Γιατί Yamaha XT660Z Tenere;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω πως η συζήτηση με το βεντιλατερ πρέπει να μεταφερθεί στο άλλο θέμα με το XT660Z Tenere όπου αναφέρονται συνολικά όλα τα τεχνικής φύσης ζητήματα.

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Σόρυ παίδες.....παρακαλείτε ένας διαχειριστής να τα μεταφέρει!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στεφ και λοιποί,

έγραφε ένα κωδικό το βεντιλατέρ και τον έβαλα στο διαδίκτιο....και έπεσαν και τα υπόλοιπα μαλλιά μου!
Υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα που φέρνει το συγκεκριμένο βεντιλατέρ ( φτερωτή με το μοτέρ και την φύσα) με κόστος 60 κάτι ευρώ, γιατί ρε π@@στη μου 210 στην Γιαμάχα...και 15 μέρες αναμονή, γιατί? προτιμώ να τα δώσω στον μάστορα που θα το φτιάξει παρά στην πολυεθνική!

Αν θες στείλε μου με πμ το κατάστημα να ξέρω που το βρίσκεις με 60. Ακόμη δεν την έχω πάθει αλλά Τενεκές είναι αυτός, κάποια στιγμή θα πάρω σειρά, να είμαι έτοιμος!

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
....

Τρέχουν τα σάλια!!!!
Έχω μιλήσει μέσω FB κανά 2 φορές με τον Ισπανό Jaume Von Arend. Στο παρελθόν είχε ένα κολοφτιαγμένο Super Tenere XT1200Z αλλά κυρίως λόγο βάρους επέλεξε να ζει με το μονοκύλινδρο.

Περισσότερα σχετικά με την απόφαση του εδώ: (είναι translate μέσω google οπότε κάποιες διατυπώσεις).

http://traildreamer.com/la-tenere-660-r-traildreamer-en-detalle-1-por-que-la-yamaha-xt660z/
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
για να μη γράφω στο θέμα "και μετά το v-strom τι???", αφού νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα...

θα το αλλάζατε το v-strom με, ας πούμε αυτό ??? (στο οικονομικό κομμάτι πάνω κάτω στα ίδια είμαστε, δεν ξέρω αν θα παίξει ανταλλαγή...)

το οποίο tenere μου κάνει περισσότερο "κλικ" από το R1150GS που λέγαμε....

τι λέτε?????


(μωρέ αν δεν κερδίσω το tzoker- εγώ ή ο Κώστας @mAthosalas- δε βλέπω να αλλάζω μεχανάκι....)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
πιστη...και που ξερεις...κι ααααααν σου/μου κατσει?...:inlove:
αν σου κάτσει, να ξέρεις δε θα είναι το μόνο που θα σου κάτσει... :inlove::inlove::inlove:;););)

αν μου κάτσει?? ε καιρός είναι να γίνει επιτέλους.....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
για να μη γράφω στο θέμα "και μετά το v-strom τι???", αφού νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα...

θα το αλλάζατε το v-strom με, ας πούμε αυτό ??? (στο οικονομικό κομμάτι πάνω κάτω στα ίδια είμαστε, δεν ξέρω αν θα παίξει ανταλλαγή...)

το οποίο tenere μου κάνει περισσότερο "κλικ" από το R1150GS που λέγαμε....

τι λέτε?????


(μωρέ αν δεν κερδίσω το tzoker- εγώ ή ο Κώστας @mAthosalas- δε βλέπω να αλλάζω μεχανάκι....)
Θοδωρή, δεν έχω να γράψω περισσότερα από αυτά που έγραψα όταν ξεκίνησα το θέμα. Είδα πως η μηχανή της αγγελίας είναι χαμηλωμένη πράγμα σημαντικό (για πολλούς) καθώς είναι μια ψηλή μηχανή και αυτό μπορεί να λειτουργήσει ανατρεπτικά στο μυαλό κάποιων. Επίσης της έχει αλλάξει και ελατήρια στις αναρτήσεις, επίσης θετικό!

Το Tenere είναι ένας καλός και αξιόπιστος σύντροφος ειδικά σε ανθρώπους που οδηγούν νορμάλ. Έχει το χαρακτήρα της και είναι οικονομική στη καθημερινότητα αλλά και στη συντήρηση της. Είναι ο βασιλιάς της μετριότητας στα On/Off μέσου κυβισμού, για κάποιους αυτό είναι θετικό για κάποιους άλλους αρνητικό.

Το σχόλιο σου ήταν αφορμή να αντικαταστήσω τις χαμένες φωτογραφίες του θέματος :friendship:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
για να μη γράφω στο θέμα "και μετά το v-strom τι???", αφού νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα...

θα το αλλάζατε το v-strom με, ας πούμε αυτό ??? (στο οικονομικό κομμάτι πάνω κάτω στα ίδια είμαστε, δεν ξέρω αν θα παίξει ανταλλαγή...)

το οποίο tenere μου κάνει περισσότερο "κλικ" από το R1150GS που λέγαμε....

τι λέτε?????


(μωρέ αν δεν κερδίσω το tzoker- εγώ ή ο Κώστας @mAthosalas- δε βλέπω να αλλάζω μεχανάκι....)
Για τον λόγο που θες να αλλάξεις μηχανακι, νομίζω πως είναι πολύ καταλληλότερο απτό 1150.
Απλά θα χάσεις στο ταξίδι,που αποτι θυμάμαι δεν είναι νούμερο 1 πρωτεραιοτητα σου.
Οδηγησε το να δεις αν σου κάθεται καλα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
@STF το διάβαζα όλο το απόγευμα και αυτό το post και άλλα... κοντέυω να το μάθω το μηχανάκι πριν το πάρω!!!!

@akis69 κι εγώ αυτό σκέφτομαι... και όπως είπα, μου κάνει περισσότερο "κλικ" από το άλλο (που σχεδόν δε μου κάνει καθόλου)

αλλά πρώτα θα πρέπει να μικήσω με τον ιδιοκτήτη για ανταλλαγή ή έστω να πουλήσω την δικιά μου....
για την ώρα, πάω να παίξω τζοκερ...
 
Top Bottom