα κ να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται :)
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
:friendship: Καλές και ασφαλείς βόλτες!!
Καλώς ήρθες. Πάντα όρθιος.
Αν κ αρκετά καθυστερημένα καλώς ήρθες στο advride Μιχάλη, καλορίζικο το όχημα κ σου εύχομαι ότι ευχήθηκες κ εσύ.
Καλούς δρόμους πάντα κ να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται :)
Παιδιά συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά για κάποιο λόγο δεν είχα δει τις αναρτήσεις σας!!

Ευχαριστω πάρα πολύ και πάλι …. Να δώσω άλλη μια ευχή προς όλους για ασφαλή χλμ και επίσης να μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τα μηχανάκια μας στο περισσότερο δυνατό.. γιατί μάλλον αυτά μπορούν να κ;νουν πολύ περισσότερα από ότι εμείς, είτε σαν ικανότητα είτε σαν δυνατότητα!!
 
Top Bottom